آیا زن خیانت کار را باید بخشید؟! (دلایل خیانت جنسی زنان) حکم خیانت زن در قرآن و اسلام و مهریه زن خیانتکار

خینت زن بخشش جنسی حکم اسلام قرآن مهریه خیانتکار

آیا زن خیانت کار را باید بخشید؟! (دلایل خیانت جنسی زنان) حکم خیانت زن در قرآن و اسلام و مهریه زن خیانتکار

خیانت جنسی امروزه چه از سوی مرد و چه از طرف زنان یکی از شایع ترین مشکلات جامعه ماست. 5 درصد خیانت های زنانه مربوط به امراض نفسانی و شهوانی آن هاست اما 95 درصد قابل توجه آن مربوط به کیفیت . چند و چون زندگی زناشویی آنهاست. مثلا برای مردی که موقعیت مالی خوبی ندارد و نمی تواند نیازهای اولیه همسرش را به نحو خوب برطرف سازد و یا آنقدر به موادر مخدر و نئشه جات متوسل شده است و  از رابطه عاشقانه زناشویی فقط به 5 دقیقه ی ارضا شدن خودش فکر می کند، خیانت زنش دور از انتظار نیست!! در این مقاله از big20.ir می خواهیم به طور کاملا مفصل برای مردان دلایل، حکم شرعی و حتی روش برخورد با خیانت زنان را آموزش دهیم. و در ابتدا و انتهای این مقاله باید خدمت آقایان عرض کنم که این پنبه را از گوششان دربیاورند که "که زن خیانت کار مهریه ندارد"!! دارد. خیلی خوب هم دارد.

 

پیشنهاد ویژه: دانلود پکیج افزایش سایز و قطر آلت تناسلی + درمان زودانزالی آقایان

 

 دلایل خیانت جنسی در زنان چیست؟

معمولاً زنهایی که با آرایش های زننده و لباسی عجیب، در اجتماع حاضر می شوند، با رفتار های ناپسند و جذب مردها، خطری برای زنهای متعهد محسوب می شوند. ولی خوب، یک مرد همیشه زنی را برای زندگی انتخاب میکند که نسبت به همسر و زندگی خود وفادار باشد، چرا که از نظر زناشویی، برای هر مردی غیرقابل تصور است که بچه ی زاده از همسرش حاصل رابطه خود با همسرش نباشد! علاوه بر این، مردها باید بدانند که از نظر عاطفی و روحی،  یک زن همیشه از ترس خیانت مردها و قربانی نشدن، به روابط زناشویی خود پایبند و همواره با تمام قوای به تداوم و تأمین همسر خود اهمیت می دهند. در مقابل اگر مرد نیز به عدم بروز خیانت از جانب زن خود اهمیت دهد، و به تعهد خود پایبند باشد، ناخودآگاه موجب ایجاد رابطه ای عاشقانه و سالم در زندگی مشترکشان می شوند. در این حالت، حتّی مرد با این طرز فکر، همان قدر که به تداوم زندگی خود بها می دهد، با دیدن مردی دیگر که قصد فریب زنی را دارد، به سرزنش و کنترل وی می پردازند. مردی که به وفاداری و تعهد زن خود ایمان داشته باشد و از این نظر، خیالش آسوده باشد، از لحاظ عاطفی و روحی، دست به خیانت و ارتباط با زنی دیگر نخواهد زد.
 
در اینجا به دلایل کشیده شدن یک زن به راه خیانت می پردازیم:
 
۱- از نظر مالی به اندازه کافی تأمین نشود.
 
۲-  به دلایلی چون، عدم همصحبتی و وقت گذاشتن همسرش برای وی، نیازهای عاطفی خود را از دید مردش نادیده انگارد.
 
۳- روابط همسرش با وی صمیمی نباشد.
 
۴- از نظر زناشویی و رابطه جنسی، ارضا نشود.
 
۵-  تنهایی مطلق و حس بی کسی در منزل.
 
۶-  عدم بروز احساسات مرد نسبت به مزیت های همسرش، مثل، زیبایی، تغییرات ظاهری و .. ، در این حال زن احساس بی ارزشی می کند.
 
۷- در صورت اعتیاد مرد به الکل یا اعمال خشونت و بددهنی.
 
۸- در صورت اطمینان از خیانت مرد.
 
۹- عدم درک عواطف و آرزوهای زن.
 
۱۰- در صورتی که مرد، همسر خود را خانه نشین یا از شرکت در جمع منع نماید.
 
۱۱- اعتیاد یا قمار و ….
 
۱۲- نقض عضو یا اختلال در ارتباط جنسی یا دیگر اعضاء بدن.
 
 
البته طبق آمار، زنها به سه دلیل عمده دست به خیانت می زنند، در غیر اینصورت مطمئناً به تعهد خود پایبندند. اوّل، نارضایتی یا عدم احساس خوشبختی در زندگی اوّل که ناشی از کمبود یا وجود عوامل فوق می باشد، در این صورت نیازهای خود را در مرد دیگر جستجو می کند. دوّم، دیدگاه اشتباه اجتماع نسبت به زنانی که قدرت جنسی و شهوت زیادی دارند، در نتیجه وی مجبور است در روابط خود با همسرش این حس را کنترل کند که مبادا مورد اتهام واقع شود و همواره جلوه ی اجتماعی خوبی را در نظر همسرش داشته باشد، این کنترل شهوت به وی فشارهای روحی و جسمی وارد می کند. سوّم، برخی زنها همواره بر این باورند که یک رابطه بالاخره به پایان می رسد، بنابراین با ایجاد روابط جنسی و خیانت با کس دیگر (در حین یک رابطه متعهدانه)، سعی می کنند قبل از پایان یافتن رابطه خود با نفر اصلی و ضربه عاطفی خوردن، جایگزینی پیدا کنند.

 

 خیانت زن به مرد چه حکمی دارد؟

خیانت زن به مرد، صورت‌های مختلفی می‌تواند داشته باشد; مانند: خیانت اقتصادی و مالی‌; یعنی زن در غیاب مرد، بی‌اذن او در اموال مرد تصرف کند و در جایی که مرد رضایت ندارد، مصرف نماید و بعداً به مرد نگوید، و خیانت عرضی و آبرویی‌; یعنی زن اسرار مرد را افشا نماید و او را نزد دیگران بی‌آبرود کند. یکی از خیانت‌های زن به مرد این است که با مرد اجنبی رابطة نامشروع داشته باشد. اگر این رابطة نامشروع با چهار شاهد عادل و دیگر شرایط آن ثابت شود، حکم زنا بر زن جاری می‌شود.

 

اگر چهار شاهد عادل وجود نداشت‌، حکم آن در قرآن این گونه بیان شده است‌: "

 

والَّذین‌َ یَرمون‌َ اَزوَجَهُم ولَم یَکُن لَهُم شُهَدأُ اِلاّ اَنفُسُهُم فَشَهـَدَة‌ُ اَحَدِهِم اَربَع‌ُ شَهـَدَت‌ٍ بِاللّه‌ِ اِنَّه‌ُ لَمِن‌َ الصّـَدِقین # والخـَمِسَة‌ُ اَن‌َّ لَعنَت‌َ اللّه‌ِ عَلَیه‌ِ اِن کان‌َ مِن‌َ الکـَذِبین‌; (نور، 6 و 7)

 

کسانی که همسران خود را متهم ]به عمل منافی عفت می‌کنند[ و گواهانی جز خودشان ندارند، هر یک از آنان باید چهار مرتبه به نام خدا شهادت دهند که از راست گویان است‌; و در پنجمین بار بگوید: لعنت خدا بر او باد اگر از دروغ گویان با شد." پس از این پنج شهادت مرد، زن می‌تواند این اتهام را با پنج شهادت دیگر از خود نفی نماید. این شهادت‌ها در محکمة عدل و در حضور قاضی انجام می‌گیرد، که در اصطلاح فقه به آن "لعان‌" گفته می‌شود. در صورتی که مرد و زن در حضور قاضی این شهادت‌ها را اجرا کنند، زن و مرد بدون نیاز به صیغة طلاق فوراً از هم جدا می‌شوند. زن برای همیشه بر مرد حرام می‌شود و ازدواج مجدد میان آن دو امکان ندارد. حد قذف (مجازات اتهام زنا به زن پاک دامن‌) از مرد و حد زنا از زن برداشته می‌شود، و اگر از این ماجرا فرزندی به وجود آمده باشد از مرد منتفی و به او نسبتی نخواند داشت‌; ولی نسبتش با زن محفوظ است‌. البته اگر زن از پنج شهادت خود داری کرد، حد زنا بر او جاری می‌شود. موضوع "لعان‌" احکام و مسائل دیگری دارد که برای آگاهی از آن‌ها باید به کتاب‌های فقهی رجوع نمود.(ر.ک‌: تحریر الوسیله‌، امام خمینی‌، ج 2، ص 359 ـ 362، مؤسسة اسماعیلیان / تفسیر نمونه‌، آیت اللّه مکارم شیرازی و دیگران‌، ج 14، ص 377 ـ 385، دارالکتب الاسلامیة‌.)

 

یکی از عواملی که بنیان هر جامعه‌ای را متزلزل کرده و حتی می‌تواند فروپاشد، همانا "سوء ظن‌" افراد نسبت به یکدیگر است‌، به خصوص این که این عنصر زهرآگین به جامعه کوچک خانوادة مسلمانان راه پیدا کند; قرآن مجید در رابطه با اجتناب از این صفت زشت اخلاقی می‌فرماید: "یَـََّأَیُّهَا الَّذِین‌َ ءَامَنُوا اجْتَنِبُوا کَثِیرًا مِّن‌َ الظَّن‌ِّ إِن‌َّ بَعْض‌َ الظَّن‌ِّ إثم‌ٌ; (حجرات‌، 12) ای کسانی که ایمان آورده‌اید! از بسیاری از گمان‌ها بپرهیزید; چرا که بعضی از گمان‌ها گناه است‌." (ر.ک‌: فتح‌، 12) گمان بد، نه تنها به طرف مقابل و "حیثیت و آبروی‌" او، لطمه وارد می‌کند و روح "بی‌اعتمادی‌" را در جامعه کوچک خانواده سایه افکن می‌نماید، بلکه برای صاحب آن نیز بلای بزرگی است که همانند خوره او را آزار می‌دهد و دنیائی وحشت ناک و آکنده از غربت را برای او فراهم می‌سازد. اسلام اجازه نمی‌دهد هر کسی با این کار با آبروی دیگران بازی می‌کند و جهنمی نیز برای خویش به وجود آورد. رسول گرامی اسلام‌در حدیثی می‌فرماید: "خداوند خون و مال و آبروی مسلمان را بر دیگران حرام کرده و همچنین گمان بد درباره او بردن را"(ر.ک‌: مهجّة البیضأ، فیض کاشانی‌;، ج 5، ص 268، دفتر انتشارات اسلامی‌.)

اما راه مقابله با این گناه‌:

اولاً: گمان بد را، انسان از خود دور سازد، به این ترتیب که به راههای حمل بر صحت بیندیشد و احتمالات صحیحی را که در مورد آن عمل وجود دارد، در ذهن خود مجسم سازد تا به تدریج بر "گمان بد" غلبه کرده "گمان نیک‌" و خیر را جایگزین آن نماید. قرآن می‌فرماید: "چرا هنگامی که این (تهمت‌) را شنیدند، مردان و زنان با ایمان نسبت به خود (و کسی که همچون خود آن‌ها است‌) گمان خیر نبردند و نگفتند این دروغی بزرگ و آشکار است‌؟! (نور، 12) به همین جهت است که در آموزه‌های روایی اهل‌بیت‌: چنین دستور داده‌اند، که اعمال برادران و خواهران ایمانیت را بر نیکوترین وجه ممکن حمل کن تا وقتی که دلیلی بر خلاف آن قائم شود.(ر.ک‌: تفسیر نمونه‌، آیت‌الله مکارم شیرازی و دیگران‌، ج 14، ص 396 و ج 22، ص 181، دارالکتب الاسلامیة / اصول کافی‌، کلینی‌;، ج 2، ص 363، دارالکتب الاسلامیة‌.)

 

ثانیاً: اگر گمان بدی‌، بدون اختیار در ذهن پیدا شد، در عمل کوچکترین اعتنائی به آن نکنید و ترتیب اثری به آن ندهید و طرز رفتار خویش را دگرگون نسازید. در حدیثی از پیامبر اکرم‌می‌خوانیم‌: سه چیز است که وجود آن در مؤمن پسندیده نیست و راه فرار دارد، از جمله سوء ظن است (فمخرجه من سوء الظن ان لا یحققه‌) که راه فرار از آن این است‌، که به آن جامه عمل نپوشاند."(ر.ک‌: بحارالانوار، علامه مجلسی‌;، ج 72، ص 201، مؤسسة الوفأ، بیروت / معراج السعاده‌، ملااحمد نراقی‌، ص 161، انتشارات جاویدان)

مرا پیر دانای مرشد شهاب دو اندرز فرمود بروی آب‌

یک آن‌که بر خویش‌، خوش بین مباش دگر آن‌که بر خلق بدبین مباش‌

آیا خیانت را باید بخشید؟

بخشش خیانت چه زمانی لازم است؟ اگر همسرتان در زندگی به شما خیانت کند چه واکنشی از خودتان نشان می دهید؟ مورد خیانت واقع شدن یک تجربه آسیب زا است که موجب از بین رفتن اعتماد در روابط بین فردی می شود. خیانت تاثیرات منفی عمیقی در تمام ابعاد زندگی به دنبال خواهد داشت. یکی از موضوعات مهم در بحث خیانت، بخشش خیانت می باشد. زمانی که خیانت رخ می دهد در ابتدای امر موضوع بخشش غیر ممکن به نظر می رسد زیرا فردی که مورد خیانت واقع شده است از درد شدیدی رنج می برد. اما گاهی با گذشت زمان به تدریج تمایل به بخشش در فرد ایجاد می گردد. در نهایت بخشش خیانت برای فرد آرامش از دست رفته را باز می آفریند.

آیا بخشش همسر خیانتکار کار درستی است؟

نخستین رویداد پس از آشکار شدن خیانت، از بین رفتن احساس امنیت است. رو به رو شدن با تجربه خیانت، بسیار دشوار است. فردی که مورد خیانت واقع شده دچار خشم، شوک، سردرگمی و عدم توانایی در اعتماد کردن مجدد می شود. با این حال باید در نظر داشته باشیم که ما با افرادی زندگی می کنیم که کامل نیستند. در تمام روابط، این امکان وجود دارد که ما به تمام انتظاراتمان از فرد مقابل نرسیم. بخشش نقطه عطف اساسی در بهبود روابط افرادی است که دچار خیانت شده اند. بین بخشش و رضایت از زندگی، رابطه وجود دارد. بخشش در سلامت روان، کمک به بهبود کیفیت ارتباطات و مناسبات بین فردی نقش تعیین کننده ای دارد .
 

بخشش خیانت

بخشش خیانت فرآیندی است که در طول زمان رخ می دهد. به تدریج احساسات منفی مانند خشم و ناراحتی در فردی که مورد خیانت واقع شده است کاهش پیدا می کند و همدلی جای آن را می گیرد. آن چه در این موضوع دارای اهمیت است زمان مناسب برای بخشیدن فرد خیانتکار است. بخشش زود هنگام، احتمال تکرار خطا از سوی فرد خیانتکار را افزایش می دهد در مقابل هر چه فرآیند بخشش به تاخیر بیفتد فرد آسیب دیده با آزردگی بیش تری مواجه می شود.
 

 آیا می خواهید ببخشید؟

بخشش یک انتخاب است. فراموش کردن اشتباهاتی که دیگران در ارتباط با ما انجام می دهند مشکل است به خصوص اگر از لحاظ روحی برای ما دردناک باشند. بخشش خیانت به معنای پذیرفتن خیانت نیست، بلکه در واقع رها کردن خودتان از خشم و غضب نسبت به شخصی است که به شما خیانت کرده است. بخشش واقعی زمانی اتفاق می افتد که ما آگاهانه تصمیم بگیریم که روی اشتباهات و خیانت شریک زندگی خود تمرکز نکنیم. فکر کردن مداوم باعث باقی ماندن دردهای عاطفی ناشی از خیانت می شود و هر زمان که روی آن متمرکز می شویم، تجربه دردناک خیانت را با تفکر خود بازسازی می کنیم در حالی که بخشش واقعی می تواند به بازسازی رابطه کمک کند.
 

مراحل رسیدن به بخشش خیانت

تصمیم به بخشش خیانت شاید برای شما در یک لحظه قابل انجام باشد، اما بخشش خیانت بدون تامل می تواند برای فرد درد و رنج شدیدتری را به همراه داشته باشد. قبل از آن که تصمیم به بخشش خود را عملی کنید مراحل زیر را بهتر است طی نمایید.
 

تصمیم آنی نگیرید

هر انسانی ممکن تحت تاثیر احساسات، تصمیمات نامعقولی بگیرد. بنابراین نباید یک مرتبه به دلیل بد عهدی همسرتان تصمیم به جدایی از او بگیرید. شما به زمان نیاز دارید. می توانید در این زمینه از یک فرد متخصص کمک بگیرد. بهتر است مراحل درمان طی شود بعد در مورد جدایی تصمیم بگیرید. در غیر این صورت ممکن است این تجربه دوباره تکرار شود و حتی تاثیر منفی، بر روابط بعدی شما خواهد داشت.
 

آگاهی از علل شروع و تداوم خیانت

با همسر خود در مورد بد عهدیش صحبت کنید هرچه به مسئله پرداخته نشود، مشکلات پیچیده تر می شوند. آگاهی از علل شروع خیانت و تداوم آن می تواند نقش تعیین کننده ای در چگونگی طی کردن این مرحله بحرانی در زندگی داشته باشد. انگیزه های اصلی که به خیانت منجر شده است را شناسایی کنید و نسبت به برطرف کردن آن ها تلاش کنید وگرنه این قضیه دوباره تکرار خواهد شد. برای اطلاع از علل خیانت همسر کلیک کنید.
 

برای فرد خیانتکار نامه بنویسید

نوشتن نامه نوعی درمان محسوب می شود و به پردازش هیجانی در شما کمک می کند. پس از افشای خیانت همسر، در مورد احساسات خود و ضربه ای که خوردید بنویسید. بعد از چند روز، بروید دوباره نامه را بخوانید. لزومی ندارد نامه را به شخص مورد نظر بدهید. نوشتن نامه به کاهش احساسات منفی در شما کمک می کند، می تواند آرامش را به شما برگرداند و به شما کمک کند تا آسان تر ببخشید.
 

همدلی

همدلی یک رفتار حمایتی است که به افراد کمک می کند تا از مراحل بحرانی زندگی خود به خوبی عبور کنند. همدلی به این معناست که خود را در موقعیت طرف مقابل (فرد خیانتکار) قرار دهید و از دید او به مسائل نگاه کنید. ببینید او در چه شرایطی بوده است و بر چه اساسی چنین تصمیمی گرفته است، با او همدلی کنید. بدون شک شما هم در به وجود آمدن زمینه خیانت بی تقصیر نبوده اید سعی کنید سهم خود را مشخص کنید. این کار به شما کمک می کند که تمایل بیش تری برای بخشش خیانت او داشته باشید. نجات و حفظ رابطه‌ای که از خیانت آسیب دیده است نیاز به همدلی هردو نفر دارد. این هدفی نیست که به تنهایی به آن برسید. مشاوره خیانت می تواند به هر دو طرف در این زمینه یاری برساند.
 

ذهن آگاهی را تمرین کنید

در حال زندگی کنید و به یاد داشته باشید که خیانت در گذشته اتفاق افتاده است. با اشتباهات گذشته زندگی نکنید و بر زمان حال و  متمرکز باشید.
 

از بخشش به عنوان سلاح استفاده نکنید

گاهی اوقات فرد، خیانت شریک زندگی خود را به ظاهر می بخشد، اما هر زمان که بحثی بین آن ها پیش آید، یک وسوسه در فرد ایجاد می شود که از خیانت گذشته به عنوان یک سلاح برای پیروزی استفاده کند. اما یادآوری خیانت یک اقدام اشتباه است چون در واقع درد عاطفی ناشی از خیانت را دوباره راه اندازی می کنید. این درد عاطفی باقیمانده به خشم منجر می شود. خشمی که فرد با انتقام گرفتن، احساس آرامش می کند.

این بار فردی که خیانت کرده است، احساس می کند مورد خیانت واقع شده. چون تصور می کرد طرف مقابلش او را بخشیده است ولی این رفتار بارها و بارها تکرار می شود. در نتیجه فرد در رابطه دچار اضطراب می شود که باعث فاصله بیش تر در رابطه می گردد. در نهایت این جریان به نابودی رابطه منتهی می شود. دیگر آن که هرگز از بخشش به عنوان راهی برای رسیدن به خواسته‌هایتان و گرفتن امتیاز از همسرتان استفاده نکنید.

 

بخشش و عدم شایعه سازی

در بخشش واقعی، فرد به دنبال شایعه سازی در مورد فرد خیانت کار نیست. شایعه پراکنی در واقع شکلی ظریف از انتقام جویی است، در واقع با این کار به دنبال تحقیر فرد پیش دیگران هست. در مقابل صحبت کردن با یک دوست قابل اعتماد می تواند مرحله مهمی در التیام عاطفی شما بعد از خیانت محسوب شود. به علاوه روند درمان را سرعت می بخشد چون حس بهتری خواهید داشت. میل شما برای بخشیدن فرد خطا کار بیش تر خواهد شد.
 

تصمیم گیری در مورد آینده

در مورد آینده خود با کسی که به شما خیانت کرده است، تصمیم بگیرید. حتی وقتی کسی را می بخشید، ممکن است احساس کنید که دیگر نمی خواهید به این رابطه ادامه دهید. به رابطه خود با فردی که به شما خیانت کرده فکر کنید. آیا می توانید زندگی بدون وی را تصور کنید؟ آیا ماندن در این رابطه اعتماد به نفس شما را تخریب می کند؟ می دانید چطور یک رابطه را تمام کنید؟ نگران به وجود آوردن فرزندان طلاق هستید؟ طلاق توافقی راه حل بهتری می تواند باشد
 

نتایچ بخشش خیانت
بازسازی رابطه:

بازسازی رابطه به حفظ و ماندگاری آن، با هم بودن و ثبات رابطه اشاره دارد. برخی از افراد برای روابط خود تلاش زیادی کرده اند و نمی خواهند چیزی را که به زحمت به دست آوردند به راحتی به خاطر اشتباه طرف مقابل از دست بدهند. بازسازی رابطه بر پایه بخشش پیامد مطلوبی است که برخی از افراد به دنبال آن هستند تا رابطه به چالش کشیده شده خود را، دوباره از نو بسازند.
 

حفظ کرامت انسانی:

حفظ کرامت انسانی شامل مواردی مانند: حفظ آبرو، تکریم شخصیت افراد، تاکید بر انسانیت و ارزش های مثبت درونی افراد می باشد. گاهی فرد به دلیل ارزش ها و خصلت های مثبتی که در شریک خود می بیند او را لایق بخشش می داند و معتقد است که شرافت انسانی نباید به خاطر یک خطا از بین برود.
 

فرصت جبران:

فرصت جبران شرایطی را برای کاهش آثار خیانت به وجود می آورد. هنگامی که پشیمانی به طور واقعی در فرد خیانت کار بارز باشد، می توان از فرصت جبران به عنوان راهکار تعیین کننده در مسیر بخشش استفاده کرد.
 

آرامش درونی:

انگیزه بسیاری از فعالیت های انسان رسیدن به آرامش است. یکی از مهم ترین پیامدهای بخشش خیانت، رسیدن به آرامش برای فرد است در واقع انسان با بخشش فرد دیگر، خود را سزاوار آرامش می داند.
 

سودمندی:

فرد به دنبال بخشش، می تواند از زیانی که متوجه اوست خود را رها کند. گاهی در بخشش افراد منفعت شخصی وجود دارد البته سود الزاما به معنای منفعت مادی نیست، بخشی از آن سود معنوی است و در حفظ پایگاه خانواده نهفته است.
 

نتایج عدم بخشش خیانت

گاهی فردی که مورد خیانت واقع شده است به دلایل اقتصادی و اجتماعی مانند عدم کسب درآمد، حفظ آبرو، حفظ خانواده و فرزندان، ترس از تنهایی برای طلاق اقدام نمی کند. از طرفی نمی تواند همسر خود را نیز ببخشد در چنین شرایطی ممکن است تنش در میان زوجین بالا رود و دعوا و مشاجره و طلاق عاطفی روی دهد. همچنین ممکن است فرد به دنبال انتقام جویی باشد و او هم خیانت کند. مسلم است که این کارها صرفا به بدتر شدن شرایط دامن می زند و در این شرایط استرس زا فرزندان بیش از پیش قربانی تعاملات والدین خود می شوند.

پیشگیری از خیانت خود موضوعی است که زوجین باید همیشه در زندگی مشترک خود در نظر داشته باشند. خیلی اوقات زوجین در طول تعامل خود متوجه نشانه های خیانت همسرشان شده اند اما با نادیده گرفتن شان به آن دامن زده و موجب بدتر شدن شرایط می شوند. زوج درمانی در بسیاری از مواقع در   کاهش آسیب های ناشی از خیانت یاری رسان است.

 

آیا به زن خیانکار مهریه تعلق می گیرد؟؟

متاسفانه در جامعه ما تفکر غلطی مبنی بر عدم تعلق مهریه به زن خیانتکار در بعضی افراد شکل گرفته و بسیاری از این تفکر سوءاستفاده می‌کنند، مردان باید توجه اکید داشته باشند که : مهریه در هر شرایطی متعلق به زن است حتی در شرایط ارتکاب جرم این حق از او ساقط نخواهد شد. (زن اگر هم خیانت جنسی داشته باشد باز هم مهریه به او تعلق خواهد گرفت)

بسیاری از مردان در دادگاه‌های خانواده، همسر خود را تهدید می‌کنند که اگر راضی به طلاق نشود و مهریه خود را نبخشد با آوردن 4 شاهد و طرح دادخواستی مبنی بر رابطه نامشروع در دادسرا او را به دردسر خواهد انداخت و آبرویش را خواهند برد اما اغلب این مردان نمی‌دانند که حتی با وجود این رابطه نامشروع حق مهریه از زوجه ساقط نخواهد شد.

 

منابع:

shia-news.com

tebyan.net

beytoote.com

isna.ir

 

ایا زن خیانتکار را باید بخشید،ایا خیانت زن قابل بخشش است،ایا خیانت زن را می توان بخشید،آیا میتوان زن خیانتکار را بخشید ؟؟،آیا به زن خیانت کار مهریه تعلق میگیرد،ایا اگر زن خیانت کند مهریه تعلق میگیرد،ایا میشود زن خیانتکار را بخشید،آیا خدا زن خیانتکار را میبخشد،از کجا بفهمیم زن خیانت میکند،از کجا بدانیم زن خیانت می کند،از کجا بفهمم زن خیانت می کند،از کجا بفهمیم که زن خیانت می کند،به زن خیانتکار مهریه تعلق میگیرد،چرا زن خیانت کند باز مهریه تعلق میگیرد،چرا زن خیانت کند مهریه تعلق میگیرد،چرا یک زن خیانت میکند،چرا اگر زن خیانت کند مهریه تعلق میگیرد،چرا اگر زن خیانت کند مهریه به او تعلق میگیرد،چگونه زن خیانت کار را ببخشیم،چگونه خیانت زن را ببخشیم،زن خیانتکار چه باید کرد،چه چیزی باعث خیانت زن میشود،چه زمانی زن خیانت می کند،چه چیزی باعث خیانت زن به مرد میشود،چگونه بفهمیم که زن خیانت میکند،زن خیانتکار چیست،زن خیانتکار جوحی و قاضی،زن خیانتکار قاتل،زن خیانتکار جوحی،زن خیانتکار در قرآن،زن خیانتکار نی نی سایت،زن خیانتکار در اسلام،زن خیانتکار مهریه دارد،زن خیانتکار چه باید کرد،خیانت زن از نظر اسلام،خیانت زن از نظر قرآن،خیانت زن امام حسن،خیانت زن از طریق فضای مجازی،خیانت زن از کجا شروع میشه،تشخیص خیانت زن از روی چهره،خیانت زن در اسلام،به زن خیانتکار مهریه تعلق میگیرد،با خیانت زن چگونه برخورد کنیم،برخورد با زن خیانتکار،آیا به زن خیانت کار مهریه تعلق میگیرد،تیکه به زن خیانتکار،اعتماد به زن خیانتکار،طعنه به زن خیانتکار،خیانت زن پرسش و پاسخ،خیانت زن پلیس،خیانت زنان پیامبر،خیانت زن و پرداخت مهریه،خیانت زن به شوهر پروفایل،پروفایل زن خیانت کار،خیانت زن و عدم پرداخت مهریه،پروفایل زن خیانت دیده،زنان خیانتکار تاریخ،حکایت خیانت زن تاجر،زن خیانت کند مهریه تعلق میگیرد،خیانت زن جوان به همسرش،خیانت زن جانی دپ،خیانت زن جوان با همسرش،عکس خیانت زن جوان به همسرش،پایان خیانت زن جوان به همسرش،خیانت زن مایکل در جی تی ای وی،چگونه از خیانت زن جلوگیری کنیم،زن چرا خیانت میکند،خیانت زن چه حکمی دارد،خیانت زن شوهردار چه حکمی دارد،خیانت زن شوهردار چیست،مجازات خیانت زن چیست،حکم خیانت زن چیست،علت خیانت زن چیست،چه زمانی زن خیانت می کند،خیانت زن حضرت لوط،خیانت زن حضرت نوح،خیانت زن حاکم دبی،خیانت زن حقوقی،اگر زن خیانت کند حکمش چیست،خیانت زن خانواده برتر،خصوصیات زن خیانت کار،خیانت ذهنی زن،خیانت زن ریاض محرز،خیانت زن روانشناسی،ایا خیانت زن را می توان بخشید،چگونه خیانت زن را ببخشیم،چگونه زن خیانت کار را ببخشیم،رفتار زن خیانت کار،خیانت زن به شوهر روانشناسی،خیانت زن شوهردار نی نی سایت،خیانت زن شوهردار ب همسرش،خیانت زن شوهردار و مهریه،خیانت زن شاغل،خیانت زن شعر،خیانت زن شوهر دار از نظر اسلام،خیانت زن طلاق،خیانت زن و طلاق،خیانت زن در طلاق،خیانت زن و طلاق توافقی،خیانت زن به مرد طلاق،طلاق زن خیانت کار،خیانت زنان علت،خیانت زن در دوران عقد،عاقبت زن خیانت کار،علایم زن خیانت کار،علائم زن خیانت کار،خیانت زن در فضای مجازی،خیانت زن دکتر فرهنگ،خیانت فکری زن،ایا خیانت زن قابل بخشش است،خیانت زن در قانون،خیانت زن متاهل نی نی سایت،خیانت زن مهریه،خیانت زنان متاهل نی نی سایت،خیانت زن نی نی سایت،خیانت زن نجفی،خیانت زن نی نی،خیانت زنان نی نی سایت،زنان خیانت دیده نی نی سایت،زنان خیانتکار نی نی سایت،خیانت زن و مهریه،خیانت زن و بخشش مرد،خیانت زنان و طلاق،خیانت زن در بارداری،خیانت زن در دوران نامزدی،حکایت درودگر و زن خیانتکار،قران و خیانت زن،حکایت درودگر و زن خیانتکار به زبان ساده،خیانت زن یاسوجی،خیانت یک زن ۲۳ ساله مقابل چشمان همسرش،خیانت یک زن به همسرش،خیانت زن بیشتر است یا مرد،خیانت زن بدتر است یا مرد،عکس نوشته ی زن خیانتکار،خیانت زن 23 ساله مقابل چشمان همسرش

سلام من نظرم این هست که خیانت  یک اشتباه نیست انتخاب اشتباه هست  طرف انتخاب کرد که این عمل انجام بد نه اشتباه اسمشو بزاریم که راحت خواسته باشیم بگذریم اصلان جای گذشت ندار ونیازبه هیچ صحبتی هم نیست 

سلام. نظر شما کاملا محترمه علی عزیز
اما باید این رو هم در نظر داشت که همه آدمها حق دارند تا یک فرصت دیگر برای ادامه زندگی و رابطه داشته باشند.

منظقی ترین تصمیم اینه که وقتی از سوی هر کدام از زوجین خیانت صورت میگیره از هم جدا بشن. هر کسی دلایل خودش را برای این کار داره و نمیشه کسی را مقصر دونست. وقتی یه بار خیانت اتفاق بیفته برای بارهای دیگر هم تکرار میشه

ارسال نظر آزاد است، اما اگر قبلا در بیان ثبت نام کرده اید می توانید ابتدا وارد شوید.
شما میتوانید از این تگهای html استفاده کنید:
<b> یا <strong>، <em> یا <i>، <u>، <strike> یا <s>، <sup>، <sub>، <blockquote>، <code>، <pre>، <hr>، <br>، <p>، <a href="" title="">، <span style="">، <div align="">
آخرين مطالب
Designed By big20.ir Copyright © 2020