خیال پردازی عاشقانه و جنسی (تخیلات شهوانی زن و مرد) {فواید و ضررها} فکر و خیال پردازی در دین اسلام حرام است؟؟ + راهکارها

خیال پردازی جنسی زنای ذهنی و عاشقانه اسلام حرام خیال پردازی عاشقانه و جنسی (تخیلات شهوانی زن و مرد) {فواید و ضررها} فکر و خیال پردازی در دین اسلام حرام است؟؟ + راهکارها

برای همه ما شاید حداقل یکبار اتفاق افتاده باشد که با خودمان که خلوت هستیم مخصوصا در تاریکی و تنهایی شب خیالبافی هایی مبنی بر تحریک غریزه ی جنسی مان داشته باشیم. این اصلا عجیب نیست.هر موجودیت زنده ای غرایظی دارد و این مسئله کاملا طبیعی است. خانمی می پرسید که آیا می توانم در نبود شوهرم به او فکر کنم. گفتم بله می توانید مشکلش کجاست؟ شما معشوقه ی او هستید. کمی خجالت می کشید و بار دیگر پرسید نه منظورم فکر طبیعی نیست. منظورش را متوجه شدم اما خواستم احساسش را بیان کند. او گفت شوهرم در ماه 15 روز ماموریت است و من در تنهایی شبانه گاهی به یاد او می افتم. یاد معاشقه ها و نوازش هایش و در عالم خودم لحظات رویایی را می گذرانم. در پاسخ به او گفتم شما زن و شوهر هستید و اینکه به یاد همسرت و لحظه های عاشقانگی او گاهی خیال پردازی (شهوانی و جنسی) داشته باشی نمیتواند اشکالی داشته باشد. البته به شرطی که این خیال پردازی های مکرر باعث نشود شما از رابطه ی عاشقانه واقعی خودتان بمانید. حتی خبال پردازی های همسرانه با اینکه به ظاهر اشکالی ندارند اما در بلند مدت می توانند باعث بوجود آمدن وسواس هایی در رابطه شوند. ذهن قدرت بالایی دارد. خیلی ها در ذهنشان با فانتزی های مختلف و نامحدودی همراه می شوند که اصلا آنها را در دنیای واقعی تجربه نکرده اند! در این مطلب کامل از big20.ir کاملا شما را با این مسئله روشن می نمائیم... همراهمان شوید..

 

بخوانید:  افزایش سایز آلت تناسلی اقایان + درمان واقعی زودانزالی

 

با این که خیال پردازی جنسی جزء طبیعی زندگی جنسی همه انسان‌ها است اما تصورات و باورهای مختلفی درباره آن وجود دارد. اکثر افراد از وجود تخیلات جنسی خود احساس گناه کرده و می‌ترسند که خیال‌ پردازی‌های جنسی همسرشان باعث اختلال در رابطه واقعیشان شود. اما این خیال پردازی‌های جنسی همیشه طبیعی نبوده و می توانند باعث بروز انحرافات جنسی شوند. فقدان کامل تخیلات جنسی نیز ممکن است رابطه جنسی فرد را تحت تاثیر قرار دهد. اما چگونه ‌توان خیال پردازی بهنجار را از نابهنجار تشخیص داد؟ برای پاسخ به این سوال و دیگر سوالات در زمینه تخیلات جنسی در ادامه مقاله با ما همراه باشید.

خیال‌پردازی جنسی یا شهوانی چیست؟

فانتزی شهوانی یا خیال پردازی جنسی (sexual fantasy) به هر گونه فکر، رویا یا داستان با محتوای جنسی گفته می‌شود که در ذهن شکل می‌گیرد. خیال پردازی جنسی پدیده‌ای کاملا متداول است. اکثر تحقیقات نشان می‌دهند که حدود 80% مردان و زنان در زندگی خود خیال‌ پردازی جنسی را تجربه می‌کنند. پس وجود این تخیلات به تنهایی نمی‌تواند به عنوان یک ناهنجاری یا اختلال شناخته شوند و امری شایع و طبیعی است. اما همین خیال پردازی‌ها می توانند منشا روابط ناسالم و انحرافات جنسی نیز باشند.

منشا خیال پردازی جنسی چیست؟

به طور کلی خیال‌پردازی و رویاهای هر کس از امیال و آرزوهایش ناشی می‌شود. یعنی اول میل جنسی ایجاد شده و پس از آن خیال‌پردازی جنسی به جهت ارضا آن شکل می‌گیرد. بنابراین باید انتظار داشت که هر فردی به طور طبیعی در دوره نوجوانی به واسطه ایجاد میل جنسی، شروع به تصور داستان‌ها و خیال‌پردازی‌های جنسی کند. سن فرد، سابقه رابطه جنسی، استفاده از فیلم‌های هرزه‌نگاری (پورنوگرافی) و قدرت تخیل فرد از عواملی است که بر روی میزان، شدت و نوع خیال‌پردازی‌های جنسی تاثیر می‌گذارد.
 

منظور از رابطه جنسی خیالی چیست؟

رابطه جنسی خیالی به این معنی است که فرد در ذهن خود اقدام به برقراری رابطه جنسی کرده و حتی به ارضا و آرامش نیز می‌رسد. این نوع رابطه جنسی خیال پردازانه در زنان شایع‌تر است. قدرت خیال پردازی جنسی با میزان شهوت فرد در ارتباط است. رابطه جنسی خیالی از ناخودآگاه انسان سرچشمه گرفته و ناشی از نیازها و حالت‌های دورنی فرد است.

محتوای خیال پردازی های جنسی چیست؟

افراد مختلف به واسطه نوع گرایش جنسی و علائق مختلف در تحریک به خیال پردازی جنسی مشغول می‌شوند. تخیلات جنسی در زنان و مردان تفاوت‌های خاصی دارد. معمولا زنان در رویاهایشان جذاب بودن برای دیگر مردان و داشتن رابطه با افراد مشهور را تصور می‌کنند در حالی که مردان ممکن است در تخیلاتشان رابطه با زنان مختلف، رابطه جنسی به زور و رابطه دهانی را بیشتر تصور کنند.

این که محتوای این تخیلات چه باشد به تحریکات گذشته مانند رابطه جنسی قبلی و تماشای فیلم‌های پورنو بستگی دارد. برخی نیز به تصور روابطی می‌پردازند که در جهان واقعی امکان‌پذیر نباشد. برای مثال فردی که تمایلات آزارخواهی/آزاردهی جنسی دارد و همسرش در این تمایلات با او همراهی نمی‌کند، ممکن است این میل خود را با خیال‌پردازی ارضا کند.

عوارض خیال‌پردازی جنسی چیست؟

خیال‌پردازی‌ جنسی معمولا طبیعی است و مشکلی ایجاد نمی‌کند. اما در مواردی می‌تواند نشانه‌ای از یک مسئله باشد. برای مثال فردی که نمی‌تواند نیازها و تمایلات جنسی‌اش را در رابطه ارضا کند، باید رابطه جنسی خود را اصلاح کند. یا اگر فردی به واسطه تماشای فیلم‌های پورنوگرافی به خیال پردازی جنسی غیرمعمولی می‌پردازد، باید در تماشای این نوع فیلم‌ها تجدید نظر کند. در غیر این صورت اگر خیال‌پردازی‌های جنسی ماهیت غیرطبیعی نگرفته و به صورت وسواسی در نیامده، چندان نگران‌کننده نیست.

در حالت دیگر، خیال‌ پردازی‌ جنسی شکل وسواسی به خود می‌گیرد. به این معنا که فرد برای آرام کردن نگرانی‌ها و افکار مزاحم خود مجبور به خیال پردازی جنسی همراه یا بدون خودارضایی می‌شود. پس از انجام این خیال‌پردازی‌ها شخص احساس گناه کرده و دچار تنش می‌شود؛ اما به خاطر حالت وسواسی دوباره دست به خیال‌پردازی می‌زند و این دور باطل ادامه پیدا می‌کند. در این موقعیت‌ها تصورات جنسی خود را به عنوان نوعی وسواس یا اعتیاد جنسی نشان می‌دهد که نیاز به درمان دارد.

خیال‌پردازی جنسی چه کارکردی دارد؟

وجود خیال‌پردازی جنسی متعادل و طبیعی درمورد رابطه جنسی ایده‌آل با یک شریک جنسی می‌تواند فوایدی نیز داشته باشد. اگر شما متاهل هستید و روش‌های خاصی را در رابطه جنسی خود تصور می‌کنید که به نظرتان لذت‌بخش‌تر است، این به شما کمک می‌کند که نسبت به خود آشنایی بیشتری پیدا کرده و بعدا سلیقه خود در برقراری رابطه با همسرتان در میان بگذارید تا این تخیلات را به واقعیت تبدیل کنید و لذت بیشتری ببرید.

در ادامه این فعالیت و آشنا شدن بیشتر با سلیقه جنسی خودتان و همسرتان رضایت جنسی شما افزایش یافته، احساس صمیمیتتان رشد کرده و اعتماد به نفس و عزت نفستان پیشرفت می‌کند. از طرفی برطرف شدن امیالی که در دنیای واقعی یا در رابطه با همسرتان امکان‌پذیر نیست به واسطه خیال‌پردازی می‌تواند باعث تخلیه هیجانی و کاهش اضطراب و تنش شما شود.

روش اصلاح خیال‌پردازی‌های جنسی

نخست باید بپذیرید که میل جنسی شما خصوصیت نامناسب و ناپسندی نیست. هر کس به طور طبیعی و سالم میل به رابطه جنسی دارد و در صورت عدم ارضا به شکل واقعی، به تصویر سازی آن می‌پردازد. پس با پذیرفتن این مسئله از احساس گناه نیز دور می‌شوید. مشاوره جنسی به بسیاری از افراد که به همین دلیل اضطراب نهفته داشتند، کمک کرده است. اما برای اجتناب از انحراف به موارد زیر توجه کنید:

1. خودداری از تماشای فیلم‌های پورن

از دیدن فیلم‌های پورنوگرافی اجتناب کنید. دیدن این نوع فیلم‌ها باعث تغییر انتظارات جنسی شما شده و امیال غیرطبیعی و نامتناسب با واقعیت را در شما تقویت می‌کند.

2. خیال پردازی جنسی | تصورات واقعی و بهنجار

همسر یا شریک جنسی خود را تصور کنید. برای بهبود رابطه جنسی واقعی با همسرتان تنها او را در تصورات خود وارد کنید. در این حالت به سلیقه خود در رابطه جنسی با همسرتان بیشتر آشنا شده و این تصورات را به رابطه واقعی وارد خواهید کرد.

3. برقراری رابطه جنسی واقعی

به سمت رابطه جنسی طبیعی و واقعی بروید. اگر احساس می‌کنید که خیال‌پردازی جنسی از شما زمان و انرژی زیادی می‌برد و این ناشی از میل جنسی زیاد شما است و حالت وسواسی به خود نگرفته، باید با انتخاب یک شریک جنسی و برقراری یک رابطه عاطفی و جنسی سالم به روشی درست به ارضا میل جنسی خود بپردازید. تجربه رابطه جنسی واقعی به شما ‌این امکان را می‌دهد که به تصورات غیر ممکن در واقعیت عادت نکرده و بتوانید رضایت جنسی بیشتری را تجربه کنید. بسیاری از اختلالات جنسی، ریشه در خیال پردازی های جنسی نامتعارف دارد.

4. پیدا کردن منشا خیال‌ها

منشا خیال‌های جنسی خود را پیدا کنید. در اکثر مواقع خیال پردازی‌ها کاملا طبیعی هستند اما برخی مواقع هم نشان دهنده مشکلی در درون فرد می‌باشند. مثلا اگر در گذشته تجربه دردناکی از رابطه جنسی داشته‌اید این خیالات محتوای ناهنجاری خواهند داشت. در این صورت بهتر است که برای درمان اقدام کنید. مشاوره جنسی می‌تواند در این زمینه به شما کمک کند.

 

آیا خیالپردازی در دین اسلام حرام است؟؟

ذهن خود را از خیال پردازی های گناه آلود دور نگاه دارید

امیرالمومنین علی علیه السلام می فرماید:« کسی که در اطراف گناه بسیار بیندیشد، سر انجام به آن کشیده خواهد شد.»


 افکار انسان ها مانند اتومبیلی است، که اگر کنترل نشود ممکن است به هر طرف برود، اما یک راننده ماهر می تواند آن را در یک مسیر صحیح به حرکت در آورده و به سر منزل مقصود برساند. برای کنترل و هدایت افکار سعی و تلاش زیادی لازم است تا دچار وسوسه های شیطانی نشود. اگر انسان اثرات و عواقب افکار ناپسند را در نظر داشته باشد سعی خواهد کرد فکر خود را در مسیر صحیح هدایت کند.
 

بعضی از راه های کنترل افکار شیطانی و شهوانی عبارتند از:

خرد ورزی: یکی از راه های مهار احساسات و افکار ناپسند و متعادل ساختن غریزه جنسی استفاده از نیروی خرد وعقل است؛ حضرت امام علی علیه السلام می فرماید:« به درستی که از برای دلها اندیشه ها و خواهش های بدی باشد و عقل ها منع می کند از آنها».


بنابراین، عقل نگهبان خیر خواهی است که مانع طغیان غرایز می شود؛ کسی که عقل را راهنمای خود قرار دهد، لذت آنی و لحظه ای را بر لذت دائمی ترجیح نمی دهد و با در نظر گرفتن مفاسد و نتایج شهوت رانی و بی بند وباری، از پیروی بی قید و شرط تمایلات و افکارنفسانی و شیطانی پرهیز می کند.
 
خدا محوری: به طور طبیعی در هنگام بلوغ و فشار غرایز، عقل به تنهایی قادر به کنترل شهوت نیست؛ در این شرایط به سلاحی برنده تر نیاز است و آن تقوی و عشق به خدا ودر یک کلمه خدا محوری است. با رعایت تقوی نه تنها انسان از محیط گناه آلود و شهوت انگیز دوری می کند، بلکه برای او چنان حالتی ایجاد می شود که حتی با ورود به ورطه گناه می تواند خود را حفظ کند.
 
قرآن مجید می فرماید:« پرهیزگاران هنگامى که گرفتار وسوسه‏ هاى شیطانى که پیرامون وجود آنها در گردش است مى‏شوند به یاد خدا مى‏افتند و بینا مى‏ گردند »


اگر کسی توجّه ‏کند که خدا کارش را مى‏ بیند و حرفش را مى ‏شنود، همین توجّه به حضور خداوند، سبب ترک گناه مى‏ شود.
 
 برای انجام و یا ترک هرکاری باید اراده و تصمیم جدی داشت؛ پس،برای ترک افکار ناپسند باید اراده جدی داشت.

  از مشاهده انواع عکس ها و فیلم ها و مناظر شهوت انگیز به شدت پرهیز شود.

 دوری از خیال پردازی و فکر کردن در مسائل شهوانی: امیرالمومنین علی علیه السلام می فرماید:« کسی که در اطراف گناه بسیار بیندیشد، سر انجام به آن کشیده خواهد شد.»
 
 اگر چه طرد افکار شیطانی در آغاز برای جوان مجرد بسیار دشوار است اما با استقامت و تمرین و ممارست مداوم می تواند قوه تخیّل خود را کنترل کند؛ همانطور که هر چیزی در اثر تمرین زیاد به دست می آید.
 
 پر کردن اوقات فراغت : سعی کنید همیشه مشغول به کارهای مفید باشید. بیکاری مساله ای است که اگر از آن دوری نکنید ممکن است شما را به هر چیزی وادارد.

 

پیامبر اکرم صلی الله علیه و آله و سلم می فرماید:« دو خصلت برای بسیاری از مردم مایه فتنه است: سلامت بدن و بیکاری»

 نتیجه این که، با توکل بر خدا و توسل به ائمه اطهار علیهم السلام می توان بر هر مشکلی – چه روحی و چه جسمی – پیروز شد و افکار شیطانی در مورد گناهی را کنترل کرده و به مرور زمان از ذهن پاک کرد و این هم صبر و استقامت می خواهد؛ اما این توکل و توسل باید همراه با انجام یک سری اعمالی باشد که ذکر شد.

 

منابع:

honarehzendegi.com

beytoote.com

 

 

- همه انسان ها خیالپردازی جنسی دارند و در ذهن خود به فانتزی های جنسی فکر می کنند. در واقع احساسات و شهوت طبیعی نهفته موجود در درون هر فردی با ...

پیش‌تر کینزی نیز دریافته بود که ۸۴٪ از مردان و ۶۷٪ از زنان مورد مطالعهٔ او دست به خیال‌پردازی جنسی زده‌اند. محققان دیگر نیز میزان گستردگی تخیلات جنسی را مورد پژوهش ...

عوارض خیال پردازی جنسی فواید خیال پردازی جنسی رابطه جنسی خیالی خیال پردازی جنسی رابطه جنسی خیالی چیست؟,رویاهای جنسی,دانستنیهای جنسی,روابط جنسی ...
رابطه جنسی فواید خیالپردازی جنسی رابطه جنسی خیالی,عوارض رابطه جنسی خیالی خیالپردازی جنسی,فواید رابطه جنسی خیالی,دانستنیهای جنسی,رویاپردازی در رابطه ...
- خیال پردازی جنسی یا فانتزی شهوانی به هر نوعی از رویا، فکر، داستان با محتوای جنسی گفته می شود که در ذهن ایجاد می شود. این پدیده بین زنان و مردان ...

یکی از دلایل مهم گرایش همسران به مصرف مواد مخدر اعتیاد آور، الگوگیری از برنامه های پرنو ماهواره ای است که موجب تصورات غلط زن و شوهر از ماهیت و چگونگی انجام روابط ...

در واقع احساسات و شهوت طبیعی نهفته در درون هر فردی با خیالپردازی جنسی بروز پیدا میکند. هرفردی در حین نزدیکی و برای کسب لذت بیشتر به نوعی در تخیلات ...
- خیال‌پردازی جنسی امری طبیعی است. همه انسان‌ها خیال‌پردازی جنسی دارند و در ذهن خود به فانتزی‌های جنسی فکر می‌کنند. در واقع احساسات و شهوت طبیعی ...
خیال پردازی جنسی امری طبیعی است. اکثر انسان‌ها خیالپردازی جنسی دارند و در ذهن خود به فانتزی‌های جنسی فکر می‌کنند.
- چگونه می توان خیالپردازی جنسی را کنترل کرد؟ اولین و مهمترین مسئله برای کنترل خیال پردازی جنسی پی بردن به علت آن است و تنها کسی که می تواند ...
- چگونه می توان خیالپردازی جنسی را کنترل کرد؟ اولین و مهمترین مسئله برای کنترل خیال پردازی جنسی پی بردن به علت آن است و تنها کسی که می تواند ...
- آیا خیال پردازی جنسی باید منطبق با چارچوب های اخلاقی باشد؟ یا اینکه، تا وقتی افکار و تخیلات جنسی به جنبه های واقعی و عملی زندگی تاثیر منفی ...
قدرت تخیّل رابطه جنسی، رابطهٔ مستقیم با میزان شهوت هر شخص دارد . همه انسانها در وجودشان کم و بیش، به خیالپردازی جنسی می‌پردازند و گهگاه به آن فکر می‌کنند.
- این سؤال خیلی از کاربرها بوده. عزیزان هیچ فرقی نمی کنه که شما تخیل جنسی انجام بدید و به رابطه جنسی با همسر فکر کنید یا هر چیز دیگری. تخیلات ...

با ما همراه باشید تا پاسخ این سوالاتتان را بیابید. پاسخ به 4 سوال مهم همسرداری. شوهرم درگیر خیالپردازی جنسی است! خیال پردازی جنسی همسران اصولاً چیز بدی ...

- منشا خیال پردازی جنسی چیست؟ به طور کلی خیال‌پردازی و رویاهای هر کس از امیال و آرزوهایش ناشی می‌شود. یعنی اول میل جنسی ایجاد می‌شود و پس از آن ...
خیالپردازی جنسی امری طبیعی است. همه انسان‌ها خیالپردازی جنسی دارند و در ذهن خود به فانتزی‌های جنسی فکر می‌کنند. در واقع احساسات و شهوت طبیعی نهفته موجود در درون ...
فانتزی جنسی یا خیال پردازی جنسی چیست؟ همه انسانها در وجودشان کم و بیش خیالپردازی جنسی دارند که در واقع همان بروز احساسات و شهوت طبیعی نهفته در وجود هر انسان ...
- همه انسانها در وجودشان کم و بیش، به خیالپردازی جنسی فکر می کنند که در واقع همان بروز احساسات و شهوت طبیعی نهفته در وجود هر انسان است. درجه ی آن ...
خیال پردازی ها می توانند طبیعت جنسی داشته باشند. معنای دیگر خیال پردازی، چیزهایی است که واقعی نیستند، و هیچیک از حواس پنج گانه آنها را درک نمی کند، اما در تصور ...
sadismتعریف :برانگیختگی جنسی دراثر رنج دادن روانی یاجسمی شخص دیگر ... برخی از مبتلایان به این نابهنجاری جنسی ، از خیال پردازی های آزارگرایانه ی خود که ممکن ...
فانتزی جنسی شما چیست؟؟؟ آیا همه باید فانتزی جنسی داشته باشند؟ چه مردان یا زنانی فانتزی جنسی را دوست دارند؟؟ یکبار فروید عنوان کرد که فقط افرادی که از نظر ...
- روانشناسان معتقدند خیال پردازی جنسی با دفعاتی که فرد نیاز به برقراری رابطه جنسی پیدا می کند اما موقعیت انجام آن را ندارد؛ مرتبط است. تحقیقات ...
خیال پردازی جنسی، خوب است یا بد. متأسفانه اگر در این خیالات از حدود خود خارج شده و فرا‌تر رویم، سبب بروز مشکلاتی ناخواسته می‌شود، بطور مثال، مرد یا زنی آنقدر غرق ...
- "خیالپردازی جنسی چیست؟ " نیاز به مشاوره و کسب اطلاعات بیشتری در این زمینه یا موضوعات دیگر دارید، میتوانید با مرکز الومشاوره تماس بگیرید.
پاسخ به سوالات شما در رابطه با نقش مکمل در تقویت سیستم ایمنی-دکتر سعید کلباسی. My_avan. 27 بازدید 1 هفته پیش. 1:57 ...
- جنس مذکر در طول زندگی خود بارها و بارها ذهن خود را درگیر فکر کردن به رابطه جنسی میکند ، خیالپردازی جنسی در مردان گسترده و دقیق است ، این ...
آیا خیال پردازی جنسی یک اختلال یا ناهنجاری محسوب می شود؟ به طور کلی خیال‌پردازی و رویاهای هر کس از امیال و آرزوهایش ناشی می‌شود. یعنی اول میل جنسی ایجاد می‌شود و ...
- دو مرد که برای اجرای یک خیال‌پردازی جنسی استخدام شده بودند، قمه به دست، سر از آدرس اشتباه درآوردند. آنان در ازای دریافت پنج هزار دلار استخدام شده ...

 

۱ ۲ ۳ . . . ۱۱ ۱۲ ۱۳
آخرين مطالب
Designed By big20.ir Copyright © 2020