رابطه عاشقانه یعنی چه؟ | روانشناسی [اشتباهات] و < قوانین > /هدف/ رابطه ی عاشقانه چیست؟! + عکس

https://bayanbox.ir/view/2661842039159934041/%D8%B9%DA%A9%D8%B3-%D8%B1%D8%A7%D8%A8%D8%B7%D9%87-%D8%B9%D8%A7%D8%B4%D9%82%D8%A7%D9%86%D9%87-%D8%B1%D9%88%D8%A7%D9%86%D8%B4%D9%86%D8%A7%D8%B3%DB%8C-%D8%A7%D8%B4%D8%AA%D8%A8%D8%A7%D9%87%D8%A7%D8%AA-%D9%82%D9%88%D8%A7%D9%86%DB%8C%D9%86-%D9%87%D8%AF%D9%81-%DA%86%DB%8C%D8%B3%D8%AA.jpg رابطه عاشقانه یعنی چه؟  | روانشناسی [اشتباهات]  و < قوانین > /هدف/ رابطه ی عاشقانه چیست؟! + عکس

یکی از خواسته های زوج های جوان زنده نگاه داشتن روابط عاشقانه است. در این میان توانایی ها و مهارت های ارتباطی مهم ترین عنصر برای زنده نگه داشتن احساسات عاشقانه است. روانشناسان معتقدند که احساسات عاشقانه تقریباً در بهترین حالت خود تا سه سال طول می کشد. در واقع باید منتظر تغییراتی در احساسات اولیه عشق باشیم. در کشور ما بیشتر رابطه های عاشقانه به ازدواج منجر می شود. پس می شود گفت مهمترین هدف رابطه ی عاشقانه ازدواج است. البته قبل از اینکه یک رابطه عاشقانه را آغاز کنید باید نکات باریکی را بدانید! اگر شما اقا و یا خانم به تازگی قرار است وارد یک رابته عاشغانه شوید بهتر است با این مطلب از سایت بیگ بیست همراه شوید.

روابط می توانند سخت و ترسناک باشند. می توانید به آینده ای که دارید فکر کنید و از شک ها و افکار بیهوده را از خود دور کنید اما مطمئن باشید همیشه یک رابطه ی عاشقانه سالم ویژگی های خاص خود را دارد که بتوان آن را به خوبی تشخیص داد.

هنگامی که وارد یک رابطه عاشقانه می شویم ابتدا چشمانمان را بر روی اشتباهات طرف مقابلمان می بندیم و کارهای او را توجیه می کنیم و می پنداریم رفتارهای بد او با گذشت زمان درست خواهد شد اما وقتی با دید واقعی به آن ها می نگریم این موضوعات جدی تر از آنچه که می پنداریم می شوند و ممکن است موجب به هم خوردن رابطه عاشقانه مان شوند.

 

اشتباهات یک رابطه عاشقانه بین زن و مرد چیست؟

مشکلات رابطه جنسی /

Sex problems

رابطه جنسی خوب و با کیفیت سبب استحکام زندگی زنا شویی می شود پس اگر از لحاظ تمایلات جنسی با شریکتان متفاوتید پیش مشاور جنسی بروید تا برای مشکلات رابطه جنسی تان چاره بیاندیشد.

 

اختلاف نظر درباره تداوم ارتباطات /

Disagreement about the continuity of communication

اگر همیشه درباره زمان هایی که با یکدیگر می گذرانید اختلاف دارید و تداوم ارتباط تان معمولاً یا خیلی زیاد یا خیلی کم است حتماً مشکلی وجود دارد.

 

مسئولیت شادی و خوشبختی طرفتان /

Responsibility for your partner's happiness and well-being

اگر در رابطه عاشقانه خود متوجه شدید که طرف مقابل شما برای ایجاد تعادل احساسی خود ، تکیه کرده است واگر در مواقعی که در خشم و ناامیدی غرق شود شما مقصرید و این وظیفه برعهده شماست که او را از این وضعیت نجات دهید زنگ هشدارتان باید به صدا دربیاید ورابطه تان را ترک کنید.

 

کنترل و تعیین تکلیف /

Control and assignment

اگر طرف مقابلتان می خواهد برای شما تعیین تکلیف کند و دوست دارد نوع لباس پوشیدن یا میزان آرایشتان در مواقعی که با خانواده و دوستانتان بیرون می روید را انتخاب کند باید در رابطه خود تجدید نظر کنید.

 

نادیده گرفتن مداوم اشتباهات/

Constantly ignoring mistakes

اگر احساس می کنید نسبت به رفتارهای طرف مقابلتان شک و تردید دارید و آن ها را سبک می شمارید و نادیده می گیرید باید نسبت به مشکلات و نگرانی های رابطه تان دقیق تر باشید و قبل از اینکه صدمه ببینید، از رابطه بیرون بیایید.

 

تغییر خود واقعی به خاطر خوشایند طرف مقابل /

Change your true self for the sake of pleasing the other party

برخی از افراد هنگامی که وارد یک رابطه عاشقانه می شوند برای خوشحال کردن طرف مقابلشان ارزش ها، اعتقادات و حتی طرز لباس پوشیدن شان را تغییر می دهند.

 

اگر تغییراتی که در شما ایجاد شد مانند تغییرات ذکر شده اساسی بود حتما مشکلی وجود دارد اما تغییرات کم مانند تماشای فوتبال یا چند ماه گیاهخوار اشکالی ندارد. اگر شما برای خوشایند طرف مقابلتان همه رفتارهای خود را قبل از انجام بارها و بارها ارزیابی میکنید، بهتر است دست از این رابطه بکشید.

 

نگاه بدبینانه دوستان و خانواده /

Pessimistic look of friends and family

تمام اعضای خانواده و دوستانتان ازطرف مقابل شما خوششان نمی آید و به او بدبین هستند و تصور می کنید که او را به اندازه شما نمی شناسند، باید روی رابطه تان بازنگری داشته باشید.

 

انتقاد و گله و شکایت /

Criticism and complaints

اگر طرف مقابلتان از همه کارهای شما انتقاد می کند و به موفقیت های زندگی شما با بدبینی و انتقاد نگاه می کند و پیامک زدن های شما برای او قابل تحمل نیست ، این رفتارهای او اگر چه به زبانی کمتر خشن و عادی ارائه می شود بر اعتمادبه نفس شما تاثیر می گذارد پس بهتر است رابطه تان را به انتها برسانید.

 

شک و تردید / Doubts

هنگامی با در یک رابطه عاشقانه به سر می برید و طرف مقابلتان رفتارهای شک برانگیز مانند قرار دادن تلفن همراه روی حالت بی صدا ،پیامک زدن بیش از حد و.. انجام می دهد و همیشه به این فکر می کنید که وقتی پیش طرفتان نیستید، او چه می کند. حواستان باشد!

شما کارآگاه نیستید اما موقتی قضیه بودار می شود می فهمید پس بهتر است از رابطه خارج شوید و به دنبال کسی باشید که بتوانید به او اعتماد کنید.

 

تصمیم گیری / Decision making

اگر این طرفتان است که همه تصمیمات رابطه را می گیرد و و فقط هم با دوستان و خانواده او معاشرت می کنید و در حالت کلی شما تنها تابع او هستید بهتر است که رابطه تان را دوباره ارزیابی کنید.

 

منابع:

www.asriran.com

namnak.com

 

 

ارسال نظر آزاد است، اما اگر قبلا در بیان ثبت نام کرده اید می توانید ابتدا وارد شوید.
شما میتوانید از این تگهای html استفاده کنید:
<b> یا <strong>، <em> یا <i>، <u>، <strike> یا <s>، <sup>، <sub>، <blockquote>، <code>، <pre>، <hr>، <br>، <p>، <a href="" title="">، <span style="">، <div align="">
آخرين مطالب
Designed By big20.ir Copyright © 2020