آیا داروی درمان [ضد کرونا] کشف و ساخته شده است؟ (علائم و نشانه های اولیه ویروس کرونا) + راه پیشگیری و تست رمدسیویر

http://s12.picofile.com/file/8403263650/%D8%AF%D8%A7%D8%B1%D9%88_%D8%AF%D8%B1%D9%85%D8%A7%D9%86_%D8%B6%D8%AF_%D9%88%DB%8C%D8%B1%D9%88%D8%B3_%DA%A9%D8%B1%D9%88%D9%86%D8%A7_%D8%B9%D9%84%D8%A7%D8%A6%D9%85_%D8%A7%D9%88%D9%84%DB%8C%D9%87_%D9%BE%DB%8C%D8%B4%DA%AF%DB%8C%D8%B1%DB%8C_%D8%AA%D8%B3%D8%AA.jpg

آیا داروی درمان [ضد کرونا] کشف و ساخته شده است؟  (علائم و نشانه های اولیه ویروس کرونا) + راه پیشگیری و تست رمدسیویر

کرونا اسم ویروسی که همه جایی شده است و بی رحمانه در حال مبتلا کردن ما و عزیزانمان است..در جواب این سوال که آیا درمان کرونا پیدا شده است؟ باید بگوئیم کرونا  هم اینک درمان قطعی نداشته است اما خبر خوبی که دکتر نمکی در هفته گذشته اعلام داشتند مبنی بر این هست که روزهای آینده شاهد تولید و عرضه داروی ضد کرونایی رمدسیویر خواهیم بود.. بر اساس گزارشات این دارو در آمریکا و اروپا به بیمارهای کرونایی تجویز و اثربخشی آن تا حدودی ثابت شده است.. در هر صورت وظیفه تک تک ماست که با ماسک زدن و رعایت فاصله گذاری تا حد قابل قبولی از این ویروس خطرناک پیشگیری کنیم. در این مطلب از big20.ir به شرح کاملی در مورد علائم و نشانه های اولیه و راه های پیشگیری از ویروس کرونا خواهیم پرداخت. خیلی ها پرسیده اند چطور بفهمیم کرونا داریم؟ و خیلی ها در مورد تاثیر داروهای گیاهی (طب سنتی) بر روی بیماری کرونا پرسیده اند؟!! و خیلی از کاربران در نظرات مطرح کرده بودند کی داروی و دوای کرونا ساخته می شود؟!! هم اکنون با خواندن این مقاله ای که برای شما تهیه کرده ایم به جواب اکثر سوالاتتان دست خواهید یافت..

 

Increase-size-penis-petertak-penimur

 

علائم و نشانه های ویروس کرونا

گزارشات از علائم خفیف تا بیماری شدید و مرگ برای بیماری کرونا 2019 حکایت دارند. علائم کرونا می‌توانند از 2 تا 14 روز پس از قرارگیری در معرض ویروس پدیدار شوند:

1. تب یا لرز

2. سرفه

3. تنگی نفس یا اختلال در تنفس

4. خستگی مفرط

5. کوفتگی عضلات یا بدن

6. سردرد

7. از دست دادن حس بویایی یا چشایی

8. گلودرد

9. گرفتگی یا آبریزش بینی

10. حالت تهوع یا استفراغ

11. اسهال

 

راههای پیشگیری از ویروس کرونا

در حال حاضر واکسن بخصوصی برای بیماری کرونا 2019 وجود ندارد. بهترین راه برای پیشگیری از بیماری، جلوگیری از قرارگیری در معرض ویروس است. برای کمک به جلوگیری از انتشار بیماری‌های تنفسی، اقدامات زیر را انجام دهید:

اگرچه هیچ واکسنی برای پیشگیری از کووید-19 وجود ندارد، شما می­توانید اقداماتی برای کاهش خطر ابتلا انجام دهید. سازمان بهداشت جهانی و مرکز کنترل و پیشگیری بیماری برای جلوگیری از ابتلا به کووید-19 اقدامات زیر را پیشنهاد داده­ اند:

 

1. از مهمانی­ های بزرگ و تجمعات انبوه بپرهیزید.

2. با افراد مریض یا دارای علائم تماس نزدیک برقرار نکنید (تا 2 متر فاصله بگیرید).

3. تا حد امکان در خانه بمانید و به­ خصوص اگر خطر بروز بیماری جدی در شما بالاست، بین خودتان و دیگران (تا 2 متر) فاصله ایجاد کنید. یادتان باشد ممکن است بعضی از افراد بدون داشتن علائم یا اطلاع از ابتلا به کووید-19، دچار این بیماری باشند و آن را به دیگران منتقل کنند.

4. دستان خود را مرتبا به مدت 20 ثانیه با آب و صابون بشویید یا از مایع ضدعفونی­ کننده­ ی حاوی الکل 70% استفاده کنید.

5. در مکان­ های عمومی، مانند خواروبارفروشی، که اجتناب از تماس نزدیک با دیگران دشوار است ماسک بزنید (به­ خصوص در مکان­ هایی که شیوع بیماری در آن بیشتر بوده است). از ماسک پارچه ­ای غیر جراحی استفاده کنید- ماسک جراحی و N95 باید در اختیار پرستاران و پرسونل پزشکی قرار گیرد.

6. هنگام عطسه یا سرفه جلوی دهان خود را با آرنج یا دستمال بپوشانید. دستمال آلوده را دور بیندازید. فورا دستان خود را بشویید.

7. به چشم، بینی و دهان دست نمالید.

8. درصورت بیماری، ظرف، لیوان، حوله، وسایل خواب و سایر موارد خانگی را از دیگران جدا کنید.

9. سطوحی که مرتب در معرض تماس قرار دارد، مانند دستگیره­ ی در، کلید چراغ، وسایل الکترونیکی و پیشخوان ­ها، را هر روز تمیز و ضد عفونی کنید.

10. اگر مریض هستید، در خانه بمانید و به محل کار یا مدرسه نروید. فقط برای دریافت مراقبت­ های پزشکی از خانه خارج شوید. اگر بیمار هستید، از وسایل نقلیه­ ی عمومی، تاکسی و سوار شدن در یک ماشین بپرهیزید.

 

تولید و عرضه داروی درمان بیماری کرونا در ایران

خبر امیدوار کننده داروی درمانی ضد کرونا رمدسیویر در ایران. ایران از عرضه رمدسیویر، داروی مورد تایید آمریکا برای درمان کرونا خبر داد. ایران می‌گوید عرضه رمدسیویر، یک داروی کلیدی درمان کرونا، را آغاز خواهد کرد. اخیرا خرید انحصاری این دارو برای چند ماه از سوی آمریکا خبرساز شده بود. سعید نمکی، وزیر بهداشت ایران می‌گوید رمدسیویر در مردادماه 1399 عرضه‌ خواهد شد.

این خبر در حالی اعلام می‌شود که دولت دونالد ترامپ چندی پیش اعلام کرد در یک توافق "شگفت‌انگیز" برای سه ماه آینده تقریبا تمام موجودی و تولیدات داروی رمدسیویر را از شرکت دارویی تولیدکننده آن خریده است.

 

شرکت "گیلیاد ساینسز" آمریکا، کارخانه تولیدکننده رمدسیویر، اعلام کرده که با تجویز زودهنگام این دارو به بیماران مبتلا به کرونا، دوره درمان بیماری از ۱۵ روز به ۱۱ روز کاهش می‌یابد.

 

رمدسیویر اولین دارویی است که آمریکا برای درمان کرونا به آن مجوز داده است.

وزیر بهداشت ایران در تاریخ 25 تیرماه 1399 تاکید کرده که کووید ۱۹ هنوز هیچ داروی موثر و قابل اعتمادی در دنیا ندارد، اما برخی پزشکان ایرانی دو داروی رمدسیویر و فاویپیراویر را تجویز می‌کردند.

 

او گفته: روز گذشته این دارو را به اندازه کافی توزیع کردیم و هفته آینده اولین تولید ملی این دارو هم عرضه خواهد شد و بنابراین کمبودی در این زمینه نخواهیم داشت.

با اینکه ممکن است رمدسیویر به بهبود بیماران کمک و احتمال نیاز به بخش مراقبت‌های ویژه را بسیار کم کند، مطالعات به روشنی نشان نداده‌اند که این دارو می‌تواند از مرگ بر اثر کرونا هم جلوگیری کند.

شرکت گیلیاد با چند داروساز در جنوب آسیا برای گسترش تولیداتش قرارداد دارد. گمان می‌رود توافق گیلیاد با پنج شرکت داروسازی در پاکستان و هند به ساخت رمدسیویر در ۱۲۷ کشور کمک ‌کند.

 

سوال و جواب هایی درباره ویروس کرونا:

آیا ویروس کرونا درمان دارد؟

در حال حاضر درمان ضدویروسی مشخصی برای کرونا پیشنهاد نشده است. افرادی که دارای کرونا هستند، می‌بایست مراقبت‌های پشتیبانی برای کاهش علایم دریافت کنند. برای حالت‌های بیماری شدید، درمان بایستی شامل مراقبت جهت ارتقای عملکرد ارگان‌های حیاتی باشد.

پرسش‌های رایج در مورد ویروس کرونا

آیا ممکن است کسی ویروس کرونا را داشته باشد اما مریض نباشد؟

به نظر می‌رسد که سرایت ویروس بیشتر زمانی انجام می‌شود که افراد دارای علائم و نشانه های بیماری هستند. انتشار ویروس می‌تواند پیش از بروز علائم نیز انجام شود؛ گزارشاتی در زمینه انتقال ویروس جدید کرونا از این طریق ارائه شده است؛ اما به نظر نمی‌رسد که این، طریقه اصلی انتشار ویروس باشد.

آیا ویروس کرونا به‌راحتی منتقل می‌شود؟

اینکه ویروس در میان افراد تا چه حد می‌تواند به راحتی منتقل شود، متغیر است. برخی از ویروس‌ها کاملاً مساوی هستند (به راحتی منتشر می‌شوند) مانند سرخک، اما برخی دیگر به راحتی منتشر نمی‌شوند. یک فاکتور دیگر آن است که آیا نحوة انتشار، پایدار است یا خیر.

ویروسی که منجر به بیماری کرونا می‌شود ظاهراً به راحتی و به شکل پایدار در جامعه منتشر می‌شود. انتشار در جامعه بدان معنا است که افراد در مکانی قرار داشته‌اند و به این ویروس مبتلا شده‌اند، و نمی‌دانند که چگونه و در کجا این کار انجام شده است.

آیا ماسک بزنیم یا نه؟

* بروزرسانی 16 فروردین: اخیرا سازمان بهداشت چهانی پیشنهادش را عوض کرده است و پیشنهاد می‌کند که همه افراد اعم از سالم و ناسالم بهتر است ماسک بزنند.

سازمان بهداشت جهانی (WHO) پیشنهاد نمی‌کند افراد سالم از ماسک صورت برای محافظت از خود در برابر بیماری‌های تنفسی شامل کرونا، استفاده کنند.

ماسک صورت بایستی توسط افراد استفاده شود که دارای علائم کرونا هستند تا در نتیجه مانع از انتشار بیماری به دیگران شود. استفاده از ماسک صورت برای کارمندان بخش بهداشت و درمان و افرادی که از بیماران مراقبت می‌کنند، ضروری است.

دست‌های خود را بارها در هر روز با آب و صابون حداقل برای مدت 20 ثانیه بشویید، بخصوص پس از رفتن به حمام، پیش از خوردن غذا و پس از گرفتن بینی، عطسه کردن یا سرفه کردن.

اگر آب و صابون در دسترس نیست، از پد الکلی با حداقل 60% الکل استفاده کنید. همیشه دست‌های خود را در صورتی که کثیف هستند با آب و صابون بشویید.

اگر به ویروس کرونا مبتلا شدیم چه کنیم؟

درصورتی‌که تب داشتید و علایم بیماری تنفسی، مانند سرفه و مشکل در تنفس در شما وجود داشت، در صورتی که با فرض اینکه به کرونا دچار شده است در تماس بودید، و یا به مکانی سفر کرده‌اید که تعداد افراد بیمار در آن حال گسترش است، با یک متخصص تماس بگیرید و در مورد تماس یا سفر اخیر خودتان صحبت کنید. متخصصین تشخیص می دهند که آیا شما نیاز به تست کرونا دارید یا خیر.

ویروس جدید کرونا چیست؟

ویروس جدید کرونا ویروسی است که پیش‌تر شناسایی نشده بود. ویروس منجر به بیماری کرونا 2019 (COVID-19) همانند سایر ویروس‌های کرونا دیگری که در انسان‌ها وجود دارند و منجر به بیماری‌های خفیفی مثل سرماخوردگی عمومی می‌شوند، نمی‌باشد.

تشخیص بیماری کرونا 229E, NL63, OC43  یا HKU1 همانند تشخیص COVID-19 نیست. بیماران دارای COVID-19 به شکل متفاوتی نسبت به بیماران دارای ویروس کرونا عمومی مورد درمان قرار می‌گیرند.

نام ویروس ایجاد کننده بیماری کرونا چیست؟

در 11 فوریه سال 2020، کمیته بین‌المللی شجره نامه ویروس‌ها، که محصول نام‌گذاری ویروس‌های جدید است، ویروس کرونا جدید شناسایی شده در ووهان چین را با عنوان سندروم تنفسی شدید کروناویروس 2 یا به‌اختصار SARS-CoV-2 نامید.

همان‌طور که از نام آن برمی‌آید، این ویروس با کروناویروس مرتبط با سارس  (SARS-CoV) که منجر به شیوع بیماری تنفسی شدید سارس در 2002-2003 شد، ارتباط دارد. با این حال، این همان ویروس نیست.

منشأ ویروس از کجاست؟

کرونا ویروس‌ها خانوادة بزرگی از ویروس‌ها را شامل می‌شوند. برخی از آن‌ها منجر به بیماری در افراد می‌شوند و برخی دیگر، مانند کرونا ویروس‌های سگ و گربه، تنها حیوانات را درگیر می‌کنند. به ندرت کرونا ویروس‌های حیوانی که منجر به عفونت حیوانات می‌شوند، باعث درگیری عفونی افراد می‌شوند و در میان انسان‌ها منتشر می‌گردند. به نظر می‌رسد ویروسی که منجر به COVID-19 شده باشد نیز به همین شکل باشد. سندروم تنفسی خاورمیانه (MERS) و سندروم تنفسی شدید (سارس) دو نمونه دیگری از کرونا ویروس‌ها هستند که از حیوانات به وجود آمدند و در میان انسان‌ها رشد یافتند.

ویروس چگونه منتشر می‌شود؟

این ویروس ابتدا در شهر ووهان در استان هوبه­ی در چین منتشر شد. اولین موارد بیماری مرتبط با بازار حیوانات زنده بود، اما ویروس هم‌اکنون در میان انسان‌ها در حال گسترش است. توجه به این امر اهمیت دارد که انتشار فرد به فرد می‌تواند به صورت یک طیف انجام شود. برخی از ویروس‌ها بسیار مفید هستند (مانند سرخک) و برخی ویروس‌ها این‌گونه نیستند.

ویروسی که منجر به بیماری کرونا می‌شود ظاهراً به راحتی و به شکل پایدار در جامعه منتشر می‌شود. انتشار در جامعه بدان معنا است که افراد در مکانی قرار داشته‌اند و به این ویروس مبتلا شده‌اند، و نمی‌دانند که چگونه و در کجا این کار انجام شده است.

آیا کسی که دارای ویروس کرونا یا COVID-19 است می‌تواند بیماری را به دیگران منتقل کند؟

ویروس منجر به بیماری COVID-19 از فرد به فرد منتقل می‌شود. فردی که شدیدأ به کرونا مبتلا شده است می‌تواند بیماری خود را به دیگران منتقل کند. پیشنهاد می‌شود که این بیماران در بیمارستان یا در خانه (بسته به اینکه چقدر بیمار هستند) ایزوله شوند تا زمانی که بهبود پیدا کنند و دیگر خطری برای بیمار کردن دیگران نباشند.

راهبردهای کنونی سازمان بهداشت جهانی در این مورد که در چه زمانی فرد می‌تواند از قرنطینه بیرون بیاید، به شکل مورد به مورد اعمال می‌شود و شامل تأمین همه شرایط زیر است:

1. بیمار بدون استفاده از داروهای کاهش تب، دیگر تب نداشته باشد.

2. بیمار دیگر علائمی مانند سرفه را نشان ندهد.

3. تست بیمار در دو نمونه تنفسی پیاپی با فاصله 24 ساعت منفی باشد.

4. کسی که از قرنطینه خارج شود، دیگر تهدیدی برای بیمار سازی دیگران نیست.

 

آیا هوای گرم مانع از انتشار بیماری کرونا می‌شود؟

مشخص نیست که آیا دما و آب و هوا می‌تواند روی انتشار کرونا تأثیرگذار باشد یا خیر. برخی از ویروس‌های دیگر مانند سرماخوردگی عمومی و آنفلوانزا در فصل سرما منتشر می‌شوند، اما این بدان معنا نیست که امکان بیمار شدن با این ویروس‌ها در ماه‌های دیگر وجود ندارد. در حال حاضر، مشخص نیست که آیا انتشار COVID-19 با گرم‌تر شدن هوا کاهش پیدا می‌کند یا خیر. اطلاعات بیشتری باید در مورد انتقال، شدت و سایر ویژگی‌های بیماری حاصل شوند، به تحقیقات در حال انجام است.

علایم و مشکلاتی که ویروس کرونا ایجاد می‌کند، چیست؟

علایم کنونی گزارش شده برای بیماران دارای کرونا، شامل علایم تنفسی خفیف تا شدید، همراه با تب، سرفه و مشکل در تنفس هستند.

آیا من باید برای کرونا تست بدهم؟

اگر احساس بیماری می‌کنید و تب، سرفه، مشکل در تنفس دارید، و یا با افرادی که دارای بیماری کرونا هستند تماس داشته اید، و یا در محلی بوده‌اید که اخبار انتشار کرونا در آن منتشر شده، با متخصص تماس بگیرید.

آیا آنتی­‌بیوتیک‌­ها در درمان یا پیشگیری ویروس کرونا موثراند؟

خیر. آنتی­‌بیوتیک­‌ها کاربردی برای درمان ویروس­‌ها نداشته و تنها روی عفونت­‌های باکتریایی موثراند. با توجه به ویروس بودن عامل ویروس کرونا، برای پیشگیری یا درمان این بیماری، به هیچ عنوان نباید از آنتی­‌بیوتیک­‌ها استفاده کرد. مصرف آنتی­‌بیوتیک­‌ها تنها در صورت تجویز پزشک و با هدف درمان عفونت­‌های باکتریایی مجاز است.

آیا برای درمان یا پیشگیری از کروناویروس، دارو یا روش درمانی خاصی وجود دارد؟

در حالی که برخی از دارو­های غربی، سنتی یا خانگی، ممکن است باعث تسکین و کاهش علائم ویروس کرونا شود، هیچ مدرکی مبنی بر اثربخش بودن این داروها در روند پیشگیری یا درمان بیماری وجود ندارد. سازمان جهانی بهداشت (WHO) برای پیشگیری یا درمان کرونا، مصرف خودسرانه هیچ دارویی (ازجمله آنتی‌­بیوتیک­‌ها) را توصیه نمی‌­کند. هرچند در حال حاضر، چندین آزمایش بالینی، شامل داروهای غربی و سنتی در حال انجام است. سازمان جهانی بهداشت به محض دستیابی به یافته­‌های بالینی جدید، اطلاعات به دست­‌آمده را منتشر خواهد ساخت.

آیا ویروس کرونا همان سارساست؟

خیر. عامل ویروس کرونا، و ویروسی که در سال 2003 عامل شیوع سندرم تنفسی حاد بود، به طور کلی با هم مرتبط‌اند؛ اما بیماری حاصل از هر کدام از این ویروس­‌ها کاملا متفاوت است.

درصد مرگ و میر ناشی از سارس در مقایسه با COVID-19 بیشتر است؛ اما شیوع COVID-19 به مراتب بیشتر از بیماری سارس است. از سال 2003 تا کنون در هیچ کجای جهان شیوع سارس رخ نداده است.

پروسه پوشیدن، استفاده، درآوردن و دور انداختن ماسک به چه صورت است؟

1. به یاد داشته باشید استفاده از ماسک، تنها برای کادر درمان، افرادی که از فرد بیمار نگه­داری می‌­کنند، و نیز فرد دارای علائم تنفسی (مانند سرفه و تب) ضروری است.

2. قبل از برداشتن ماسک، دستان خود را توسط شوینده‌­های پایه الکلی یا آب و صابون تمیز کنید.

3. ماسک را گرفته و بررسی کنید سوراخ یا پارگی نداشته باشد.

4. قسمت فوقانی ماسک (محل قرارگیری نوار فلزی) را پیدا کنید.

5. مطمئن شوید که قسمت درست (یعنی قسمت رنگی) ماسک به سمت بیرون قرار گرفته است.

6. ماسک را روی صورت خود قرار دهید. نوار فلزی یا لبه سفت ماسک را فشار دهید تا قالب بینی شما شود.

7. لبه تحتانی ماسک را پایین بکشید تا دهان و چانه شما را بپوشاند.

8. بعد از استفاده، ماسک را درآورید؛ حلقه‌­های لاستیکی را از پشت گوش­های خود خارج کرده و همزمان مراقب باشید که ماسک به صورت و لباس­‌هایتان برخورد نکند؛ چراکه ممکن است سطح ماسک آلوده باشد.

9. بعد از استفاده، ماسک را سریعا در یک سطح زباله دردار بیندازید.

10. سپس با استفاده از شوینده­‌های پایه الکلی، دست­‌های خود را تمیز کرده و یا در صورت مشخص بودن آلودگی دست‌­ها، آن­‌ها را با آب و صابون را بشویید.

 

دوره نهفتگی یا کمون ویروس کرونا چقدر است؟

به فاصله زمانی موجود میان ورود ویروس به بدن و شروع علائم بیماری، دوره کمون یا نهفتگی گفته می­‌شود. تخمین زده می‌شود دوره کمون COVID-19، بین 1 تا 14 روز باشد؛ این دوره معمولا 5 روز طول می­‌کشد. ارزیابی­‌های حاضر، به محض یافتن اطلاعات بیشتر، بروزرسانی می­‌شوند.

 

آیا ممکن است انسان‌­ها از طریق حیوانات به کووید-19 مبتلا شوند؟

کروناویروس­‌ها، گروه بزرگی از ویروس­‌ها هستند که میان حیوانات شایع‌اند. بعضی‌وقت­‌ها این ویروس­‌ها، انسانی را آلوده کرده و به این ترتیب ممکن است میان دیگر انسان­‌ها نیز گسترش پیدا کنند. به عنوان مثال در ابتدا سارس()SARS-CoV، از طریق گربه زباد[2] و مرس (MERS-CoV) توسط شتر یک‌کوهانه[3] منتقل شدند. منابع جانوری احتمالی ویروس کرونا هنوز شناسایی نشده اند.

برای محافظت از خود (مثلا هنگام سرزدن به فروشگاه حیوانات زنده) از برقراری تماس با حیوانات و یا سطوح در دسترس حیوانات خودداری کنید. همواره از سلامت مناسب غذاها اطمینال حاصل کنید. از گوشت، شیر و اندام‌­های حیوانی، با احتیاط استفاده کنید تا از آلوده‌­شدن آن­ها جلوگیری شود. همچنین از مصرف محصولات حیوانی خام یا نیم‌­پز نیز اجتناب کنید.

 

آیا ممکن است از حیوان خانگی‌ام COVID-19 بگیرم؟

با اینکه یک مورد ابتلا از طریق سگ در هنگ­‌کنگ وجود داشته است، اما تا به امروز هیچ مدرکی مبنی بر انتقال ویروس از طریق سگ، گربه یا حیوانات خانگی دیگر یافت نشده است. COVID-19 عمدتا با سرفه، عطسه یا سخن گفتن فرد آلوده و از طریق قطرات تنفسی منتقل می­‌شود. برای محافظت از خود، دستان خود را به طور کامل و منظم بشورید.

سازمان جهانی بهداشت، همچنان بر آخرین تحقیقات انجام گرفته در این زمینه و دیگر موضوعات مرتبط با COVID-19 نظارت خواهد کرد و به محض کشف اطلاعات جدید، بروزرسانی خواهد شد.

 

عمر این ویروس روی سطوح چقدر است؟

هنوز به طور دقیق مشخص نیست عمر عامل COVID-19 روی سطوح چقدر است؛ اما به نظر می­‌رسد این ویروس، مشابه کروناویروس‌­های دیگر عمل می­‌کند. پژوهش‌­ها (از جمله اطلاعات مقدماتی به دست آمده از COVID-19) حاکی از آن است که کروناویروس‌­ها از چند ساعت تا چند روز روی سطوح مختلف باقی می‌­مانند. این امر ممکن است تحت شرایط متفاوت (برای مثال جنس سطوح، دما و رطوبت محیط)، تغییر کند.

با تمیز کردن سطوح آلوده و استفاده از مواد ضدعفونی‌­کننده ساده، ویروس را از بین برده و به این ترتیب از آلوده شدن خود و دیگران جلوگیری کنید. دست­‌های خود را با شوینده‌­های پایه الکلی یا آب و صابون تمیز کرده و از دست زدن به چشم­‌ها، بینی و دهان خود، خودداری کنید.

 

آیا دریافت مرسوله­‌های پستی از مکان­‌هایی که موارد ابتلا به COVID-19 گزارش شده است، بی­‌خطر است؟

بله. احتمال آلوده شدن کالاهای تجاری از طریق فرد آلوده، کم است. همچنین، احتمال ابتلا به COVID-19 از طریق بسته­‌ای که جابه­‌جا شده، مسافت زیادی را پیموده، و تحت شرایط و دماهای متنوعی قرار گرفته، پایین است.

 

باید از انجام چه کارهایی اجتناب کرد؟

اقدامات زیر در برابر COVID-19 موثر نبوده و ممکن است منجر به آسیب شود:

1. کشیدن سیگار

2. استفاده همزمان از چند ماسک

3. مصرف آنتی­‌بیوتیک

 

در صورت داشتن تب، سرفه و تنگی نفس، تحت هر شرایطی، هرچه زودتر برای دریافت مراقبت‌­های پزشکی اقدام کنید تا ریسک تشدید عفونت کاهش یابد. حتما سابقه مسافرت­‌های اخیر خود را با فرد ارائه‌دهنده خدمات بهداشتی درمیان بگذارید.

 

آیا ویروس کرونا از طریق هوا منتقل می­‌شود؟

ویروس عامل COVID-19، عمدتا از طریق قطرات تولید شده هنگام سرفه، عطسه و سخن گفتن فرد آلوده پخش می­‌شود. این قطرات، برای معلق ماندن در هوا بیش از حد سنگین هستند و به همین جهت، سریعا بر روی زمین یا سطوح دیگر سقوط می‌کنند.

 

اگر در یک متری فرد بیمار قرار بگیرید، ممکن است ویروس را استنشاق کرده و آلوده شوید. همچنین در صورتی که پس از لمس سطوح آلوده، دستان خود را تمیز نکنید، با دست زدن به چشم‌­ها، بینی و دهان خود، به ویروس آلوده خواهید شد.

منبع:

darmankade.com

isna.ir

 

درمان کرونا،آیا درمان کرونا پیدا شده،آیا درمانی برای کرونا وجود دارد،آیا درمانی برای کرونا پیدا شده،آیا درمان کرونا پیدا شد،آیا درمان کرونا کشف شده؟،آیا درمان کرونا رایگان است،آیا درمانی برای کرونا است،پیشگیری از کرونا،پیشگیری از ویروس کرونا،پیشگیری بیماری کرونا،راه پیشگیری از ویروس کرونا،داروی کرونا،داروی ویروس کرونا،داروی ضد کرونا،آیا داروی کرونا پیدا شده،آیا داروی کرونا ساخته شده است،آیا داروی ضدویروس کرونا ساخته شده،آیا داروی کرونا کشف شد،آیا دارویی برای کرونا کشف شده،آیا دارویی برای کرونا ساخته شده،آیا دارویی برای کرونا وجود دارد،آیا داروی کرونا در ایران ساخته شده،چرا داروی کرونا،چرا داروی کرونا پیدا نمیشود،چرا داروی کرونا ساخته نمیشود،چرا داروی کرونا پیدا نمیشه،چرا داروی کرونا کشف نمیشه،چگونه داروی امام کاظم درست کنیم،چگونه داروی کرونا را بسازیم،چگونه داروی کرونا را درست کنیم،چگونه داروی کرونا بسازیم،چیست داروی امام کاظم،کدام داروی گیاهی برای کرونا خوب است،کی داروی کرونا،کی داروی کرونا ساخته میشود،کی داروی کرونا کشف میشود،کی داروی کرونا درست میشه،داروی امام کاظم،دوای کرونا،دوای امام موسی کاظم،دوای برای کرونا،دارو گیاهی برای سرفه،دارو گیاهی برای نفس تنگی،دارو گیاهی امام کاظم،طب اسلامی و کرونا،طب اسلامی کرونا،آیا طب سنتی کرونا را درمان میکند،چطور بفهمیم کرونا داریم،چطور بفهمیم که کرونا داریم،چطور بدانیم که کرونا داریم،آیا تست کرونا با خون معلوم می شود،آیا تست کرونا رایگان است،آیا تست کرونا درد دارد،از کجا تست کرونا بدهیم،از کجا تست کرونا بگیریم،تست کرونا،نشانه های کرونا،نشانه های ویروس کرونا،نشانه اولیه کرونا،از نشانه های کرونا،آیا کهیر علامت کروناست،آیا کهیر علامت کرونا است،علائم کرونا،علامت های کرونا،علائم ابتدایی کرونا،علائم اولیه کرونا،،،کرونا ویروس،کرونا افغانستان،کرونا ویروس در افغانستان،کرونا در کودکان،کرونا ویروس چیست،کرونا در ترکیه،کرونا واکسن،کرونا در مشهد،کرونا امروز،کرونا امروز در افغانستان،کرونا از نظر اسلام،کرونا از دیدگاه اسلام،کرونا اپلیکیشن،کرونا از کجا شد،کرونا از طریق چشم،کرونا به ما یاد داد،کرونا با چه علائمی شروع میشود،کرونا بلغم دارد،کرونا با علایم گوارشی،کرونا باکتری،کرونا بعد چند روز درمان میشود،کرونا بدون سرفه میشه؟،کرونا برای چه سنینی خطرناک است،کرونا به ایران امد،کرونا په افغانستان کی،کرونا په افغانستان،کرونا پلاس،کرونا په افغانستان کې،کرونا پلاس چیست،کرونا په افغانستان کى،کرونا پوستی چیست،کرونا پوستی کودکان،کرونا تا کی ادامه دارد،کرونا ترکیه،کرونا تا چه زمانی ادامه دارد،کرونا تازه معلومات،کرونا تست،کرونا تا چی وقت ادامه دارد،کرونا تا چند روز دوام میکند،کرونا تو کدامین سرباز،کرونا ثبت نام،کرونا ثابت کرد،کرونا ثبت نام بیمه بیکاری،کرونا ثبت،کرونا ثبت نام اصناف،کرونا ثابت کرد که،کرونا ثبت احوال،ثبت نام کرونا کارگران،کرونا جدید،کرونا جدید بچه ها،کرونا جدید کاوازاکی،کرونا جدید برای کودکان،کرونا جوک،کرونا جدید چیست،کرونا جنگ بیولوژیک،کرونا جوش شیرین،جک کرونا،جک کرونا و زلزله،جک کرونا و رمضان،جک کرونا خنده دار،جک کرونایی خنده دار،جک کرونایی،جک کرونایی سیزده بدر،جک کرونائی،کرونا چی وقت خلاص میشود،کرونا چی وقت از بین میرود،کرونا چه زمانی از بین میرود،کرونا چه علائمی دارد،کرونا چگونه باعث مرگ میشود،کرونا چی وقت از بین میره،کرونا چی علایم دارد،کرونا چی وقت خلاص میشه،کرونا حقیقت دارد،کرونا حاد،کرونا حالت تهوع دارد؟،کرونا حرم امام رضا،کرونا حریرچی،کرونا حجامت،کرونا حمیدیه،کرونا حرف میزنه،کرونا خفیف،کرونا خنده دار،کرونا خفیف و شدید،کرونا خفیف علایمش،کرونا خفیف حس بویایی،کرونا خوزستان،کرونا خوزستان امروز،کرونا خراسان رضوی،کرونا در افغانستان امروز،کرونا در قم،کرونا در نیمروز،کرونا در بارداری،کرونا در فاریاب،د کرونا علایم،د کرونا ویروس،د کرونا په هکله،د کرونا علامی،د کرونا په اره معلومات،د کورونا علاج،د کرونا ویروس په اړه معلومات،د کرونا په هکله معلومات،کرونا را جدی بگیرید،کرونا را جدی بگیریم،کرونا روی سطوح،کرونا روی پول،کرونا روی پارچه چقدر میمونه،کرونا روی پارچه،کرونا روی موی سر،کرونا روی میوه،کرونا زنجان،کرونا زیر میکروسکوپ،کرونا زخم،کرونا زومیت،کرونا زامبی،کرونا زابل،کرونا زنجان امروز،کرونا زلزله،کرونا سلاح بیولوژیک،کرونا سنندج،کرونا سیستان و بلوچستان،کرونا سنج،کرونا سردرد،کرونا سرگیجه،کرونا سمنان،کرونا سکته مغزی،کرونا شبکه خنده،کرونا شیراز،کرونا شاهرود،کرونا شکست میدهیم،کرونا شوشتر،کرونا شاهین شهر،کرونا شکل،کرونا شوخی نیست،کرونا صادق صادقی،کرونا صنعت نفت،کرونا صمد ممد،کرونا صفادشت،کرونا صداگذاری،کرونا صادق آبادی،کرونا سلاح بیولوژیکی،کرونا صفاشهر،کرونا ضعیف شده،کرونا ضعیف،کرونا ضعیف شده یا نه،کرونا ضعیف شده نی نی سایت،کرونا ضعیف شد،کرونا ضربان قلب،کرونا ضدعفونی،کرونا ضایعات پوستی،کرونا طنز،کرونا طب سنتی،کرونا طرح ترافیک،کرونا طب اسلامی،کرونا طرفداری،کرونا طنز اخبار،کرونا طالقان،کرونا طبیعت،کرونا ظهور امام زمان،کرونا ظهور مهدی،کرونا ظرفیت اعتراض دارد،کرونا علائم،کرونا علاج،کرونا علامات،کرونا علائم پوستی دارد،کرونا علی لاریجانی،کرونا عوارض،کرونا عطسه،کرونا علائم اولیه،کرونا غذا،کرونا غربالگری،کرونا غذای بیرون،کرونا غمگین،کرونا غدد لنفاوی،کرونا غذا بیرون،کرونا غذای رستوران،کرونا غذای بیرون بر،کرونا فقط یه ویروسه،کرونا فرصت ها و تهدیدات،کرونا فسا،کرونا فانتزی،کرونا فوتبال،کرونا فریب قرن حامد رئیسی،کرونا فشار خون،کرونا فوتبالیست،کرونا قزوین،کرونا قشم،کرونا قلب،کرونا قرمزی چشم،کرونا قطر،کرونا قرمز،کرونا قطره،کرونا قم اردیبهشت،قم کرونا،قم کرونا امروز،قم کرونا قرمز،قم کرونا خرداد،ق کرونا،کرونا کی تمام میشود،کرونا کابل،کرونا کرونا،کرونا کی از بین میرود،کرونا کی تموم میشه،کرونا کی علامات،کرونا کا علاج،کرونا کرونا ما داریم میاییم،کرونا گرفتگی،کرونا گیلان،کرونا گرفتیم چه کنیم،کرونا گرفتم نی نی سایت،کرونا گوارشی چیست،کرونا گلستان،کرونا گروه خونی،کرونا گرفتن لیلا بلوکات،کرونا لرستان،کرونا لاریجانی،کرونا لیلا بلوکات،کرونا لرز،کرونا لارستان،کرونا لار،کرونا لرز دارد،کرونا لاهیجان،کرونا مخنیوی،کرونا مرحله به مرحله،کرونا معافیت دارد،کرونا مشهد،کرونا میکروب است،کرونا مثبت،کرونا میکروب،کرونا ما داریم میاییم،م کرونا،کرونا نیوز،کرونا نی نی سایت،کرونا نقاشی،کرونا نی نی سایت خرداد،کرونا نیشابور،کرونا نوزادان،کرونا نوع دوم،کرونا نهاوند،ن کرونا،کرونا ویروس افغانستان،کرونا و حس بویایی،کرونا و بارداری،کرونا ویروس جدید،و کرونا گلاب،و کرونا آزیترومایسین،کرونا هرمزگان،کرونا همدان،کرونا هرمزگان امروز،کرونا هنوز هست،کرونا هلند،کرونا هنوز تموم نشده،کرونا هرمزگان خرداد،کرونا هرمزگان اردیبهشت،کرونا یعنی چی،کرونا یا محرقه،کرونایاب سپاه،کرونا یزد،کرونا یاسوج،کرونا یوسف مارالان،کرونا یک میکروب است،کرونا یعنی،corona 0 alcohol،corona 0.0 alcohol،corona 0.0،corona 0،corona 06.05،corona 04.05،corona 0 7،corona 0.33،

ارسال نظر آزاد است، اما اگر قبلا در بیان ثبت نام کرده اید می توانید ابتدا وارد شوید.
شما میتوانید از این تگهای html استفاده کنید:
<b> یا <strong>، <em> یا <i>، <u>، <strike> یا <s>، <sup>، <sub>، <blockquote>، <code>، <pre>، <hr>، <br>، <p>، <a href="" title="">، <span style="">، <div align="">
آخرين مطالب
Designed By big20.ir Copyright © 2020