شوهرم نمیزاره برم سر کار | دلایل مخالفت شوهر با کار همسر؟! + راه حل (چرا شوهرم با اشتغال من مخالف است)

مخالفت شوهر با کار کردن همسر زن شوهرم نمیزاره برم سر کار | دلایل مخالفت شوهر با کار همسر؟! + راه حل (چرا شوهرم با اشتغال من مخالف است)

زنان هم حق دارند که در کنار مسئولیت های زنانه و مادرانه خود در یک خانواده، صاحب شغل و یا کسب و کار باشند. و حال اینکه چه نوع شغلی و کسب و کاری مناسب خانم ها است؟ آیا زنان در انتخاب شغل محدودیت دارند؟ قطعا جواب کلی به این سوال "خیر" است. مردهای مدرن این را درک کرده اند که باید در این مورد با همسرشان کنار بیایند. خیلی از مردههای سنتی جمله ی غیرتی هستم را برای ممانعت با کار کردن همسرشان استفاده می کنند! خیلی ها نگرانند این هستند که ظرافت و زنانگی همسرشان از بین برود. طبیعتا هیچ مردی دوست ندارد احساسات زنانه همسرش را از دست بدهد.کارهای خانه خودشان به اندازه کافی زیاد هستند و مردها نگران این می شوند که نکند با کار کردن همسر، آرامش زندگی شان را از دست بدهند. البته بماند که زنان هم باید برای سر کار رفتن خود دلایل کامل را داشته باشند. دلایلی که بشود با آن به توافق رسید. در هر حال بسیار زیادند دختران و زنانی که در کشورمان ایران صاحب کسب و کار های کوچک تا بزرگ هستند و هم در کارشان موفقند و هم در زندگی - زناشویی شان.. در این مطلب از big20.ir دلایل و راه حل هایی برای به توافق رسیدن این امر بین زن و شوهرها مطرح می شود. شما می توانید در شرایط ارام و بی طرفانه این موارد را با همسرتان بررسی کنید.

 

مردان به اشتباه تصور می کنند، احساس رضایت و حفظ اقتدار زمانی حاصل می شود که همسرشان از نظر مالی و عاطفی به آنان نیاز داشته باشند.

۱ - اقتدار مردانه زیر سوال می رود

« اگر همسرم شاغل باشد، دیگر خدا را هم بنده نیست »

شاید این گفته را از مردانی که مخالف کار همسرشان هستند، شنیده باشید. مردان اشتغال همسر را بسان پتکی قلمداد می کنند که هر لحظه ممکن است بر سر آنان فرود آید و « جایگاه و اقتدار مردانه » آنان را زیر سوال ببرد و از منزلت و ارزش آنان در  نزد خانواده، دوستان و آشنایان بکاهد.

مردان به اشتباه تصور می کنند، احساس رضایت و حفظ اقتدار زمانی حاصل می شود که همسرشان از نظر مالی و عاطفی به آنان نیاز داشته باشند.

۲ – طبق نگرش نسل پیشین خود عمل می کنند

گاهی فرهنگ نان آوری مرد و برخی از باورها و اندیشه های سنتی، چون « جای‌ زن‌ در خانه‌ است‌ »، « کار زن مساوی است با بی‌کفایتی و بی عرضگی مرد »، « لزومی ندارد که زن بیرون از خانه کار کند »، « مردم در مورد من چی فکر می کنند » و …. بر منطق مرد خانه، سیطره تام دارد و باعث می شود که زن و مرد امروز، با تضادهایی که آمیخته ای از اندیشه های قدیم و جدید است دست و پنچه نرم کنند و گاها بدان جهت متحمل لطمات و مشکلات عدیده ای در زندگی مشترکشان شوند.

۳ – بی توجهی و سهل انگاری در نقش های زنانه

بعضی از زنان شاغل، نمی توانند تعادل مناسبی در مدیریت خانه و خانواده و شغل شان ایجاد کنند . برخی در اولویت بندی خود بین این  دو کانون، به اشتباه  شغل را انتخاب می کنند و در این بخش دچار افراط می شوند؛ لاجرم خستگی و فرصت نداشتن و … باعث می شود نه تنها در مدیریت خانه درست عمل  نکنند بلکه  در ابراز عواطف همسرانه و مادرانه خود نیز دچار نقصان شوند و باعث اختلاف و بهم ریختن سیستم خانواده شوند.

 

برای حل این مشکـل ، از تدابیر ذیل می توانید استفاده نمائید :


۱ – گفتگوی صادقانه داشته باشید

در اولین گام برای  حل هر مشکلی، لازم و ضروری است که زن و شوهر صادقانه و بدون هیچ سوگیری و جانبداری از عقیده خود، به مذاکره بنشیند و قاطعانه تصمیم راسخی برای بر طرف کردن مشکل خود بگیرند. بدون قضاوت و نتیجه گیری سریع، به صحبت ها ،دلایل و حتی نگرانی ها ی همسر خود در این باب گوش فرا دهید.
در مرحله بعد، نوبت شماست که همچون همسرتان ادله های خود را بیان کنید. بهتر است همگام با همسر خویش، از نکات مهمی که می تواند علت مشکل باشد، نکته برداری کنید، تا در اسرع وقت، بتوانید راجع به آنها گفتگو و اظهار نظر بهتری داشته باشید.

به شدت توصیه می کنیم که به هنگام صحبت سعی کنید، خونسرد باشید و با شنیدن عقاید مخالف نظر خود، آشفته نشوید و  فضای گفتگو را متشنج نکنید.

۲ – خطاهای شناختی را اصلاح کنید

همان طور که پیشتر گفته شد، باورها و نگرش های منفی برخی از مردان در زمینه اشتغال زن، می تواند منجر  به بروز مشکل شود. لذا، با مساعدت و همیاری یکدیگر بهتر است ، ابتدا آن خطاها را شناسایی کنید و  جوانب مثبت و منفی هر خطا را بسنجید و نمره ای را از یک تا صد برای آن در نظر بگیرید.
پس از تعیین شدت مسئله از نظر شما،  نظر چند صاحب نظر و اندیشه را هم جویا شوید و از همه مهمتر آن که خود، به طریقه های  مختلف در جستجوی یافتن پاسخ منطقی برای حالت هیجانی و تفکری خود باشید .
در گام بعدی سعی کنید اندیشه های خود را  نظمی ببخشید و باری دیگر، برای آنها نمره گذاری کنید .
از مردان می خواهیم غرور خود را کنار بگذارند و کمی انعطاف به خرج دهند و بدون دلیل موجه، مخالفت نکنند. بهتر است با افکار منفی و غیر منطقی خود به شدت مقابله نمائید و اجازه مانور دوباره به آنها ندهید.

یک در گوشی با  شما آقای محترم :

به توافق برسید

برای اجتناب از اختلاف، بهتر است خانم ها قبل از سرکار رفتن با مردان به توافق برسند.

یک در گوشی با  شما خانم محترم :

_ به خانم ها توصیه می کنیم، شرایط روحی و فکری همسرشان را در نظر بگیرند و از انجام رفتارهایی که به گونه ای باعث تحریک و دلخوری همسرشان می شود به شدت احتراز نمایند.

_ برخی از زنان شاغل، به هنگام مواجه با کوچکترین اختلاف نظر با همسر، مثلا در خرید مایحتاج زندگی ، برای خلع سلاح کردن او، بلافاصله به درآمد ماهانه ی خود  متوسل می شوند و  به اصطلاح آن را  به رخ  مرد می کشند و با بیان عباراتی نه چندان جالب چون “من با پول خودم می خرم”، “من به پول تو احتیاجی ندارم” و …  بر مقاومت  مردشان  مستولی می شوند، این عمل زن که با روحیه ی مردانه یک مرد منافات بسیاری دارد ، برای او بسیار گران تمام می شود و …

_ سعی کنید اقتدار مردانه ، مرد خود را حفظ نمائید و در عین استقلال با اتکاء خود به او، این نیاز او را مرتفع سازید و اعتماد او را جلب نمائید. پیشنهاد می کنیم  از بیان عنواینی چونجیب من و تو جدا  خودداری کنید. حساب بانکی مشترک، می تواند جلوه ای از جیب ما باشد.

_ خانم ها باید به این باور برسند که  نقش همسری و مادری خود را فدای شغل شان نکنند. برای انجام امور زندگی، برنامه ریزی  داشته باشند و تا بدان جایی که ممکن است چیزی کم نگذارند.

_ هرگز زمان اختصاص یافته خود در منزل را به امور شغلی اختصاص ندهید و با خط قرمز مشخصی این دو محیط را از یکدیگر متمایز کنید.

_ برای کسب اعتماد همسر، ارتباط خود را با همکاران مرد تنظیم کنید و محتاطانه رفتار کنید. حتی المقدور از انجام مکالمات خارج اداری اجتناب کنید و در خانه کمتر از آنها صحبت کنید.

_ اتفاقات محیط کار مختص آن محیط است و لزومی ندارد همسرتان از همه چیز مطلع گردد، مدبرانه برخورد کنید و از بیان هر گفته و ماوقعه خودداری نمائید، چرا که گاها، ذکر برخی از موارد باعث بروز حساسیت در مردتان می شود و مشکلاتی ایجاد می کند.

مدیریت زمان شرط اول موفقیت یک زن شاغل است.  اگر احساس می کنید، قادر نیستید، به طور همزمان هم به امور خانه و زندگی مشترک و هم به  کار بیرون از منزلتان رسیدگی کنید، شایسته است تدبیر دیگری را بیندیشید.  رو راست باشید و خودتان را گول نزنید و شرایط جدید زندگی تان را بپذیرید و در افکار خیالبافانه و کودکانه غرق نشوید. بپذیرید که کار تمام وقت ، آسیب جدی و جبران ناپذیری را بر ارکان اصلی زندگی مشترکتان وارد می کند، تا دیر نشده به خودتان آیید و اصلح ترین تصمیم را بگیرید، چرا که ممکن است روزی به خود آیید که راه جبران نباشد. لذا، ما توصیه می کنیم  به یک کار پاره وقت اکتفا کنید و یا از دورکاری که طرح جدید مناسبی است برای اشتغال زنان، استقبال نمائید.

منبع : تبیان

tanzimekhanevadeh.com

 

 

من تو مدرسه کار فرهنگی می کردم...الان‌مدتیه ... مخالفت همسر با کار بیرون خانه. 549 بازدید | 38 ... خدایا ازت ممنونم که بهترین شوهر دنیا رو نصیبم کردی.
کیا شوهرشون با کار کردنشون مخالفه ولی دوست دارن کار کنن؟ کو کار؟ ‎:|‎ حالا منظورم کسیه که موقعیت کار داره ولی همسرش مخالفه. ... مخالفت همسر با کار ... مندوس دارم کار کنم اما شوهرم بهم میگه همون حقوقو بهت میدم بشین توخونه بچه ...
دوستان بیاید از تجربه هاتون بگید برامون دلم گرفته قبل ازدواج حلش کردیم همسرم میگه جامعه خرابه برای کار خانوم تو محیط بیرون منم خودمم همچین ...
وقتی دست خانم توی جیب خودش میره این خیلی ارزش داره کلن زندگی ی زن رو زیر و رو میکنه حالا چه شوهرش پولدار باشه چه ندار کار کردن ی زن فقط برا ...
نه گلم،چون وقتی ایشون کار میکنه هم تو اجتماع هست و به روز،هم وقتی پول رو ... اون مقدار که میخواد خرج کنه،ولی ممکنه همسرش اینکارو نکنه برای شخص،و ...
من شب بله برون به شوهرم گفتم هیچ چیز خاصی ازت نمیخوام فقط دانشگاه میخوام برم گفت ... من موقع عقد تحصیل و کار و حقوقمو توی عقد نامه ام نوشتم.
سلام کسی هست همسرش مخالف اینستا باشه،،،همسرمن نمیزاره نصب کنم میگه ... نصب کردم مخالفتیم نکرد می دونه حرف گوش کن نیستم تهش کاری که می خوامو ... شوهرم میبینه خودم اهلش نیستم و منزجر هستم از اینستا و دوست ندارم اونم داشته ...
کیا با کار کردن خانم ها بیرون از خونه موافقن دلیلش هم میشه بگیداگه موافقید میشه بگید چجوری از پس خانه‌داری و بچه‌داری و شوهر داری برمی‌آید اگه کارتون تقسیم میکن. ... من خودم شاغلم و شدیدا مخالف کار کردن خانمها هستم. چون کار بیرون ...
با دل رضای شوهرت هر کاری میکنی بکن دختر خاله من هی گفت میخوام برم سرکار شوهرش عاشقش بود الان طلاق گرفته چندین سال همین جوری مونده.
کسی هست که که خانواده،شوهرش مخالف ازدواجشون بوده باشن ولی ازدواج کرده باشنو حتی خانوادش حاضر نشن یه هزار تومن پول بدن بخاطر ازدواج ... کلا البته خانواده همسر من با ازدوج مخالفن! ... الانم خداروشکر دوریم ازشون و کاری به کارشون نداریم.
دانلود رایگان متن کامل نمونه اقرارنامه اجازه اشتغال همسر در دو فرمت word و PDF. ... رضایت منجز خود را نسبت به فعالیت همسرش سرکار خانم ...............................در اشتغال ...
کار میکردم و وقتی ازدواج کردم همسرم یه رضایتنامه کتبی به مدیرعامل شرکت داد که رضایت داره من کار کنم اما الان میگه دیگه نمیخوام کار کنی.
ماده1117 قانون مدنی: «شوهر می تواند زن خود را از حرفه یا صنعتی که منافی ... این باشد که شوهر هر چه گفت زن باید اطاعت کند و حتی بدون اجازه شوهر از منزل خارج نشود! ... یعنی آیا مرد می تواند به محل کار همسرش برود و اقدام فیزیکی کند؟
طبق قانون شوهر می‌تواند زن خود را از حرفه یا صنعتی که مخالف مصالح ... دادگاه در صورتی که اختلالی در امر معیشت خانواده ایجاد نشود، مرد را از ... یا اجازه بدهد و بعد زن را از اشتغال منع بکند، به شرطی می‌تواند این کار را ... در آن زمان دیگر بستگی به نظر زن دارد که می‌خواهد شغلش را محفوظ نگه دارد یا به زندگی بدون شغل در کنار ...
پاسخ: زنی که عقد دائم شده ، حرام است بدون اجازه شوهر از خانه بیرون برود ، هرچند با حقّ شوهر ... و همچنین از حقوق زن است که مرد او را مورد اذیت و آزار قرار ندهد ، و با او بدون و جه ... نیست چنانچه ناچار باشد و نتواند به حاکم شرع شکایت برد ، و با کار کردن بخواهد ... ادا کند پس اگر شوهری از انجام آنها سر باز زد آیا زن می تواند مانع همبستر شدن وی شود؟

۱۰ اردیبهشت ۱۳۹۷; ۱۵ اردیبهشت ۱۳۹۷; بدون نظر; ۱۲۳۰۳ بازدید ... می‌خواهم بروم سرکار! اصولا وظیفه کار و تامین معاش زندگی بر عهده مرد است. ... نکته: قاضی دادگاه تنها کسی است که می‌تواند تشخیص دهد آیا شغل زن حقیقتا با ... است یا خیر نظر مرد تعیین کننده نیست و قاضی است که باید نظر آخر را بدهد. ... جراحی زیبایی زن و اجازه شوهر آیا ...

ماده ١٨ قانون حمایت از خانواده مصوب ١٣٥٣ نیز مقرر می‌دارد: شوهر می‌تواند با تایید دادگاه زن خود را از اشتغال به هر شغلی که منافی مصالح خانوادگی یا ...
حدود اختیار شوهر در منع اشتغال زنسوالی که بعضی مواقع از وکیل ... این باشد که شوهر هر چه گفت زن باید اطاعت کند و حتی بدون اجازه شوهر از منزل خارج ...
طرح مجلس برای قانونی شدن حق اشتغال زنان در صورت ممانعت همسر ... خبر داد و گفت: قوانین در زندگی روزمره افراد جامعه نقش تاثیرگذار، تعیین کننده و ... زن قبل از ازدواج و یا اشتغال زن با اجازه شوهر، شوهر نمی تواند زن خود را از اشتغال منع ...
نباید بدون عذر شرعی بدون اجازه شوهر از خانه خارج شود، چنانچه زن ناچار باشد که معاش خود را تهیه کند و با اطاعت شوهر تهیه معاش برای وی ممکن نباشد در ...

در این مطلب به موضوع ترک منزل توسط زن و ترک منزل توسط شوهر می پردازیم. ... در مدت یکسال بدون عذر موجه از موارد عسر و حرج زوجه محسوب می شود و زن می تواند ... ثبوت مظنه ضرر مزبور محکمه حکم بازگشت به منزل شوهر نخواهد داد و مادام که زن در ... امکان دادن اجازه ازدواج مجدد به شوهر در صورت طی مراحل قانونی دادخواست ازدواج مجدد ...

یکی از قوانین مربوط به ازدواج، حکم خروج زن از منزل با اجازه یا بدون اذن همسر ... نباید بدون عذر شرعی بدون اجازه شوهر از خانه خارج شود، چنانچه زن ناچار ...
سلام دوستای خوبم من ۴ماهه عقد کردم خیلی خیلیییی حوصلم تو خونه سر میره هیچ تفریحی ندارم هفته ای یک بار با همسرم میرم بیرون میخوام برم سرکار ...
سلام راسش من دوس دارم برم کار کنم دسم تو جیب خودم باشه پول در بیارم همیشه که نمیشه از شوهرم پول بگیرم اما اون نمیزاره و میگه انقدر تکرار نکن ...
بچه ها من توو تهران غریبم فقط خانواده همسرم هستند که خیلی هم به خاطر اخلاقاشون باهاشون مچ نیستم.امروز به همسرم میگم میخام برم سرکار دارم توو خونه ...
الان پسرم یکسالشه ، شوهرم نمیزاره برم سرکار ، خیلی سخته تو خونه .... خیلی باید برات سخت باشه منم شاغلم از بارداری و بعدش واقعا وحشت دارم.

 

ارسال نظر آزاد است، اما اگر قبلا در بیان ثبت نام کرده اید می توانید ابتدا وارد شوید.
شما میتوانید از این تگهای html استفاده کنید:
<b> یا <strong>، <em> یا <i>، <u>، <strike> یا <s>، <sup>، <sub>، <blockquote>، <code>، <pre>، <hr>، <br>، <p>، <a href="" title="">، <span style="">، <div align="">
آخرين مطالب
Designed By big20.ir Copyright © 2020