خودارضایی مردان و زنان متاهل!! علت ها و راه های درمان (ترک خود ارضایی) زن و مرد

دلایل خودارضایی زنان و مردان متاهل و راه های درمان خودارضایی

خودارضایی مردان و زنان متاهل!! علت ها و راه های درمان (ترک خود ارضایی) زن و مرد

خودارضایی یکی از راه های نامتعارف برای براورده کردن نیاز جنسی مردان و زنان دختران و پسران است و مجرد و متاهل و کم سن و سن بالا هم ندارد!! البته عده ای از روانشناسان مانند دکتر هلاکویی اعلام داشته اند فارغ از مسائل شرعی و اسلامی، خودارضایی به صورتی که به اعتیاد تبدیل نشود، خالی از اشکال است!! هنوز دلایل و مستندات معتبری در مورد خوب یا بد بودن خودارضایی از نظر علمی در دنیا وجود ندارد و از نظر دین اسلام عمل خودارضایی حرام می باشد.. در این مطلب از big20.ir حرفمان سر خودارضایی مردان و زنان متاهل است تصور کنید یک شن شوهر دار در حال خودارضایی است!! واقعا عجیب و قریب است و یا مردی که ازدواج کرده است و زن دارد در خلوت و یا حتی در حضور زنش خودارضایی کند!! تمام دلایل و راه های درمان خودارضاعی زنان و مردان متاهل را در این پست برای شما توضیح خواهیم داد.

 

دانلود پکیج افزایش سایز آلت تناسلی آقایان

 

چرا مردان به خودارضایی روی می آورند مردانی که متاهل هستند و با وجود همسرشان به خودارضایی روی می آورند چه آسیب هایی به رابطه زناشویی خود می رسانند دلیل آن ها برای این کار چیست ؟چگونه می توانیم برای ترک عادت به خودارضایی اقدام کنیم.

زمانی که خانمی احساس می کند همسرش خودارضایی دارد، اول باید از این ماجرا مطمئن شود. گاهی اوقات خانم‌ها به اشتباه فکر می‌کنند که همسرشان خودارضایی می‌کند.

 

دلایل خودارضایی در مردان متاهل چیست؟ 

۱ _ اعتیاد به خودارضایی در دوران مجردی و عدم ترک آن قبل از ازدواج.

۲ _ دیدن زنانی با بدن های ویژه و روابط جنسی غیر عادی در تصاویر و فیلم های پورن.

۳ _ فرد لذت های زیادی را چشیده است که‌ دیگر قادر به لذت کافی بردن از همسر عادی خود نمی باشد.

۴ _ عدم رابطه صمیمانه، عاطفی و رضایت بخش با همسر.

۵ _ وجود اختلالات جنسی مثل زود انزالی و عدم درمان آن.

۶ _ بعضی خانم‌ها از این شکایت دارند که همسرشان بعد از دوره‌ی بارداری و زایمان، و در اثر مدتی دوری از رابطه جنسی، شروع به خودارضایی می‌کند، دلیل این اتفاق چیست؟

از آنجایی که ممکن است رابطه‌ی جنسی در زمان بارداری و تا چند هفته بعد از زایمان وجود نداشته باشد، آقایان به دلیل نیاز جنسی که در بدن شان است رو به خودارضایی می‌آورند.

این درحالی است که خانم‌ها تا قبل از ماه هشتم بارداری در حالت عادی منعی برای برقراری رابطه‌ی جنسی ندارند.

از آن طرف بعد از آن هم بسته به نوع زایمان می‌توانند بعد از ۴ تا ۸ هفته رابطه‌شان را شروع کنند اما بعضی از زوج‌ها از ابتدای بارداری تا چند ماه پس از زایمان رابطه‌ی جنسی‌شان را به شکل کامل فراموش می‌کنند و در این موقعیت ممکن است آقایان نتوانند این وضعیت را تحمل کنند و روی به خودارضایی بیاورند.

 

اگر همسر فرد از این ماجرا مطمئن بود باید چه کند؟

بهترین راه این است که این مسئله را با همسرش در میان بگذارد و به او بگوید از این ماجرا اطلاع دارد. خانم‌ها باید سعی کنند در زمان مناسب این مسئله را با همسرشان در میان بگذارند و بدون اینکه بخواهند به او متلک بیندازند یا سرزنشش کنند اصل موضوع را همانطور که هست بیان کنند و دلایل همسرشان را بشنوند.

 

ممکن است خانمی با دیدن صحنه‌ی خودارضایی همسرش، از او دلزده شود. در این صورت باید چه کاری انجام داد؟

خیلی وقت‌ها مشکلاتی که منجر به انجام خودارضایی می‌شود به رابطه‌ی جنسی با شریک ربطی ندارد و فقط به دلیل مشکلات روحی و فردی است که تایید این مسئله هم باید توسط پزشک انجام شود و خیلی منطقی نیست خانم بخواهد برای این موضوع خودش را ناراحت کند و مدام این فکر منفی را در ذهنش پرورش دهد که «همسرم چون من را دوست ندارد، یا چون من راضی‌اش نمی‌کنم» خودارضایی می‌کند.

 

اما اگر به محض بیان موضوع، همسرتان به شما بگوید به دلیل اینکه از رابطه‌ی جنسی خودش با شما لذت نمی‌برد دست به این کار می‌زند آن موقع است که خانم حق دارد دلگیر شود. اما جای نگرانی نیست چون این مشکل با همراهی زوج حل می‌شود نه قهر و دلگیری.

 

دلیل اصلی خودارضایی مردان متاهل چیست؟

دلایل متعددی دارد، مثلا آقایی که در دوران مجری خودارضایی انجام می‌داده، بعد از ازدواج هم ممکن است طبق عادت و اعتیادی که در این سال‌ها وارد زندگی‌اش شده این کار را ادامه بدهد. مسئله دیگر نبود رابطه‌ی عاطفی و احساسی با همسر و رضایت‌بخش نبودن رابطه‌ی جنسی این افراد است. مردانی که در کنار همسرشان احساس آرامش ندارند ممکن است دست به این کار بزنند. مسئله‌ی مهم دیگر هم اختلالات روحی است که نباید از آن غافل شد و باید حتما آن را زیر نظر پزشک درمان کرد. بعضی وقت‌ها مردان مشکلاتی مانند زود انزالی، دیر انزالی و اختلال نعوظ دارند اما به جای اینکه به فکر درمان باشند، از رابطه با همسرشان اجتناب می‌کنند و دست به خودارضایی می‌زنند.

 

بعضی خانم‌ها از این شکایت دارند که همسرشان بعد از دوره‌ی بارداری و زایمان، و در اثر مدتی دوری از رابطه جنسی، شروع به خودارضایی می‌کند، دلیل این اتفاق چیست؟

از آنجایی که ممکن است رابطه‌ی جنسی در زمان بارداری و تا چند هفته بعد از زایمان وجود نداشته باشد، آقایان به دلیل نیاز جنسی که در بدن شان است رو به خودارضایی می‌آورند. این درحالی است که خانم‌ها تا قبل از ماه هشتم بارداری در حالت عادی منعی برای برقراری رابطه‌ی جنسی ندارند. از آن طرف بعد از آن هم بسته به نوع زایمان می‌توانند بعد از 4 تا 8 هفته رابطه‌شان را شروع کنند اما بعضی از زوج‌ها از ابتدای بارداری تا چند ماه پس از زایمان رابطه‌ی جنسی‌شان را به شکل کامل فراموش می‌کنند و در این موقعیت ممکن است آقایان نتوانند این وضعیت را تحمل کنند و روی به خودارضایی بیاورند.

 

چطور باید برای ترک این مسئله اقدام کرد؟

در مواردی که خودارضایی آقا از زمان بارداری همسر شروع شده، بهتر است زن و شوهر سعی کنند رابطه زناشویی را به صورت مرتب مثل قبل از بارداری از سر بگیرند. همزمان رابطه عاطفی‌شان را تقویت کنند تا هیچکدام از طرفین احساس خلا نکنند.

 

اما در کل وقتی این موضوع بین زوجی پیش می‌آید، قدم اول طرح مسئله است تا آنها به نتیجه برسند که دلیل خودارضایی، فردی است یا درون رابطه‌ای .بعد از مشخص شدن این قسمت باید حتما به روانشناس یا روانپزشک مراجعه کنند. اگر جلسات مشاوره برای فرد جواب بدهد و مشکل او را حل کند، نیازی به روانپزشک و دارو نیست اما در موارد اندکی، ممکن است به دارو هم نیاز باشد که توسط روانپزشک تجویز می‌شود.

 

توصیه‌های عمومی‌تان برای این افراد چیست؟

آنها نباید خودشان را در معرض خطر قرار بدهند. مثلا اگر تنهایی آنها را به فکر خودارضایی می‌اندازد، نباید خودشان را در موقعیتی قرار دهند که تنها باشد. به طور کلی آدم‌هایی که اعتیاد به خودارضایی دارند نباید در مکان‌ها، موقعیت‌ها و در کنار افرادی قرار بگیرند که باعث تحریک‌شان می‌شود و آنها را به سمت خودارضایی سوق می‌دهند.

 

اگر خانمی متوجه شود همسرش در حال خودارضایی است باید چه عکس‌العملی نشان بدهد؟

زمانی که خانمی احساس می کند همسرش خودارضایی دارد، اول باید از این ماجرا مطمئن شود. گاهی اوقات خانم‌ها به اشتباه فکر می‌کنند که همسرشان خودارضایی می‌کند. قدم اول برای حل بحران این است که از انجام این عادت توسط همسرتان به صورت قطعی مطلع شوید، در غیر این صورت اگر بخواهید مشکل خودارضایی‌اش را با او در میان بگذارید و او این کار را انجام نداده باشد، با مشکلات زیادی روبرو می‌شوید.

 

زنان متاهل چرا خودارضایی می کنند :

یکی از مهمترین دلایل خودارضائی در خانم های متاهل این است که رابطه جنسی در این زوج مختص برطرف کردن نیازهای جنسی مرد می باشد.

 

یکی دیگر از علت های مهم خودارضایی در خانمها رها شدن خانم در رابطه جنسی قبل از رسیدن به ارگاسم است.

یکی دیگر از دلایل تداوم به خودارضایی در خانمها این است که در بعضی موارد خانمها برطرف شدن و یا تخفیف بعضی از مشکلات خود را به عمل خودارضایی نسبت می دهند، مثلا می گویند که خودارضایی سردرد میگرنی آنها را تسکین یا کاهش می دهد.

 

میزان شیوع خودارضایی در میان زنان و مدران متاهل :

خودارضایی در زنان به شدت مردان نیست.تماشای فیلم پورن را مانند فیلم‌های ژانر وحشت بیمارگونه می‌دانیم و به همه توصیه می‌کنیم سراغ آن‌ها نروند. به خصوص کلیپ‌های پورنو که در حال حاضر در تلگرام رد و بدل می‌شود یا کانال‌هایی که اطلاعات جنسی بیش از اندازه صریح و آشکار را بیان می‌کنند. این موارد باعث زیادشدن تحریکات شده است. عمل خودارضایی بیشتر در افراد مجرد انجام می‌شود، اما متأسفانه در حال حاضر بیماری اعتیاد به خودارضایی با فیلم‌های پورنو، به‌عنوان انحراف جنسی در مردان متأهل مطرح است که منجر به طلاق هم می‌شود.

 

علت های خودارضایی در زنان متاهل :

عدم شناخت مرد نسبت به نقاط حساس بدن زن

یکی دیگر از علل ناکامی زن در آمیزش ، عدم شناخت درست مرد به آناتومی بدن زن و آشنایی با نقاط حساس بدن زن هست که علیرغم اینکه مرد تصور دارد به نحو احسن کارش را انجام میدهد ولی در حقیقت زن لذتی از کارهای انجام شده نمیبرد. لذا ترجیح میدهد خود ارضایی کند.

با آناتومی و شیوه های تحریک آشنا شوید و راجع به آن از همسرتان بپرسید

 

عجله مرد برای رسیدن به مراحل پایان رابطه جنسی :

زنان به زمان بیشتری برای پر شدن نیاز دارن تا بتوانند تخلیه شوند زنان عاشق وقت اضافه در معاشقه و ملاعبه هستند این وقت را جدی بگیرید.

 

عدم تحریک صحیح جنسی:

برخی زمان ها مرد با انجام تکنیک خاصی تصور میکند بهترین لذت را به زن میدهد اما یک شیوه تحریک در همه، یکسان نتیجه نمیدهد حتی یک شیوه بعد از چند بار تکرار خاصیت همیشگی را ندارد تنوع و خلاقیت نیاز زنان هم هست

 

پس به انواع روش صحیح تحریک جنسی و تحریک فکر کنید و امتحانشان کنید.

 

عوارض خودارضایی زنان متاهل :

وقتی شخص فردی را در ذهن خود مجسم می کنید و عمل رابطه جنسی را با او بازسازی می نمایید به مغزتان یک دستور مجازی می دهید . در این حال مغز هم به اندام ها دستور مجازی داده و بلافاصله حرکت خون به اندام های قابل تحریک فرد زیاد می شود و در انتها که فرد به ارضای جنسی می رسد ، انرژی زیادی را به واسطه یک حرکت مجازی به هدر داده است . این عادت باعث می شود مغز برای ارضای جنسی به این وضعیت عادت پیدا کرده و در نتیجه زن یا مرد متاهل در برقراری رابطه جنسی دچار مشکل خواهد شد .

 

شناختن عوارض خودارضایی به کنترل و کنار گذاشتن آن کمک می کند. کم حوصلگی، عدم تمرکز، خواب آلودگی و خستگی مفرط، احساس ضعف در بدن و کوفتگی، عدم لذت بردن از رابطه جنسی واقعی و درد در ناحیه زیر دل و بالای دستگاه تناسلی از جمله عوارض خودارضایی است.

 

راه درمان خودارضایی در زنان متاهل :

خود ارضایی در افراد متاهل گاه منجر به کاهش روابط زناشویی با همسر و نارضایتی وی از زندگی زناشویی می شود که دراینصورت به این افراد توصیه می شود این عمل را نخست در حضور همسر خود انجام دهند و در گام بعدی اجازه دهند همسرشان این کار را برایشان انجام دهد تا آرام آرام یاد بگیرند که توسط همسر خود ارضاء شوند و دیگر به خودارضایی روی نیاورند .

 

به افرادی که به این عمل عادت کرده اند پیشنهاد می کنیم جدول هفتگی تنظیم کنند و به عنوان مثال اگر هفته ای 3 بار مرتکب این عمل می شود با خود قراری بگذارند که در هفته بعد این عمل را به 2 بار در هفته کاهش دهند وبه همین ترتیب آن را به صفر برسانند و اگر احیانا در روند کار موفق نبودند و عود وجود داشت بدون احساس شکست و ناتوانی در ترک خودارضایی تلاش دوباره ای را آغاز کنند و بدانند که با توکل به خدا می توانند موفق باشند. ضمن این که هرگونه نگرانی درباره گذشته و این که این کاری که قبلا انجام داده اند اکنون یا در آینده ممکن است به توانایی جنسی و باروری آنان لطمه زده باشد بی مورد است .

 

روش های موثر در ترک خود ارضایی افراد متاهل

1. توصیه ای که به شما زنان و مردان متاهلی که به خاطر نارضایتی از روابط زناشویی با همسر خود دچار مشکل خود ارضایی میشوید داریم این است که در گام نخست این عمل را در حضور همسر خود انجام داده و در مرحله بعدی این کار را بر عهده همسر خود بگذارید تا به مرور زمان یاد بگیرید که توسط همسر خود به ارضا شدن برسید و دیگر خود ارضایی نکنید.

2. هر چیزی که باعث میشود شما بیشتر به سمت خود ارضایی بروید را حذف کنید. چنانچه تمایل به دیدن فیلم ها و عکس های تحریک کننده دارید دسترسی به آنها را برای خود سخت کنید ، به عنوان مثال چنانچه در موبایل یا کامپیوتر خود فیلم ها و تصاویر تحریک کننده دارید آنها را پاک کنید.

3. استحمام کوتاه مدتی بدون اینکه به اندام تناسلی خود توجه و تمرکز داشته باشید انجام دهید.

4. پیشنهاد می کنیم با تنظیم جدول هفتگی با خود قراری بگذارید مثلا چنانچه هفته ای سه بار عمل خود ارضایی را انجام می دهید آن را به دو بار در هفته کاهش داده و به همین ترتیب در نهایت به صفر برسانید و چنانچه با این برنامه موفق نشده بدون اینکه احساس ناتوانی و شکست کنید. با تلاشی دوباره و بدون احساس ترس اقدام به ترک عمل خود ارضایی بکنید.

5. به هیچ عنوان با شکم پر و دمر (به روی شکم) نخوابید مخصوصاً محیطی که بسیار گرم است را برای خوابیدن انتخاب نکنید.

6. چنانچه در تایم های بخصوصی تمایل به خود ارضایی دارید سعی کنید با برنامه ریزی آن زمان ها را پر کنید مثلاً چنانچه در آخر شب بیشتر و سوسه می شوید توجه کنید که اگر به شدت خواب آلودگی بهتان دست نداد به سمت اتاق خواب و تخت خواب تان نروید و تلاش کنید با خواندن مجله و کتاب و همچنین تماشای تلویزیون خود را سرگرم کنید.

7.  چنانچه تنهایی باعث تحریک شدن شما و رو آوردن تان به خود ارضایی می شود راهی برای پر کردن تنهایی تان انتخاب کنید سعی کنید یک بار خود را با دوستان و خویشاوندان خود گسترده کرده و در جلسات عمومی و دوره ها و همچنین پیاده روی های عمومی شرکت کنید.

8. ورزشی که مورد علاقه تان است را پیدا کرده و آن را دنبال کنید چراکه ورزش در کاهش هیجانات جسمی شما تاثیر بسزایی دارد.

9. با خود قرار بگذارید تا به ازای هر بار انجام ندادن خود ارضایی مبلغی را در یک صندوق را پاکت بیاندازید و در نهایت با پولی که آخر هفته از آن استخراج می کنید برای خود هدیه بخرید این کار در ترک خود ارضایی شما بسیار کمک کننده است.

 

و در نهایت بایستی به این موضوع اشاره ای داشته باشیم که چنانچه هر فردی با انجام این عمل به خودکشی فکر کند حتماً باید مراجعه فوری به روانشناس یا روانپزشک داشته تا بررسی های لازم و درمان دارویی صورت پذیرد.

منابع این مطلب:

namnak.com

hidoctor.ir

beytoote.com

 

- چرایی خودارضایی در مردان متأهل. کم نیستند مردانی که با داشتن شریک جنسی، باز هم دور از چشم همسر خود، به شکل پنهان برای ارضای نیاز جنسی‌شان ...
امروزه با وجود ازدواج های اختیاری و حتی گاه عاشقانه، اختلالی تحت عنوان خودارضایی افراد متاهل مطرح می باشد که علی‌رغم تمام نظرات به اصطلاح دانشمندان محترم غربی!
- خودارضایی مردان متأهل، چرا؟ قدم اول برای حل بحران این است که از انجام این عادت توسط همسرتان به صورت قطعی مطلع شوید، در غیر این صورت اگر بخواهید ...
خودارضایی برای مردان متاهل، یک شکست در زندگی مشترک محسوب می گردد، و عواقبی غیر جنسی مانند پرخاشگری، قهر، ایراد گرفتن، بی اعتنایی به همسر و خانواده، ...
- زنان متاهل چرا خودارضایی می کنند : یکی از مهمترین دلایل خودارضائی در خانم های متاهل این است که رابطه جنسی در این زوج مختص برطرف کردن نیازهای ...
- به گزارش سایت خبری ساعد نیوز و به نقل از بیتوته،بعضی گفته اند چند وقتی است متوجه شده اند همسرشان خودارضایی میکند . آنها نمی دانند باید چه ...

عوارض خودارضایی در افراد متاهل. اگرچه اقدام به خودارضایی در بین هر دو جنس شایع است، ولی نباید از این مساله غافل بود که، تقویت چنین رفتاری باعث می‌شود تا افراد ...

بسم الله الرحمن الرحیم انجام خودارضایی باوجود متاهل بودن، ناشی از سستی شدید در اراده شماست و نیز می تواند ناشی از انحراف نوع تمایل جنسی در شما باشد والا وقتی مردی ...
- به گزارش سایت خبری ساعد نیوز و به نقل از بیتوته،بعضی گفته اند چند وقتی است متوجه شده اند همسرشان خودارضایی میکند . آنها نمی دانند باید چه ...
- ۱- آیا مرد متأهل که از همسر خود دور است می تواند با تماس تلفنی با وی و یا از طریق ارتباط اینترنتی، برای رسیدن به آرامش جنسی، خودارضایی کند؟
- ... شوند و ممکن است حتی بعد از ازدواج نیز این عادت را ادامه دهند،در این مقاله دکتر سلام شما را با علت های خودارضایی در زنان متاهل و روش درمان آن بیشتر.
- چرا مردان به خودارضایی روی می‌آورند مردانی که متاهل هستند و با وجود همسرشان به خودارضایی روی می‌آورند چه آسیب‌هایی به رابطه زناشویی خود می‌رسانند ...
صفحه‌ها. این ۳ صفحه در این رده قرار دارند؛ این رده در کل حاوی ۳ صفحه است. ا. انگشت کردن. خ. خودارضایی · خودکس‌لیسی. برگرفته از ...

صفحه‌ها. این ۵ صفحه در این رده قرار دارند؛ این رده در کل حاوی ۵ صفحه است. خ. خودارضایی · خودقضیب‌لیسی. د. دست‌کام‌دهی. ک. کلیسای سنت پریاپوس · کیربند.

- خودارضایی در میان مردان که اعتقادات قوی مذهبی ندارند شایع است . کلیه ادیان الهی بشدت افراد را از ریختن آب منی به خارج از رحم زنان (که شامل خودارضایی هم ...
آیا می دانید علت خودارضایی در سنین مختلف چیست؟ مطمئنا اگر شما فردی هستید که به طور مرتب دست به خودارضایی می‌زنید و یا با وجود متاهل بودن همچنان خودارضایی...
- دلایل خودارضایی در مردان متاهل و مهمترین دلایل خودارضایی در مردان متاهل و عادت به خودارضایی و انجام خودارضایی و عوارض خودارضایی دختران را در نیک ...
علت خودارضایی در زنان متاهل ! نداشتن رابطه عاطفی خوب با همسر،ازدواج های اجباری،عدم مهارت کامل و اطلاع کافی همسر از چگونگی ارضا شدن خانمها.
- خودارضایی، یک نیاز بیولوژیک و روانی است، یا گناه کبیره و نابخشودنی؟ تعداد زیادی از شنوندگان تابو بارها از ما خواسته‌اند به این پرسش بپردازیم ...
1- خودارضایی که در دین مبین اسلام حرام شده است ولی متأسفانه در جامعه امروزی مخصوصا در میان زنان و مردان متأهل اوج گرفته است توضیحات بیشتر را در ادامه ...
- سلام گناه استمنا برای کسی که متاهله بیشتر از کسیه که مجرده ؟ مجازات اخرویش بیشتره؟ کسی که متاهله سراغ استمناء بره به جز حق الله حق الناس (حق ...
سلام اقای دکتر خودارضایی اگر در مردان مجرد بدون زن وخانم یعنی متاهل نیستند بصورت زیاد و بیش از حد باشد بیماری محسوب میگردد ایا این حالت بصورت زیاد وبیش از ...
این عمل صرفا در خانم‌های مجرد دیده نمی‌شود بلکه بسیاری از خانم‌های متاهل نیز دست به خودارضایی می‌زنند. از مهم‌ترین دلایل خودارضایی خانم‌های متاهل عدم ارضای جنسی در رابطه ...
- چرا مردان به خودارضایی روی می آورند مردانی که متاهل هستند و با وجود همسرشان به خودارضایی روی می آورند چه آسی.
امروز پدیده ای وجود دارد به نام خود ارضایی در مردان متاهل که این مورد حتی در ازدواج های موفق و عاشقانه هم وجود داره که دلایل متعددی برای آن وجود دارد مثل اعتیاد به این کار از ...
- خودارضایی میکردم و گفتم شاید با ازدواج از سرم بیفته ولی متاسفانه بازم دچارش شدم ...ضررهای خودارضایی زنان متاهل برای بارداری چیاس؟
استمنا واژه‌یی است که برای خودارضایی مردان و استشها واژه‌یی که برای خودارضای زنان استفاده می‌شود ... ۹۲.۰۱۱ درصد افراد در این پژوهش مجرد و ۷.۹۸۹ فیصد آن‌ها متأهل بودند.

 

ارسال نظر آزاد است، اما اگر قبلا در بیان ثبت نام کرده اید می توانید ابتدا وارد شوید.
شما میتوانید از این تگهای html استفاده کنید:
<b> یا <strong>، <em> یا <i>، <u>، <strike> یا <s>، <sup>، <sub>، <blockquote>، <code>، <pre>، <hr>، <br>، <p>، <a href="" title="">، <span style="">، <div align="">
آخرين مطالب
Designed By big20.ir Copyright © 2020