درمان (دلزدگی) زناشویی چیست؟ | دواهای درد خسته شدن از همسر (دلسردی یا بی علاقگی از عشق همسر)!!!دلایل و راه حل های دلزگی زن و شوهرانه

دلزدگی شوهر،اگر زنی شوهرش را دوست نداشته باشد،خسته شدن از همسر،درمان دلزدگی زناشویی،اگر همسرتان را دوست ندارید،دلسردی از همسر،علت بی علاقگی به همسر،دلزدگی از عشق،وقتی زن از شوهرش متنفر میشود،علت سردی زن نسبت به شوهر،عواقب بی احترامی به همسر،

درمان (دلزدگی) زناشویی چیست؟ | دواهای درد خسته شدن از همسر (دلسردی یا بی علاقگی از عشق همسر)!!!دلایل و راه حل های دلزگی زن و شوهرانه.. پارسال بهرام دوستم میگفت به حد تنفر درسیدم دیگه دست خودمم نیست نمیدونم چکار باید انجام بدم. به فدری از زنم دلسرد شدم که مگو و نپرسس.. برام عجیب بود اولش تا وقتی خودم ازدواج کردم و بعد چند از چند ماه زیر یک سقف بودن متوجه شدم زنم از من دلزده شده و حتی جالب اینجا بود که متوجه شدم با خواهرش بدون اینکه به من حرفی بزنه پیش مشاور هم رفته.. خیلی ناراحت شدم.. زن و شوهر ها نمی دونن که حتی برخی اوقات بدون اینکه چیزی بگن به هم و کلماتی ور رد و بدل کنن به هم منتقل می کنن که احساسشون مثل روزای اول دیگه نیست..حتی برخی اوقات با یه نگاه ساده میشه اون عمق خستگی و دلزدگی زناشویی رو توی چشمای طرف مقابل خوند!! میدونید بچه ها مشکل ما زن و شوهر ها فقط ندونستنه اینکه اصلا نمی دونیم در مواجهه با این اتفاقات چکار باید بکنیم؟؟اصلا هم زبطی نداره که تازه عروس و داماد باشیم یا صد سال با همدیگه زندگی می کنیم..  در این پست از big20.ir سعی کردم تمامی مواردی که مربوز به سردی و خستگی و دل زدگی زن و شهرها از همدیگه میشه رو براتون عنوان کنم و در پایان هم بعد از مرور دلایل به راهکارهای درمانی اون می پردازم.. امیدوارم این مطلب رو دوست داشته باشید...

 

 چرا من و همسرم از همدیگر دلزده شده ایم؟

روان شناسان می گویند ممکن است دلزدگی و خستگی از روابط با همسر ریشه در روابط مخدوش در دوران کودکی دارد. شاید یکی از همسران توجه لازم و کافی را از والدین خود در دوران کودکی دریافت نکرده است

 

گاهی اوقات حرف زدن همسران با یکدیگر دشوار می شود و همسران از هم دلزده می شوند. در چنین شرایطی زوج ها از یکدیگر خسته می شوند و هر تلاشی برای نزدیک کردن آن ها به یکدیگر به بن بست می رسد. خستگی همسران از یکدیگر ممکن است دلایل مختلفی داشته باشد.

 

دلمردگی و خسته شدن از همسر معمولا وقتی رخ می دهد که آن شور و هیجان اولیه زندگی مشترک از بین می رود و همسران که تصور می کردند یکدیگر را می شناسند، با ادبیات متفاوتی با یکدیگر روبه رو می شوند. در این وضعیت نوعی «صمیمیت بی روح » در روابط بین زوج ها برقرار است که ممکن است هر یک، طرف مقابل را مسئول به وجود آمدن آن بداند.

 

به گمان همسران، عشق کامل کننده زندگی آن ها خواهد بود اما عشق به تنهایی نمی تواند دایره صمیمیت را شکل دهد. زمانی صمیمیت در اوج بود اما حالا شور و احساسات فروکش کرده است و خود واقعی طرفین برای هم آشکار شده است.

 

روان شناسان می گویند ممکن است دلزدگی و خستگی از روابط با همسر ریشه در روابط مخدوش در دوران کودکی دارد. شاید یکی از همسران توجه لازم و کافی را از والدین خود در دوران کودکی دریافت نکرده است و احساس می کند نمی تواند در مقابل همسر آنچنان که باید جلوه گری کند یا به خود بابت روابطی که با همسرش برقرار کرده است، ببالد و افتخار کند.

او به طور طبیعی نارضایتی از روابط با والدین را به رابطه با دیگران و به ویژه همسرش تعمیم می دهد. تجربه « صمیمیت بی روح » با والدین باعث ایجاد فاصله بین وی و همسرش می شود و به این ترتیب مسکوت گذاشتن معضلی که به آن اشاره شد، هر روز به ایجاد فاصله بیشتر بین همسران و وخیم شدن اوضاع منجر می شود.

 

از نظر روانی فاصله گرفتن از همسر می تواند به دلزدگی تعبیر شود فرد از خود می پرسد: چرا باید با کسی زندگی کنم که نمی تواند تمام نیازهای مرا برآورده کند.

البته ریشه دلزدگی فقط در دوران کودکی نیست و گاه دلایل دیگری مثل « جنگ قدرت » هم دارد. زندگی زوجی را تصور کنید که دایم و بابت همه چیز از کوچک و بزرگ گرفته با هم بحث می کنند. درباره پول، وقت خواب، تربیت بچه ها و حتی نوع پوشش. رابطه ای که بر محور چنین مشاجراتی بچرخد و نتوان پایانی بر آن یافت، قطعاً مخدوش است. فراموش نکنید که رابطه مانند انتشار موج است و وقتی جریان مثبت در آن به راه بیفتد، موج مثبت دیگری به دنبال خواهد داشت.

از سوی دیگر، نگرش منفی هم به صمیمیت یک رابطه خاتمه می دهد فرد با خود می گوید: « اگر کسی کاری برای من نمی کند، چرا من باید کاری انجام دهم ». البته دلزدگی خود یک دفاع است. وقتی فرد نمی خواهد احساساتی مانند خشم و ناامیدی را بروز دهد، احساس دلزدگی پیدا می کند. وقتی مدت های مدید همسران درباره آنچه آزارشان می دهد، صحبت نکنند، دچار دلزدگی می شوند و هر دو در تنهایی به دنبال جایی هستند که کمی آرامش و رضایت بیشتری را تجربه کنند. بنابراین کارشناسان تاکید می کنند دلزدگی را نه فقط یک احساس بلکه یک علامت منفی در زندگی مشترک محسوب کنید.

 

افسردگی با تمام شکل های متفاوت آن شور زندگی و نشاط را از فرد می گیرد. فرد می تواند همه چیزهایی را که در زندگی به او امید و انگیزه می دهد کسالت بار و منفی ببیند. در این صورت ضروری است فرد قبل از سرزنش همسر خود، سعی کند با افسردگی مبارزه کند.

 

فرد ممکن است امروز از رابطه اش لذت نبرد البته این امر به علت دلزدگی نیست. در واقع افسردگی باعث شده است از چیزهایی که قبلاً لذت می برده، حالا لذت نبرد.

 

به عنوان مثال حدود ۱۳ درصد از زنان دچار افسردگی پس از زایمان می شوند که علت اصلی آن تغییرات هورمونی است و باعث فاصله افتادن بین همسران می شود. گاهی افسردگی همزمان با بحران میانسالی باعث می شود فرد بیشتر از گذشته احساس یأس و افسردگی کند. در دوره میانسالی فرد ناگهان درمی یابد که دیگر جوان نیست.

 

دلایل و راه حل‌های دل‌زدگی زناشویی

شاید دل‌زدگی از همسر، آنقدر چیز واضحی باشد که به نظرتان نیازی به تعریف نداشته باشد، اما یک تعریف دقیق به شما کمک می‌کند که متوجه شوید آیا دل‌زدگی زناشویی در زندگی شما هم وجود دارد یا نه. خیلی از زوج‌ها به غلط، ملال‌ها و دلخوری‌های کوچک خودشان را به دل‌زدگی تعبیر می‌کنند.

«نگاهش بهت زده است. هنوز باورش نمی‌شود. مردی که چند متر آنطرف روی صندلی‌های روبرو نشسته است، هنوز همسر قانونی اوست. باورش نمی‌شود این جا نشسته باشند. روی صندلی‌های راهرو دادگاه خانواده انتظار می‌کشند تا نامشان خوانده و تکلیفشان روشن شود. انگار همین دیروز بود که عشق پرشور روزهای ماه عسل را داشتند تجربه می‌کردند، انگار همین دیروز بود، روزهای آشنایی. انگار همین دیروز بود که قلبش موقع دیدنش با شدت بیشتری می‌زد. اما حالا چه؟ حالا که دلشان از هم زده شده بود. حالا که حتی حضور همدیگر را نمی‌توانستند تحمل کنند. حالا که دیگر برای هم تازگی نداشتند. آن عشق پرشور کجا رفته بود؟ چرا آن‌ها فقط در عرض پنج سال از آن عشق پرشور، به این صندلی‌های رنگ و رو رفته رسیده بودند؟»

 

دل‌زدگی زناشویی چیست؟

1- نشانه‌های جسمی

بعضی افراد، اصلاً دل‌زدگی را یک نوع احساس خستگی و کسالت می‌دانند. دل‌زده‌ها علامت‌هایی مثل بی حالی، سردردهای مزمن، دردهای شکمی و بی اشتهایی یا پرخوری هم از خودشان نشان می‌دهند. دل‌زده‌ها از نظر جسمی هم از پا می‌افتند.

2- نشانه‌های عاطفی

دل‌زده‌ها قبل از هر چیز، احساس آزردگی می‌کنند. آن‌ها حس می‌کنند در زندگی مشترک اذیت می‌شوند. تمایلی به حل مشکلات نشان نمی‌دهند و امیدی هم ندارند مشکلاتشان حل شود. گاهی این ناامیدی و اندوه، آنان را به وادی افسردگی می‌کشاند. آن‌ها احساس می‌کنند زندگی پوچ و بی‌معنایی دارند. حس می‌کنند کسی را در زندگی ندارند که از آن‌ها حمایت عاطفی کند.

3- نشانه‌های روانی

دل‌زده‌ها خودشان را باور ندارند، حس می‌کنند شکست خورده‌اند و خودشان را دوست ندارند. درست همین احساسات را نسبت به همسرشان هم دارند. آن‌ها دیگر نه همسرشان را قبول دارند و نه می‌توانند او را دوست داشته باشند.

 

چرا دل‌زدگی پیش می‌آید؟

1- توقعات غیرمنطقی و غیرواقع‌بینانه

گاهی توقعات ما آنقدر بالا و غیرواقع‌بینانه است که ازدواج با هر فرد دیگری هم نمی‌تواند آن توقع‌ها را برآورده کند. مثلاً زنی که توقع دارد شوهرش که از صفر زندگی را با او شروع کرده، باید یکساله، هم خانه و هم ماشین بخرد، معلوم است با دیدن واقعیت، دل‌زده می‌شود.

2- گذشتن از فاز هیجانی اول ازدواج

وقتی زن و شوهر از فاز هیجانی و عاطفی اول ازدواج بیرون می‌آیند، هر حادثه کوچکی را بهانه می‌کنند تا به همسرشان یک برچسب منفی بزنند. در این مواقع، سکوت مردها نشانه بی‌احساسیشان تلقی می‌شود و یک بار محبت نکردن زن‌ها، نشانه نامهربانیشان.

3- نگفتن احساسات به یکدیگر

اگر همسران نیازهای خود را مطرح نکنند یا در رابطه با همدیگر پی به نیازهای یکدیگر نبرند و به راه حل مثبتی برای برآورده کردن نیازهایشان نرسند، خطر دل‌زدگی، دو چندان می‌شود.

 

با دل‌زدگی زناشویی چه کار کنیم؟

1- توقع‌هایتان را منطقی و منصفانه کنید

روانشناسان می‌گویند توقع‌های غیرمنطقی، بیشترین ارتباط را با دل‌زدگی زناشویی دارد. اینکه ما باور داشته باشیم توافق نداشتن باعث تخریب رابطه است، اولین باور غیرمنطقی است. باید یاد بگیریم اختلاف نظر طبیعی است و نباید آن را منفی تفسیر کنیم. اینکه باور داشته باشیم رفتارهای همسرمان تغییر نمی‌کند هم غیرمنطقی و غیرمنصفانه است. اینکه توقع داشته باشیم همسرمان ذهن ما را بخواند هم غیرمنطقی است. باید خودمان نیازهایمان را به زبان بیاوریم و توقع نداشته باشیم همسرمان ذهنمان را بخواند.

کمال‌گرایی جنسی هم از جمله باورهای غیرمنطقی است که به دل‌زدگی زناشویی می‌انجامد. اینکه همیشه از همسرمان توقع داشته باشیم در همه شرایط و مواقع، با ما رابطه جنسی تام و تمام داشته باشد. در نهایت اگر ما تفاوت‌های بین جنسیت خودمان و جنسیت همسرمان را نشناسیم و توقع داشته باشیم همسرمان هم مثل خودمان مردانه یا زنانه عمل کند، باعث دل‌زدگی زناشویی می‌شود.

2- خودتان رابطه را تازه نگه دارید

در روزهای اول ازدواج، همه چیز تازه و هیجان برانگیز است؛ اما وقتی که همه چیز تکراری شد، زن و شوهر کم کم از هم دل‌زده می‌شوند. در این مواقع، گذاشتن انرژی برای رابطه، می‌تواند آن را همچنان هیجان برانگیز نگه دارد. سعی کنید همسرتان را غافلگیر کنید، هر چند وقت برنامه دو نفره هیجان برانگیزی برای هم بگذارید. به هم ابراز احساسات کنید. اگر مشکلی هم پیش آمد با هم مطرحش کنید یا با مشورت گرفتن از یک مشاور خانواده، آن را حل کنید.

 

منبع :

azadnegar.com

tebyan.net

beytoote.com

 

 

دلزدگی زناشویی بیخ گوش شماست دلزدگی از همسر ,همسر قانونی,زندگی مشترک, زن و شوهر,فاز هیجانی اول ازدواج ,کمال گرایی جنسی, روزهای اول ازدواج.
- این دکتری روانشناسی عمومی در خصوص نحوه صحبت کردن زوجین با یکدیگر عنوان کرد: زن و شوهر باید مودبانه و محترمانه درخواست خود را از یکدیگر ...
- شاید دل‌زدگی از همسر، آنقدر چیز واضحی باشد که به نظرتان نیازی به تعریف ... وقتی زن و شوهر از فاز هیجانی و عاطفی اول ازدواج بیرون می‌آیند، هر حادثه ...
- بنابراین کارشناسان تاکید می کنند دلزدگی را نه فقط یک احساس بلکه یک علامت منفی در زندگی مشترک محسوب کنید و برای مدیریتش برنامه ریزی ...
- دلزدگی زناشویی آن قدر موثر است که حتی می تواند بدن ما را هم درگیر کند. ... وی با اشاره به گذشتن از فاز هیجانی اول ازدواج اظهارکرد: وقتی زن و شوهر از ...

تنفر زنان از شوهر و زنان از چه مردانی بدشان می آید؟ و علت نفرت زن از شوهر و دلایل تنفر زنان از شوهر و علت تنفر زنان از مردان را در نمناک بخوانید.

- دلزده شدن از همسر و دلزده شدن از همسر از طرف شوهر و دلیل دلزده شدن از همسر و ... اتفاق می افتد که رفتارهای مناسبی از طرف خانم نسبت به شوهرش انجام ...

دلزدگی از شوهر. سلام من نسبت به همسرم دلسرد شدم تحملش واسم سخت شده ۵ ساله ازدواج کردم بچه دارم شوهرم بارها و بارها بهم خیانت کرد دروغ زیاد میگه نهون ...

دلزدگی زناشویی آن هم در روزهای اول ازدواج که همه چیز خوب و هیجان برانگیز می باشد، موضوعی غیر ممکن به نظر می رسد. اما کم کم ممکن است زن و شوهر برای هم...
دلزدگی زناشویی آن هم در روزهای اول ازدواج که همه چیز خوب و هیجان برانگیز می باشد، موضوعی غیر ممکن به نظر می رسد. اما کم کم ممکن است زن و شوهر برای هم...
دلزدگی در رابطه عاطفی یکی از رایج‌ترین و درعین حال خطرناک‌ترین اتفاقی است که ... دسته گل خریدن و ساعت ناهار با ظرف غذا سر کار شوهر رفتن به خاطره‌ها پیوسته ...
- ... برای زنان مهم است، کافی است آنها احساس کنند که شوهر صرفا به دلیل رابطه جنسی تمایل به ارتباط دارند، این باعث می شود کم کم از همسر دلزده شوند.
خیانت به معنای رفتارهای جنسی و غیرجنسی (مثل بیان احساسات و افکار) با فردی غیر از همسر، همراه با پنهان‌کاری‌هایی است که با انتظاراتی که از رابطه زن و شوهر می‌رود ...
هدف از این پژوهش بررسی رابطه بین دلزدگی زناشویی، احقاق جنسی و باورهای بدکارکردی جنسی در زنان دارای همسر دیابتی و مقایسه آن با زنان دارای همسر غیردیابتی است.
... کسالت و دلزدگی را در زوج‌های ساکن دیترویت، از نژاد سیاه و سفید و در خلال سال هفتم تا شانزدهم مورد ارزیابی قرار دادند. در این تحقیق روانشناسی، زن و شوهر در هر خانواده ...

دانلود رایگان متن کامل مقاله علمی پژوهشی رابطه ویژگی های شخصیت و روابط صمیمی همسر با دلزدگی زناشویی در همسران معتادان مرد اهواز.

شوهر. دلزدگی. زناشویی. است . صمیمیت و عشق میان همسران. به. تدریج رنگ می. بازد و احساس خستگی و ناامیدی بر روابط زوج سایه می. افکند . مبتالیان به دلزدگی احساس ...
- آنها دوست ندارند کنار یک عروسک بی عیب و نقص زندگی کنند، بلکه ترجیح می دهند کنار یک همسر ساده، اما مرتب باشد. کنار زنی که اگر به موهایش دست ...

 

- ﻣﻴــﺎن واﻗﻌﻴــﺎت و ﺗﻮﻗﻌــﺎت،. ﻧﺎﺷﻲ. ﻣﻲ. ﺷﻮد و ﻣﻴﺰان آن ﺑﻪ ﻣﻴﺰان ﺳﺎزﮔﺎری زوج ﻫﺎ و ﺑﺎور. ﻫﺎﻳﺸﺎن ﺑﺴـﺘﮕﻲ دارد و. ﻳﻜﻲ از ﻣﺨﺎﻃﺮات ازدواج و رواﺑﻂ ﺑﻴﻦ زن و ﺷﻮﻫﺮ اﺳﺖ. دﻟﺰدﮔﻲ زﻧﺎﺷﻮﻳﻲ ﺷـﺎﻣﻞ. ﻣﺎﺑﯿﻦ ﻧﺎاﻣﯿﺪی و دﻟﺰدﮔﯽ. ،. ﺧﺸﻢ و ﺗﻨﻔﺮ. 6: روﺷﻦ. ﺗﺮﯾﻦ اﺣﺴﺎس در اﯾﻦ. ﻣﺮﺣﻠﻪ، اﺣﺴﺎس ﺗﻨﻔﺮ اﺳﺖ ﮐﻪ ﺑﻪ. ﻧﻈﺮ ﻣﯽ. رﺳﺪ ﻧ. ﺎﺷﯽ از ﻋﻮد رﻓﺘﺎرﻫﺎی ﻣﻨﻔﯽ و آﺳﯿﺐ. رﺳﺎن زن و. ﺷﻮﻫﺮ ﺑﺎﺷﺪ . ﭼﺮا ﮐﻪ ﭼﺸﻢ. ﭘﻮﺷﯽ از ﺧﻄﺎﻫﺎی ﻫﻤﺴﺮ،.

- ... حمایت عاطفی باعث نگاه داشتن عشق رمانتیک می‌شود، نبود این حمایت یکی از نشانه‌هایی است که زوج‌ها به سمت دلزدگی زناشویی حرکت می‌کنند و فقط ...
بی اعتمادی به شوهر و دلزدگی شوهر. 3 200. سلام توروخداکمکم کنید،من 7ساله ازدواج کردم دختردوساله دارم عاشق شوهرمم ،ولی ازبس بهم دروغ گفت منم مچشو چندباری گرفتم ...
چگونه باید با شوهر تان برخورد رفتاری موثر جنسی داشته باشید؟ ... حتی مهیج ترین فرد در رابطه جنسی هم اگر رابطه جنسی برایش تکرار مکررات شود، از آن دلزده خواهد شد.
- گفته های سودمندی بود؛ ولی همسر من نمیخواهد که از من جدا شود، او از من دوری میکند، خانواده خود را نسبت به من ترجیح میدهد. شوهرم هیچ دوست ندارد با من به سفر ...
- ... برای زنان مهم است، کافی است آنها احساس کنند که شوهر صرفا به دلیل رابطه جنسی تمایل به ارتباط دارند، این باعث می شود کم کم از همسر دلزده شوند.
دلزدگی از همسر پس از زایمان؟! بازی دان به نقل از رسانه کودک : بعد از تولد فرزند، بسیاری از خانم ها دچار نوسانات اخلاقی میشوند، به این معنا که یک لحظه شادند و لحظه ای ...
- اما اگر چنین است، نگران نباشید، به خاطر دلزدگی از شما نیست. در این نوشتار ۶ دلیل را که ممکن است برخی مرد‌ها از ایجاد رابطه جنسی سر باز بزنند، ...
- مهدی آریافر در تشریح این موضوع به زنان توصیه می کند: شوهر شما همیشه باید فرد شماره یک زندگیتان باشد. اگر اتفاق فوق‌العاده‌ای نظیر قبولی در ...
- یکی از رایج ترین مشکلات در زندگی زناشویی سردشدن زوجین نسبت به هم است. وقتی زندگی حالتی تکراری به خود میگیرد و ابراز علاقه و عشق میان ...
- دلزدگی زناشویی در عدم احساسات عینی در مواقع خشنودی، عدم رضایت و لذت تجربه شده توسط زن و شوهر در موقعی که همه جنبه های ازدواج را در نظر می گیرند، ...
ﺷﻮﻫﺮ. را. ﺑﺮآورده. ﻧﮑﻨﺪ،. ﻧﺎﻣﻬﺮﺑﺎن. ﻣﯽ. ﺷﻮد . ﯾﮑﯽ. از. ﻋﻮاﻣﻞ. زﻣﯿﻨﻪ. ﺳﺎز. دﻟﺰدﮔﯽ. زﻧﺎﺷﻮﯾﯽ. ﺑﺮای. زﻧﺎن،. ﻧﺎرﺿﺎﯾﺘﯽ آﻧﺎن. در. ﺣﻮزة. ﻣﺴﺎﺋﻞ. ﺟﻨﺴﯽ. در. زﻧﺪﮔﯽ. ﻣﺸﺘﺮک. اﺳﺖ (ﮐﻤﺎﯾﯽ و ﺻﺪاﻗﺘﯽ ﻓﺮد،. 1394. : 50. ).
- بنابراین گوش دادن مهم ترین مهارت در برقراری ارتباط موثر بین زوجین است که موجب ارتقا صمیمیت بین زن و شوهر می شود. زمانی که به صحبت های ...
- یک زن هر چقدر هم که اعتماد بنفس داشته باشد و در رابطه‌ی خود و همسرش احساس امنیت و اطمینان کند، باز هم نسبت به عشق گذشته‌ی شوهرش یا همسر سابق او ...

از جمله مخاطرات ازدواج و روابط بین زن و شوهر دلزدگی زناشویی است. دلزدگی زناشویی از هم پاشیدگیتدریجی رابطهی زناشویی بر اثر عوامل چندی است. تزلزل در روابط...

- نتایج یک پژوهش در مورد رفتار و تمایلات جنسی مردم بریتانیا نشان می‌دهد که احتمال بی‌علاقگی زنان به سکس در شرایطی که با همسر یا دوست خود ...
- دلزدگی شوهر. image_pdf ... با خواهرم ، اوائل ازدواج ، به شوهرم نظراتی دادیم واسه اینکه چطوری تو خونه مون محبوب تر بشه. متاسفانه اون نظرات باعث شد ...

نشانه های دلزدگی زناشویی چیست و با دلزدگی زناشویی چه کنیم؟ چرا همسرم دروغ می گوید؟ می‌خواهد قال‌تان ... توهم خیانت شوهر وقتی فهمیدم همسرم نمی تواند بچه دار شود

چرا من و همسرم از همدیگر دلزده شده ایم؟ روابط زناشویی - روان شناسان می گویند ممکن است دلزدگی و خستگی از روابط با همسر ریشه در روابط مخدوش در دوران کودکی دارد.
 
 
ارسال نظر آزاد است، اما اگر قبلا در بیان ثبت نام کرده اید می توانید ابتدا وارد شوید.
شما میتوانید از این تگهای html استفاده کنید:
<b> یا <strong>، <em> یا <i>، <u>، <strike> یا <s>، <sup>، <sub>، <blockquote>، <code>، <pre>، <hr>، <br>، <p>، <a href="" title="">، <span style="">، <div align="">
آخرين مطالب
Designed By big20.ir Copyright © 2020