رابطه سالم چیست؟! رابطه سالم دوستی قبل از ازدواج از نظر روانشناسی | اصول یک رابطه سالم از نظر من و شما چیست؟

http://s13.picofile.com/file/8400962700/%D8%B1%D8%A7%D8%A8%D8%B7%D9%87_%D8%B3%D8%A7%D9%84%D9%85_%D8%AF%D9%88%D8%B3%D8%AA%DB%8C_%D9%82%D8%A8%D9%84_%D8%A7%D8%B2_%D8%A7%D8%B2%D8%AF%D9%88%D8%A7%D8%AC_%D8%B1%D9%88%D8%A7%D9%86%D8%B4%D9%86%D8%A7%D8%B3%DB%8C_%D9%86%D8%B8%D8%B1_%D9%85%D9%86_%D8%B4%D9%85%D8%A7.jpg

رابطه سالم چیست؟! رابطه سالم دوستی قبل از ازدواج از نظر روانشناسی | اصول یک رابطه سالم از نظر من و شما چیست؟

فکر کردید واقعا میشه قبل از ازدواج رابطه سالم دوستی برقرار کرد؟؟؟ نظر شما در مورد یک رابطه سالم چیه؟؟ یا بهتر بگم از نظر شما یه رابطه سالم چه ویژگیهایی باید داشته باشه؟؟ خیلیها به شکل سنتی فکر می کنن و معتقدند نباید دختر و پسر با هم دوستی و ارتباط اجتماعی سالم داشته باشند.. اصلا چه معنا داره دختر با پسر دوست بشه واویلا!!!. بعضی ها هم معتقدند دختر و پسر باید در روابط اجتماعی خودشون دوست و همسر آیندشون رو انتخاب کنن و اون ها معتقد هستن که این روش در عصر مدرن امروزی بهترین راهه تا دختر و پسر بتونن آینده تضمین شده ای داشته باشن.. سوالی که اینجا مطرحه و والدین باید اونو بدونن اینه که آیا همه دوستی های سالم به ازواج ختم میشه؟؟؟ با طرح این سوال این موضوع دوستی و ارتباط دختر و پسر حساسیت بیشتری پیدا می کنه که ما در این پست از big20.ir از لحاظ علمی روحی روانی اجتماعی خانوادگی ... این مورد رو بریمش زیر ذربین.. پس این مطلب برای همه شما عزیزان میتونه جذاب باشه همراه باشید..

 

راه حل واقعی برای افزایش سایز الت تناسلی آقایان : کلیک کنید

 

مروری بر رابطه دختر و پسر قبل از ازدواج و آنچه باید توجه کرد..

برای تعامل سالم و عفیف میان مردان و زنان نامحرم در خانواده و جامعه از همان آغاز بلوغ و تمایلات جنسی دستورالعمل هایی لحاظ شده است . دستورالعمل هایی که زن را در حجاب و مرد را با نگاهی عاری از شهوت به حضور در جامعه فرا می خواند. اما با گسترش فرهنگ غربی و تعاملات اجتماعی هر روزه در کمال ناباوری شاهد ناهنجاری های شدید ارتباطی و تعاملات خارج از عرف دختران و پسران هستیم . آیا می دانید علت گرایش به چنین دوستی هایی در دختر و پسر چیست ؟ و راه جلوگیری از این رفتار ناهنجار اجتماعی را می دانید؟

علت دوستی دختر و پسر قبل از ازدواج چیست؟

 

علت برقراری رابطه دختر و پسر قبل از ازدواج

این گونه تعاملات بین دختر و پسر به راحتی و با توجیهات اسلامی مثل « در اسلام گفته شده است دو نفر که یکدیگر را دوست داشته باشند، به هم محرم‏اند! » صورت می پذیرد ، پسر و دختر در این گونه دوستی ها بدون اطلاع خانواده ها و به قول خودشان برای شناخت قبل از ازدواج با هم صحبت می کنند در صورتی که به هم محرم نیستند .

 

این گونه دوستی ها به گفته خود جوانان باب آشنایی بیشترشان با جنس مخالف و به قول خودشان برای آشنایی قبل از ازدواج و پر کردن اوقات فراغت صورت می گیرد . در اینگونه دوستی ها جوانان بی هیچ واهمه و شرمندگی دست به کارهای ناشایست می زنند و از حد و مرز متعارف خارج می شوند و در جلوی چشم همه با یکدیگر ارتباطاتی مانند حرف زدن و قدم زدن و... برقرار می کنند.

 

برخی از جوانان دوستی های خیابانی را مجاز و عادی می دانند و بدان مباهات می کنند و در این عرصه با دوستانشان رقابت می کنند و روز به روز به سمت بی راهه حرکت می کنند . اما روابط پسران و دختران که بسیاری از اوقات زشت و ناپسند است، ناشی از چیست؟

 

دلایل ارتباط دختر و پسر قبل از ازدواج

عدم ارضای صحیح غریزه جنسی

جوانی ایام بیداری غریزه جنسی و گرایش به جنس مخالف است که در آن شوق جنسی و احساسات بر روان آدمی سایه می افکند و در رفتار، سخن و نگاه جوان در برخورد با جنس مخالف مشهود می گردد . این نیاز طبیعی در این ایام باید به طور صحیح و مطلوب ارضا و تأمین شود که راه قابل قبول آن نیز ازدواج است.

 

اما در جامعه به دلیل بالا رفتن سطح انتظارت و توقعات خانواده‏ها و معضل اشتغال و آینده شغلی جوانان، نبودن شرایط لازم برای ازدواج مانند عدم وجود امکانات و شرایط مالی مناسب ، سن ازدواج افزایش یافته و این غرایز در این دوران به علت مهیا نبودن شرایط ازدواج جوانان به انحراف کشیده می شود. این رفتار های ناهنجار در جامعه ما روز به روز به دلیل فراهم نکردن زمینه ازدواج جوانان توسط نظام اجتماعی گسترش یافته و به یک « معضل اجتماعی » تبدیل شده است.

گرایش به جنس مخالف به دلیل غریزه جنسی

 

احساس نیاز به محبت

اگر نیاز به محبت و ابراز محبت و برقراری ارتباط دوستانه در خانواده به خوبی تأمین نشود ، جوانان در محیط بیرون از خانواده نیازهای خود را برطرف می کنند و با جنس مخالفشان روابط دوستانه برقرار می کنند . جوان در این مرحله می‏خواهد ارزشمندترین و مهم‏ترین هستی و دارایی‏اش را به فردی دیگر هدیه دهدو در پی یافتن هویتی جدید است .

 

جوانان به بهانه‏ های مختلف از قبیل آشنایی برای ازدواج و تبادل نظر درباره مسائل علمی و درسی آگاهانه یا ناخودآگاه در جهت تأمین و ارضای این نیازشان به روشی غلط گام برمی دارند.

نیاز به محبت در جوانان قبل از ازدواج

 

الگو گرفتن از جوامع غیر خودی‏

بسیاری از جوانان از محیطهای غیرخودی مانند جوامع غربی الگو برداری می کنند و ارزش‏ها و هنجارهای اجتماعی خود را از آنجا می گیرند . این خودباختگی و روی آوردن به فرهنگ بیگانه با گسترش ارتباطات اجتماعی و توسعه تکنولوژی و وسایل ارتباط جمعی و... افزایش یافته است . بسیاری از جوانان به تقلید کورکورانه از جوامع دیگر می پردازند و می پندارند این تقلید سبب رشد و نشانه کمال و وسیله ابراز شخصیت است.

 

در این میان، مسئله رقابت جوانان و به رخ کشیدن خود برای همسالان نقشی عمده ایفا میکند. برخی از جوانان در جمع دوستان به دلیل دوستی با جنس مخالف مورد تحسین قرار می گیرند و یا به این دلیل که با کسی دوست نیستند ،بی عرضه و بی جرأت خوانده می شوند. اما در وضعیت حاضر، در برابر چنین معضل اجتماعی چه باید کرد؟

 

تقلید و رقابت از دوستان برای روابط قبل از ازدواج

راه های پیشگیری از رابطه دختر و پسر قبل از ازدواج

الف) ارضای صحیح غریزه جنسی

معقول‏ترین راه برای نجات یافتن از این گونه رفتارهای نابهنجار یا کج‏روانه ارضای صحیح و مشروع این غریزه است. اگر ازدواج در سنین مناسب انجام گیرد بیماری‏های روانی و انحرافات جنسی در جامعه نیز کمتر می شوند و حتی به نصف کاهش می یابند در حالت کلی می توان گفت :ازدواج از بسیاری انحرافات اخلاقی و جنسی و روابط ناسالم و غیر مشروع دو جنس پیشگیری می کند.

 

این موضوع به تلاش همگانی خانواده‏ها و مسۆولان و اصلاح نگرش‏ها و آداب و رسوم نادرست و فراهم کردن تسهیلات و امکانات ازدواج بستگی دارد و همه افراد، خانواده‏ها و حکومت باید در مسیر تحقق مقدمات ازدواج جوانان بکوشند.

 

ب) تقویت روابط خانوادگی

اگر در فضای خانواده بین فرزندان و پدر و مادر رابطه صمیمانه ای ایجاد شود و فرزندان احساس امنیت و آرامش نمایند و نیاز عاطفی آنان در خانواده تامین شود ، دیگر به سمت دوستی ها و روابط بی بند و بار کشیده نمی شوند .وقتی جوانان در خانه با محبت و توجه کافی روبرو نشوند، در بیرون از خانه این محبت و رابطه عاطفی را جست و جو میکنند و متناسب با دوران بلوغو اوجگیری احساسات غریزی، رابطه خود را با جنس مخالف افزایش می‏دهند.

جلوگیری از رابطه دختر و پسر با تقویت روابط خانوادگی

 

ج) خود کنترلی‏

یکی از روش هایی که می تواند از برقراری روابط ناسالم با جنس مخالف جلوگیری کند خود کنترلی یعنی کنترل چشم، گوش و دیگر حواس و نیز کنترل افکار، است که میتواند جوانان جویای رشد و کمال و عفت و پاکی را در این فضای آلوده حفظ کند.

برای اینکه ذهن خود را از این مسیر دور سازیم بهتراست اوقات فراغت خودرا با برنامه ‏ریزی صحیح پرکنیم تا از بیکاری و تنها ماندن جلوگیری کنیم .

 

رابطه قبل از ازدواج داشته باشیم یا نداشته باشیم؟

آیا داشتن رابطه قبل از ازدواج درست است؟ آیا رابطه جنسی به پیشرفت رابطه کمک خواهد کرد و یا برای آن مضر است؟ این‌ها پرسش‌هایی هستند که افراد برای شروع زندگی مشترک و یا در زمان دوستی با آن مواجه می‌شوند و باید پاسخ درستی به آن‌ها داده شود. از آن جایی که ازدواج یکی از بزرگترین دغدغه‌های جوانان است، آگاهی از جوانب مختلف آن به خصوص برقراری رابطه جنسی قبل از ازدواج و پیامدهای احتمالی آن از اهمیت بالایی برخوردار است. در صورت نادیده گرفتن  این مسائل، ممکن است در آینده با مشکلات زیادی مواجه شوید. با آگاهی از تاثیرات رابطه جنسی قبل از ازدواج بر نگرش دو طرف نسبت به یکدیگر راحت‌تر می‌توانید در مورد آن تصمیم بگیرید.

 

تغییر در سطح روابط زوجین همزمان با تحولات اجتماعی

تغییرات اجتماعی که هم اکنون در سطح جامعه شاهد آن هستیم، سیر روابط امروزی را دستخوش تحولاتی  کرده است. به طوری که هم جوانان و هم خانواده‌ها دوستی‌های قبل از ازدواج را راحت‌تر می‌پذیرند و جوانان زمان‌های بیشتری را می‌توانند به تنهایی در کنار یکدیگر بگذارند. در این شرایط برقراری رابطه قبل از ازدواج نسبت به گذشته عادی‌تر و راحت‌تر شده است.

 

رابطه قبل از ازدواج مفید است یا مضر؟

تصمیم گیری برای برقراری رابطه قبل از ازدواج به کیفیت آشنایی، سنت‌های فرهنگی، باورهای مذهبی، تربیت خانوادگی، ساختار جنسیتی خانواده و میزان تحصیلات وابسته است. در ادامه به بررسی جوانب مختلف رابطه جنسی می‌پردازیم:

 

1. تجربه جنسی بیشتر، موفقیت در زندگی زناشویی!

به گمان برخی افراد داشتن رابطه قبل از ازدواج به صورت متعدد، باعث کسب تجربه و بالا رفتن کیفیت رابطه جنسی می‌شود. اما در واقعیت تعداد روابط زیاد لزوما به معنای کیفیت بهتر زندگی زناشویی نیست. تحقیقات نشان داده که بسیاری از افرادی که پیش از ازدواج روابط جنسی متعدد داشتند، رضایت کمتری نسبت به ازدواج و رابطه جنسی با همسرشان نشان می‌دهند.

 

همچنین زمانی که تجارب روابط جنسی زیاد باشد، مقایسه نیز بیشتر می‌شود. ویژگی‌های همسر مانند زیبایی ظاهری، جذابیت فیزیکی، نحوه ارتباط و مهارت‌های جنسی با شریکان جنسی پیشین مقایسه می‌شود.

 

اگرچه در کشورهای غربی با وجود روابط متعدد در دوران مجردی، ازدواج‌های موفقی دارند اما با این حال نقش عوامل فرهنگی در این زمینه را نمی‌توان نادیده گرفت. برقراری رابطه جنسی در ایران به خصوص برای دختران به راحتی مورد پذیرش واقع نمی‌شود.

 

2. رابطه جنسی، جرقه عشق در زنان و قاتل عشق در مردان

با برقرای رابطه جنسی، هورمونی به نام اکسی توسین در بدنتان ترشح می‌شود. به واسطه این هورمون ممکن است وابستگی شدیدی نسبت به آن مرد ایجاد شود؛ در نتیجه در کنار او بودن و ازدواج با او هدف زندگی‌تان خواهد شد. در واقع چشم‌هایتان بر روی حقایق بسته می‌شود و تصمیم گیری منطقی برایتان دشوار می‌گردد. در این شرایط ممکن است عیب‌های او را نبینید. در مقابل برقراری رابطه جنسی برای مردان معمولا نتیجه معکوس به بار می‌آورد و بعد از رابطه جنسی تمایل کمتری به ازدواج نشان می‌دهند.

 

3. قدم گذاشتن در وادی دو راهی‌ها و بلاتکلیفی‌ها

علاوه بر موارد ذکر شده باید در نظر داشت که اگر امور مطابق میل تان پیش نرود و این رابطه به ازدواج ختم نشود، چه شرایطی را تجربه خواهید کرد. پس در صورتی که تمایل به برقرای رابطه جنسی پیش از ازدواج دارید باید ریسک منتفی شدن ازدواج را نیز بپذیرید. در این شرایط با بلاتکلیفی‌های زیادی رو به رو می‌شوید چون در آشنایی با مردی دیگر، چه صحبتی از رابطه جنسی پیشین خود به میان آورید یا این موضوع را پنهان کنید، در هر صورت مشکلاتی برای‌تان به وجود خواهد. برای مثال واقعیت را نگویید و همسرتان بعد از ازدواج متوجه موضوع شود یا واقعیت را بگویید، اما بعد از مدتی که از زندگی مشترک‌تان گذشت بدبینی‌های همسرتان شروع شود؛ در هر صورت شرایط چالش برانگیز می‌شود.

 

خطر بارداری در رابطه جنسی قبل از ازدواج

به هرحال در صورت برقراری رابطه جنسی و نزدیکی، احتمال حاملگی وجود دارد. عاملی که باعث هراس هر دو طرف می‌شود. مسلما هیچ زوجی نمی‌خواهند قبل از ازدواج پدر یا مادر شوند. رابطه جنسی در دوران نامزدی نیز این چالش‌ها را به همراه دارد.

 

5. کیش و مات شدن دختران در بازی رابطه مردان

زمانی که با مردی آشنا می‌شوید، برقرای رابطه جنسی در کنترل شماست؛ بدین معنا که مرد در ازای تعهد و حفاظت از زن تقاضای رابطه جنسی می‌کند. حال اگر دختری بدون اینکه مردی به او متعهد شده باشد به این رابطه تن دهد، بدون اینکه تعهدی را رسمی کرده باشد اعمال قدرت خود را از دست می‌دهد . در حالی که باکرگی زنان در برخی فرهنگ‌ها تا حد زیادی ازدواج و آینده آن‌ها را نیز تحت تاثیر قرار می‌دهد.

 

6. رابطه قبل از ازدواج | جذابیت فیزیکی به مرور از بین می‌رود

اگر جذاب‌ترین دختر هم باشید بعد از مدتی آن جاذبه فیزیکی برای مردی که با او رابطه جنسی داشتید، از بین می‌رود. در این شرایط شخصیت مرد و میزان تعهد و وفاداری او تعیین کننده ثابت قدمی اوست.

 

نتیجه گیری درباره رابطه قبل از ازدواج

طبق تحقیقات افرادی که برای به تاخیر انداختن نیاز جنسی خود توانایی بیشتری دارند، ازدواج‌های موفق‌تری را تجربه می‌کنند. در واقع بسیاری از افراد، از نیاز جنسی خود به عنوان مرهمی برای زخم‌های روحی خود استفاده می‌کنند. عجولانه عمل کردن در این مورد می‌تواند با نداشتن احساس ایمنی روانی در ارتباط باشد. البته موقعیت و شرایط افراد بسته به زندگی آن‌ها متفاوت است پس فرمول واحدی برای همه وجود ندارد.

 

چگونه رابطه سالم داشته باشیم و ازدواجی موفق؟

زن وشوهر هردو برای پرورش دادن رابطه شان متعهد هستند

جامعه شناسان و روانشناسان مختلفی در بررسی ازدواج های سالم، ویژگی ها و مهارت هایی را برای کسانی که می توانند روابطی موفق و رضایت بخش داشته باشند، مشخص کردند.

 

هم زن و هم شوهر برای پرورش دادن رابطه شان، حفظ جریان آرام امور خانه و کار کردن برای رسیدن به اهداف مشترک متعهد هستند. اینکه تنها یکی از دو همسر بار این مسئولیت ها را به دوش بکشد، باعث ایجاد نارضایی می شود. جامعه شناسان و روانشناسان مختلفی در بررسی ازدواج های سالم، ویژگی ها و مهارت هایی را برای کسانی که می توانند روابطی موفق و رضایت بخش داشته باشند، مشخص کردند.

 

این افراد:

•    فلسفه ای سالم از زندگی با ایده آل های مشخص دارند.

•    دوستی، احترام، عشق بین آنها هر روز بیشتر می شود.

•    علایق و فعالیت های مشترک زیادی دارند.

•    از همراهی یکدیگر لذت می برند.

•    اعتمادپذیر هستند و می توانند اعتماد کنند، صادق و در عین حال موقعیت شناس هستند.

•    به یکدیگر وابسته اند.

 

ازدواج سالم و پایدار چه ویژگی هایی دارد؟

•    از موفقیت های همدیگر احساس غرور کرده و همدیگر را از ته دل تحسین می کنند.

•    به کار یکدیگر علاقه مند بوده و به آن احترام می گذارند.

•    در تصمیم گیری ها مشارکت می کنند.

•    سعی می کنند کارهای خسته کننده و یکنواختی مثل کارهای خانه را با هم تقسیم کرده و آن را برای هم جذاب کنند.

•  امید و آرزوهایی واقع بینانه مرتبط با اهدافی قابل دستیابی دارند.

•  مسئولیت تصمیمات و رفتارهای خود را می پذیرند.

•  اگر لازمه رسیدن به اهدافشان ادامه تحصیل است، صبورانه ازدواجشان را برای این منظور عقب می اندازند.

•  مشکلات را چالش هایی می بینند که باید بر آن فائق آیند.

•  یک زوج موفق از انتقاد به طور هوشمندانه ای استفاده می کنند اما تعادل را این طور برقرار می کنند که تحسین ها بیشتر از انتقادات باشد.

• قبل از تصمیمی گیری نهایی برای انتخاب همسر، حداقل سه مورد دیگر را نیز بررسی و به طرق غیرمخرب برهم خوردن روابط را تجربه کرده اند.

•  می توانند با وضعیت مالی موجود خود زندگی کنند.

•  از ضعف های خود مطلع بوده و برای تغییر تلاش موثر نشان می دهند.

•  از انتقاد به طور هوشمندانه ای استفاده می کنند اما تعادل را این طور برقرار می کنند که تحسین ها بیشتر از انتقادات باشد.

• انسان های «واقعی» هستند و سعی نمی کنند نقش بازی کنند و ادای دیگران را در بیاورند.

•  می دانند که روابط رو به رشد به افراد کمک می کند به خود مطمئن تر شوند.

•  در فعالیت های سالم فیزیکی شرکت می کنند؛ خوب غذا می خورند، ورزش می کنند و به اندازه کافی می خوابند.

•  کمتر از طعنه و کنایه استفاده می کنند، کمتر غر می زنند و شکایت می کنند.

•  از حرف زدن و گوش دادن به هم لذت می برند، حتی اگر در مورد موضوعاتی باشد که با هم اختلاف نظر دارند.

•  عشق شان جنون آمیز و عجله ای نیست (بیش از 60 درصد از طلاق های زودهنگام به علت ازدواج عجله ای است که در آن زوج بسیار جوان بوده، آشنایی زیادی با هم نداشته و مدت زمان نامزدی کوتاه بوده است).

•  همدل هستند و برای برآوردن نیازهای همدیگر تلاش می کنند.

•  باز هم فرار نکرده اند (80 درصد زوج هایی که با هم فرار می کنند، طلاق می گیرند).

•  به همان اندازه که دوست دارند در رابطه دریافت کننده باشند، دهنده هستند.

•  از دوران نامزدی خود برای آشنایی کامل و رشد هرچه بیشتر عشقشان استفاده می کنند.

•  زوج موفق سعی نمی کنند بیش از حد به اشتباهات گذشته بپردازند، نگاهشان به آینده است تا چنین مواردی دیگر پیش نیاید.

•  به دقت مشکلات و مسائلی که برایشان پیش می آید را بررسی می کنند، معایب و مزایای همه انتخاب ها را در نظر می گیرند.

•  با احترام و محبت ازدواج می کنند نه از روی دلسوزی.

•  خانواده های همدیگر را با وجود اشکالاتشان، دوست دارند.

•  در طول دوران نامزدی در مورد مسائل مختلف جنسی بحث می کنند.

•  از شوخی و شوخ طبعی به صورتی درست و غیرمخرب استفاده می کنند.

•  از میزان محبت ارائه شده در رابطه شان راضی هستند.

• سعی می کنند خصوصیات اخلاقی که برای همسرشان آزاردهنده است را تغییر داده و اصلاح کنند.

• سعی نمی کنند بیش از حد به اشتباهات گذشته بپردازند، نگاهشان به آینده است تا چنین مواردی دیگر پیش نیاید.

•  قدرت بخشیدن دارند وی از طرف همسرشان نیز بخشوده می شوند.

 

منبع:

namnak.com

honarehzendegi.com

www.beytoote.com

 

 

 

ازدواج سالم,ملاکهای ازدواج سالم,معیارهای ازدواج سالم,رابطه سالم,فواید یک رابطه سالم و درست ... قبل از تصمیمی گیری نهایی برای انتخاب همسر، حداقل سه مورد دیگر را نیز ...

موراد مهم در رابطه با جنس مخالف در روابط قبل از ازدواج تا نامزدی ... یا بیشتر با دختری در ارتباط هستند اما حرفی از رابطه جنسی به میان نمیاورند و یک رابطه سالم را پیشه ...

- چه خطراتی پیش روی دختر و پسری که تن به سکس قبل از ازدواج می دهند خواهد داشت؟ ... در کنار کشش جنسی، درصدی از افراد از رابطه جنسی قبل از ازدواج به عنوان راهی متعهد کردن فرد مقابل و وادار ... مسیر عاطفی سالم تری را طی می کنید.

- در دوره های نوجوانی و آغاز جوانی، انسان ها دچار تغییرات جسمی و روانی متعددی می شوند که در نتیجه ی بخشی از این تغییرات، میل دارند که بیشتر مورد توجه ...

... پسر به قصد ازدواج می‌شود بسیاری از دختران از نبود روابط سالم شکایت می‌کنند و معتقدند که در جامعه امروزی دیگر کمتر پسری پیدا می‌شود که در رابطه قبل از ازدواج ما ...
- با مشارکت در مشاوره قبل از ازدواج ، زوجین می توانند شروع به ایجاد یک رابطه سالم و قوی کنند که به ایجاد یک پایه سالم تر برای زندگی مشترک ، کمک ...
- رابطه با همسر قبل از ازدواج؛ تجربه آموزی یا آسیب پذیری؟ ... موکول کردن رابطه جنسی به دوران نامزدی و بعد از عقد باعث می شود مسیر عاطفی سالم تر و ...
حدو مرز رابطه های قبل از ازدواج. ﺗﺎ ﭼﻨﺪی ﭘﯿﺶ، روال ﺑﺮ اﯾﻦ ﺑﻮد. دﺧﺘﺮ و ﭘﺴﺮی ﻛﻪ ﺑﻪ اﺻﻄﻼح دمﺑﺨﺖ ﺑﻮدﻧﺪ و ﻗﺼﺪ ازدواج و ﺗﺸﻜﯿﻞ ﺧﺎﻧﻮاده ﺑﻮد از ﻃﺮﯾﻖ واﻟﺪﯾﻦ، اﻗﻮام، آﺷﻨﺎﯾﺎن ﯾﺎ ھﻤﺴﺎﯾﮕﺎن ﺑﻪ ﯾﻜﺪﯾﮕﺮ ﻣﻌﺮﻓﯽ ﻣﯽﺷﺪﻧﺪ.

- رابطه جنسی هم که معمولا بعد از ازدواج اتفاق می‌افتاد اکنون در موارد زیادی قبل از ازدواج اتفاق می‌افتد، چه با همسر آینده چه با با افراد دیگر. علاوه بر این، ...

- آیا دوستی‌های قبل از ازدواج می تواند منجر به شناخت بهتری شود؟ اگر درگیر یک رابطه عاطفی شدیم چگونه عمل کنیم ؟ ما در این مقاله به این سوالات پاسخ ...
- ارتباط قبل از ازدواج برای هر پسر و دختری لازم است به شرطی که رابطه ای سالم و در چهارچوب موازین اخلاقی و رفتاری شکل بگیرد . در این صورت می ...
نیازهای احساسی و حتی جنسی زنان پس از ازدواج بیشتر از دوران قبل از ازدواج است، به همین دلیل است که مدام از سردی همسر خود شکایت دارند. دختران قبل از ازدواج تمایل ...

۱۹ کاری که قبل از ازدواج برای شروع یک زندگی موفق باید انجام دهید ... کارشناسان تحقیقات متعددی درمورد روابط عاطفی زنان و روش‌های حفظ رابطه سالم در بلندمدت ...

در این مقاله نشانه های یک رابطه سالم را ذکر کرده ایم. ... این را بدانید هیچکس بعد از ازدواج تغییر نخواهد کرد، بنابراین بهتر است قبل از شروع رابطه او را همانگونه که هست ...
سوالاتی که قبل از ازدواج در مورد مسائل و رابطه جنسی باید پرسید. کانال سرگرمی ... کاندوم - راهنمای خرید کاندوم برای داشتن رابطه جنسی سالم +18 · METALLICA.

بررسی نقش خانواده در ارتباطات با جنس مخالف قبل از ازدواج در دختران دانشجو در تهران ... بررسی نقش روابط پیش از ازدواج در حفظ ثبات خانواده سالم (کنگره) · بررسی مشکلات ... بررسی رابطه پایگاه اجتماعی دانشجویان و برقراری ارتباط و دوستی با جنس ...

قرآن کریم یک نمونه از روابط سالم را بیان می کند؛ دختران حضرت شعیب برای ... عشق بازی های خیابانی قبل از ازدواج، آسیب دیگری نیز دارد و آن این است که دائماً از فاش ...
- رابطه چیست؟رابطه قبل از ازدواج تحت چه شرایطی می تواند صورت بگیرد که به نتیجه ای مطلوب منتهی شود؟ روابط قبل از ازدواج تا چه مرزی باید پیش ...
مشاوره تخصصی روانشناسی در حوزه روابط بین دختر و پسر و رابطه های دوستی ... به شما توضیح دهیم تا بتوانید یک رابطه سالم و بدون صدمه روحی و جسمی را تجربه کنید. ... باعث شده است بسیاری از روابط دوستی بین دختر و پسر قبل از ازدواج به شکست ...

از نظر شرع مقدس اسلام، هر گونه ارتباط بین دختر و پسر، قبل از ازدواج، اعم از ارتباط مستقیم و غیر مستقیم، اگر با قصد لذت (جنسی) باشد یا خوف فتنه و ترس افتادن ...

- یک زوج موفق قبل از ازدواج درباره روابط جنسی صحبت می‌کنند و در زندگی مشترک برای تداوم زندگی خود روابط جنسی خود را بهبود می‌بخشند زیرا کم و ...
14 ویژگی یک رابطه سالم - کلاس مدیریت رابطه دکتر نویری روابط می توانند سخت و ترسناک باشند. می توانید به آینده ای که دارید فکر کنید و از شک ها و افکار بیهوده ...
قانون جذب رابطه دختر و پسر و قوانین آن: ما به چیزی که به دست آوردنش سخت است جذب می شویم ، به چیزی که راحت بدست می آید کم فکر می کنیم . ... ۲ سال قبل; خانواده · ۲۸. درس پنجم : چهار ... مثل اینکه او فکر می کند این رابطه ی ازدواج است و نه فقط دوستی .
مشاوره قبل از ازدواج در تهران - مشاوره ازدواج در تهران اگر به دنبال یک ازدواج موفق و ... زوج‌ها باید در رابطه با صرف زمان و انرژی خود برای ازدواج و همچنین برگزاری روز مراسم ... ملاقات با یک روانشناس و مشاوره قبل از ازدواج در تهران بتواند این نگرانی‌ها را رفع ... در تهران، می‌تواند به شما و شریک زندگیتان درباره داشتن روابطی محکم و سالم اطمینان ...
برای برقراری رابطه سالم را دریافت نمایند )شیخ دارانی،کجباف وعابدی،. 1389. (. تاکنون در ایران مطالع. ات اندک و اغلب غیرجامعی. برروی روابط با جنس مخالف قبل از ...

- اهمیت مشاوره قبل از ازدواج برای داشتن یک زندگی خانوادگی سالم و پرانرژی و ساختن یک رابطه متعهدانه بسیار زیاد است. مسائل زیادی وجود دارد که زوجین ...

- روابط به ویژه رابطه عاطفی قسمت مهمی از یک زندگی سالم هستند. تحقیقات مختلف نشان داده ... قبل از مطالعه ادامه مطلب سئوالات زیر را از خودتان بپرسید.
 

رابطه سالم چیست،رابطه سالم از نظر روانشناسی،رابطه سالم دوستی،رابطه سالم زناشویی چیست،رابطه سالم قبل از ازدواج،رابطه سالم روانشناسی،رابطه سالم در دوران نامزدی،یک رابطه سالم از نظر من چیست،یک رابطه سالم از نظر شما چیست،اصول رابطه سالم،یک رابطه ی سالم از نظر من چیست،یک رابطه سالم را از نظر خودتان تعریف کنید،رابطه تغذیه سالم با ورزش،رابطه تغذیه سالم با گروه های خونی،رابطه بین تغذیه سالم و ورزش،تست رابطه سالم،سالم ترین رابطه زناشویی،تعریف رابطه سالم،رابطه عاطفی سالم چیست،چگونه رابطه سالم برقرار کنیم،چگونه رابطه سالم داشته باشیم و ازدواج موفق؟،یک رابطه سالم،یک رابطه سالم و موثر چگونه امکان پذیر است،یک رابطه سالم و موفق،رابطه دهانی سالم،رابطه ی دوستی سالم،داشتن رابطه سالم،داشتن رابطه سالم با همسر،در مورد رابطه سالم،رابطه زناشوی سالم،آموزش یک رابطه سالم زناشویی،فواید رابطه زناشویی سالم،شرایط رابطه سالم،رابطه سالم عشق،رابطه عاطفی سالم،رابطه عاطفی سالم متمم،رابطه ی عاطفی سالم،نشانه رابطه عاطفی سالم،عکس رابطه عاطفی سالم،نشانه های رابطه عاطفی سالم،فرق رابطه سالم و ناسالم،فواید رابطه سالم،قوانین رابطه سالم،کانال رابطه سالم،رابطه مقعدی عکس مقعده سالم،مثلث رابطه سالم،معیارهای رابطه سالم،مقاله رابطه سالم،نشانه رابطه سالم،نحوه رابطه سالم،ویژگی روابط سالم،ویژگیهای رابطه سالم،رابطه های سالم،یه رابطه سالم،رابطه ی سالم،نشانه های رابطه ی سالم،

 

ارسال نظر آزاد است، اما اگر قبلا در بیان ثبت نام کرده اید می توانید ابتدا وارد شوید.
شما میتوانید از این تگهای html استفاده کنید:
<b> یا <strong>، <em> یا <i>، <u>، <strike> یا <s>، <sup>، <sub>، <blockquote>، <code>، <pre>، <hr>، <br>، <p>، <a href="" title="">، <span style="">، <div align="">
آخرين مطالب
Designed By big20.ir Copyright © 2020