آیا به شوهرم اعتماد کنم؟ | (به شوهرم اعتماد ندارم) از کجا بفهمیم شوهرمان به ما خیانت نمی کند؟؟!! [آیا شوهرم به من خیانت می کند؟]

http://s11.picofile.com/file/8395920676/%D8%A8%D9%87_%D8%B4%D9%88%D9%87%D8%B1%D9%85_%D8%A7%D8%B9%D8%AA%D9%85%D8%A7%D8%AF_%D9%86%D8%AF%D8%A7%D8%B1%D9%85_%D8%AE%DB%8C%D8%A7%D9%86%D8%AA_%D9%85%DB%8C%DA%A9%D9%86%D8%AF.jpg

اعتماد؛ کلمه ای است با بار مثبت که توسط خود افراد بوجود می‌آید و می‌تواند پررنگ شود و یا محو و نابود!

اما این واژه ناقابل که در پشت خود حرف‌ها و رفتار‌های بسیاری را پنهان کرده است در مسائل زناشویی و روابط زوجین اهمیت گسترده و جدی دارد که در صورت عدم وجود می‌تواند یک زندگی را به سمت سیاهی ببرد، و سوالی که در این بین پیش می‌آید این است که؛ چقدر و چطور می‌توان به همسرمان اعتماد کنیم؟!

در این مطلب از big20.ir قصد داریم در حد توان خود به این پرسش پاسخ دهد؛ پس پیشنهاد می‌کنیم این مطلب را از دست ندهید...

 

بسته شگفت انگیز: روشهای بزرگتر کردن اندام تناسلی مرد + درمان زودانزالی شوهران

 

اعتماد چیست؟

قابل اعتماد بودن عبارت است از: عدم تضعیف پذیرش، جبران متقابل، پشتیبانی و تقویت رابطه؛ بنابر این تعریف، ما در عین حال که به دیگران اعتماد می‌کنیم خود نیز باید فردی قابل اعتماد باشیم.

 

چرا که اعتماد، از مورد اعتماد بودن برمی خیزد. اگر شما فردی قابل اعتماد باشید، اما طرف مقابل تان فاقد این ویژگی باشد، به راحتی آن رابطه اعتماد آمیز از بین می‌رود. در نتیجه به طور کلی می‌توان گفت که اعتماد یعنی اطمینان از اینکه طرف مقابل در روابطش با شما، قصد ضربه زدن ندارد. اطمینان از اینکه او نیز شما را دوست دارد. اعتماد شامل دستیابی به شناختی معمول و معقول درباره افراد، و همچنین تعیین حد و مرز‌های مشخص برای برقراری و حفظ روابط موفقیت آمیز است.

 

چگونه به همسرم اعتماد کنم؟

ازدواج یک تعهد و مسئولیت مهم است. با اینکه هر زن و مردی که تصمیم به شروع زندگی مشترک می‌گیرند مسئولیت و تعهدات زندگی زناشویی را می‌پذیرند، اما بازهم نگرانی از وفاداری و پایبندی باعث می‌شود بسیاری از زن و شوهر‌های جوان اعتماد کامل به شریک زندگی شان نداشته باشند و زن و مرد‌های دیگر را تهدیدی علیه زندگی خود بدانند.

 

برای اینکه بتوانید به همسرتان اعتماد کنید و مطمئن شوید که او به شما وفادار است باید از خودتان شروع کنید. آیا شما شرط وفاداری را می‌دانید؟ اگر شما و همسرتان اصول وفاداری را بشناسید دلیلی ندارد که با هراس از دست دادن، بدبینی و شک و دودلی زندگی کنید.

 

گام اول: از خودتان شروع کنید و اعتماد کنید

زمانی که مسئولیت و تعهد زندگی زناشویی را می‌پذیرید نباید آن را بشکنید. هم شما و هم همسرتان باید شرط وفاداری را به جا بیاورید.

شک و تردید نسبت به همسرتان او را خائن نمی‌کند، اما هرچقدر شما به همسرتان بدگمان و ظنین باشید به همان نسبت به رابطه عاطفی‌ای که با او برقرار کرده‌اید آسیب می‌زنید. اگر هر دوی شما حدود و مرز‌های رابطه را مشخص کنید و در همان محدوده گام بردارید به راحتی می‌توانید به یکدیگر اعتماد کنید. وفاداری، اعتماد و باور، شما و همسرتان را در یک زندگی آرام و مطمئن قرار می‌دهد. اگر می‌خواهید زندگی مستحکم و قابل اتکایی داشته باشید خودتان باید آن را اینگونه بسازید.

 

مثلاً اگر در زندگی از حد و مرز‌های رابطه فراتر بروید نباید انتظار داشته باشید همسرتان به راحتی از آن بگذرد و شما را ببخشد. رفتار و عملکرد شماست که او را مظنون و مشکوک می‌کند. به همین ترتیب همسرتان نیز نباید از مرز‌های مشخص رابطه فراتر برود و اعتماد شما را فرو بریزد.

 

گام دوم: بپذیرید که دیگر تنها نیستید

شما یک زوج هستید و نسبت به شریک زندگی تان مسئولیت و تعهداتی دارید، حتی اگر بخشی از این تعهدات را خوشایند ندانید. اگر می‌خواهید فردیت و خودمختاری تان را به همسرتان اثبات کنید شک نکنید که نمی‌توانید این رابطه را ادامه بدهید. به همسرتان عشق بورزید و از او عشق را طلب کنید. در یک رابطه سالم زناشویی شما باید عشق را از همسرتان بگیرید. اگر در این رابطه سالم عاشقانه قرار دارید دیگر نباید نگران بی وفایی‌های همسرتان باشید، زیرا او در اختیار شماست. یاد بگیرید که برای زندگی زناشویی تان باید بخشی از نیاز‌های خودخواهانه تان را کنار بگذارید.

 

گام سوم: مرموز نباشید

همیشه پاسخگو و در دسترس باشید. این مسئله هرگز هویت و آزادی عمل را از شما نمی‌گیرد بلکه راه را برای آزادانه عمل کردن باز می‌گذارد. مکالمات تلفنی پنهانی؛ روابط اینترنتی پنهانی؛ دوستان پنهانی؛ حساب‌های بانکی پنهانی و هر نوع رفتار دیگری که برای همسرتان سوء تفاهم ایجاد می‌کند را کنار بگذارید. هرچقدر درستکارتر باشید رفتار‌های مرموز و شک برانگیز کمتری خواهید داشت.

 

مطمئن باشید در یک رابطه نزدیک زناشویی نمی‌توانید رفتار‌های پنهانی طولانی داشته باشید. یک روز همسرتان ممکن است پیامکی را بخواند و یا از شما بپرسد که چرا دیر به خانه آمده‌اید و شما مجبور به پاسخگویی هستید. هرچقدر صادق‌تر باشید همسرتان اعتماد بیشتری به شما خواهد داشت و از طرفی خودتان نیز نگران رفتار‌ها و افکار پنهانی همسرتان نخواهید بود.

 

گام چهارم: همسرتان را کنترل نکنید

بیش از اندازه کنجکاوی کردن و نگران بودن نشانه تعهد و مسئولیت شما نسبت به همسرتان نیست. همین که مدام از همسرتان بپرسید کجا بودی؟ چی پوشیدی؟ چی خوردی و چرا دیرآمدی زنگ خطری برای رابطه شماست. بین رفتار‌هایی که نشان دهنده کنترل بیش از اندازه همسرتان است و رفتار‌هایی که نشانه توجه و حمایت است تفاوت قائل شوید. طوری رفتار کنید که همسرتان احساس نکند شما او را تحت سلطه خود گرفته‌اید.

 

گام پنجم: با همسرتان صمیمی باشید

اگر راه محبت و عشق ورزیدن به همسرتان را بلد نباشید همیشه نگران خواهید بود، چون شما خوب می‌دانید او از چشمه محبت شما سیراب نمی‌شود. پس اگر راه ابراز علاقه و محبت را بلد نیستید سعی کنید آن را بیاموزید. توجه به ظاهر، جملات عاشقانه و به آغوش کشیدن را بیاموزید تا اعتماد بیشتری به رابطه زناشویی تان پیدا کنید.

 

گام ششم: بی‌دلیل همسرتان را متهم نکنید

او را امتحان نکنید و در موقعیت‌هایی قرار ندهید که او مجبور باشد از یک امتحان سخت بیرون بیاید. یک مثال ساده‌ای که این روز‌ها بسیار شایع شده است فرستادن پیامک ناشناس و یا با یک شناسه ناشناس ایمیل زدن و مکالمه کردن در اینترنت است. چرا می‌خواهید همسرتان را با این روش‌ها امتحان کنید؟ اگر او از این آزمایش سربلند بیرون نیاید در واقع این شما هستید که بازنده می‌شوید. آزمون وفاداری در طی سالیان دراز زندگی و در مراحل مختلف به وضوح از شما و همسرتان گرفته می‌شود.

 

گام هفتم: بهانه به دست همسرتان ندهید

نوع رفتار و منش شما می‌تواند همسرتان را ظنین کند. نوع آرایش، نوع پوشش؛ نوع برخورد شما با جنس مخالف و حتی افکار و ایده‌هایی که درباره روابط زن و مرد دارید می‌تواند باعث نگرانی و شک و دودلی همسرتان بشود. اینکه به همسرتان نشان بدهید چقدر باور‌های اخلاقی دارید و به آن‌ها پایبند هستید به او ثابت می‌کند که شما همسری وفادار هستید و خواهید بود. به همین ترتیب پایبندی‌های اخلاقی همسرتان را باور کنید و به او اعتماد کنید که مطابق با باور‌های اخلاقیش رفتار خواهد کرد.

 

گام هشتم: همیشه در کنار همسرتان باشید

اگر اعتماد همسرتان را می‌خواهید باید سعی کنید در موقعیت‌های مختلف او را همراهی کنید. به نیاز‌ها و خواسته‌هایش توجه کنید و گام‌هایتان را با او هماهنگ کنید. طوری زندگی کنید که همسرتان در کنار شما هیچ خلا و کمبودی را احساس نکند. همینطور از او بخواهید نیاز‌ها و خواسته‌های شما را جدی بگیرد.

 

اگر سبک خاصی از زندگی را دوست دارید و یا همسرتان دوست دارد باید آن را به یکدیگر بیاموزید. البته نیاز‌ها و خواسته‌های شما و همسرتان باید متناسب با توانایی‌هایتان باشد. مثلاً شما می‌توانید از همسرتان بخواهید تا یک نوع لباس خاص را بپوشد تا زیباتر باشد و یا یک نوع رفتار معقول و متناسب داشته باشد، اما شما نمی‌توانید از او بخواهید تا از آنچه هست زیباتر شود و یا به یک رفتار افراطی که فقط مطلوب شماست تن بدهد برای اینکه شما آن را می‌پسندید.

 

گام نهم: حد و مرز‌های معقول و منطقی داشته باشید

شما و همسرتان برای اینکه وفاداری‌تان را به یکدیگر ثابت کنید نیاز دارید تا در محدوده مجاز زندگی زناشویی حرکت کنید. این حد و مرز‌ها باید قواعد اخلاقی معقول و منطقی درستی باشند. شما نمی‌توانید قوانین نامعقولی مثل اینکه همسرتان اصلا کار نکند، بدون شما از خانه خارج نشود، با هیچ زن یا مردی گفتگو نکند مگر در حضور شما و... را قانون‌های اخلاقی خانواده بگذارید، زیرا این حد و مرز‌ها انسانی نیستند و اصلا باعث اعتماد و پایبندی بیشتر در زندگی نمی‌شوند و چه بسا مشکلات دیگری در زندگی ایجاد کنند. آنچه شما به عنوان قواعد اخلاقی خانواده تعیین می‌کنید باید با تایید و تصدیق همسرتان باشد و او نیز همانند شما به آن‌ها اعتقاد داشته باشد.

 

گام دهم: به خانه اهمیت بدهید

مطالعات نشان می‌دهند که بسیاری از مردانی که به همسرانشان خیانت می‌کنند کسانی هستند که تا دیر وقت کار می‌کنند یا بیش از اندازه با دوستانشان معاشرت می‌کنند. زنان نیز معمولاً از اینکه همسرانشان تا دیروقت کار می‌کنند و یا بی توجه به خانواده تفریح‌های مجردی دارند گله و شکایت می‌کنند. تا آنجه که می‌توانید عوامل و رفتار‌هایی که شما و صداقتتان را زیرسوال می‌برد را کم کنید و تمام تلاشتان را بکنید تا همسرتان اعتماد و وفاداری را احساس کند.

 

حالا شما بگویید؛ چقدر به همسرتان اعتماد دارید؟!

با مرور این موضوعات می‌توانید به بودن اعتماد در بین همسر و خودتان پی ببرید.

 گوشی تلفن همراه

زوجین شاد و سالم قادر هستند براحتی و بدون نگرانی گوشی‌های خود را با هم تعویض کنند. اکر فکر می‌کنید در رابطه‌ شما این اتفاق در کمال صداقت روی می‌دهد، می‌توانید سراغ موضوع بعدی بروید.

پول

زوج‌های شاد اغلب از میزان حدودی حساب بانکی، درآمد و به طور کلی حساب و کتاب‌های همدیگر خبر دارند. آیا در رابطه‌ شما هم چنین چیزی هست؟

مخفی‌کاری

موضوع بعدی اینست که من در رابطه با شریک زندگی و زندگی مشترکم چقدر درصدد مخفی کاری هستم.

 

آیا مسایلی هست که سعی در پنهان کردن آن دارم؟ آیا چیزی هست که اگر همسرم از من مخفی می‌کرد بر نمی‌تابیدم؟ خودم چطور؟

آیا رابطه ام انقدر سرمایه‌ عاطفی دارد که بدون نگرانی مسائلم را با همسرم مطرح کنم، بدون آنکه نگران طرد شدن یا تحقیر شدن باشم؟

جستجوگری

در رابطه ام چقدر به دنبال چک کردن و سر درآوردن رفتار‌ها و کار‌های همسرم هستم؟

آیا رابطه‌ ما آنقدر امن هست که من بدون آنکه سعی در جستجوگری کار‌های همسرم داشته باشم، به او اعتماد کنم و اگر سرنخی دیدم که به نظرم عادی نیست می‌توانم به راحتی آنرا مطرح کنم به جای اینکه خودم درصدد کشف آن برآیم؟!

ملاک‌های بالا و پاسخ‌هایی که شما به آن‌ها می‌دهید نشان‌دهنده‌ اعتماد در رابطه و فضای امن شماست.

با خود صادق باشید و نگاهی به چگونگی رابطه‌تان بیاندازید.

 

منبع مطلب:

www.yjc.ir

 

 

ایا به شوهرم اعتماد کنم،چرا به همسرم اعتماد ندارم،نمیدونم چرا به شوهرم اعتماد ندارم،چرا شوهرم به من اعتماد ندارد،چرا نمیتونم به همسرم اعتماد کنم،چطور به شوهرم اعتماد کنم نی نی سایت،چگونه به شوهرم اعتماد داشته باشم،چطور به همسرم اعتماد کنم،چطور به شوهرم دوباره اعتماد کنم،چگونه دوباره به شوهرم اعتماد کنم،چطور دوباره به همسرم اعتماد کنم،چگونه می توانم به شوهرم اعتماد کنم،به شوهرم اعتماد ندارم چه کار کنم،به شوهرم اعتماد ندارم چه کنم،چگونه به شوهر اعتماد کنیم،چگونه به همسرم اعتماد داشته باشم،چگونه به همسرم اعتماد بنفس بدهم،چگونه به شوهر خود اعتماد داشته باشیم،چگونه دوباره به همسرم اعتماد کنم،به شوهرم اعتماد ندارم،به شوهرم اعتماد ندارم نی نی سایت،به شوهرم اعتماد دارم،به همسرم اعتماد ندارم،به همسرم اعتماد ندارم چه کنم،چگونه به شوهرم اعتماد داشته باشم،نمیتونم به شوهرم اعتماد کنم،من به شوهرم اعتماد ندارم،اصلا به شوهرم اعتماد ندارم،شوهرم به من بی اعتماد است،ایا به شوهرم اعتماد کنم،شوهرم اعتماد به نفسمو ازم گرفته،شوهرم اعتماد به نفسمو ازم گرفته نی نی سایت،من اصلا به شوهرم اعتماد ندارم،به شوهرم بی اعتماد شدم،به همسرم بی اعتماد شدم،چگونه به همسرم اعتماد بنفس بدهم،پیش شوهرم اعتماد به نفس ندارم،شوهرم اعتماد به نفسمو میاره پایین،جلوی شوهرم اعتماد به نفس ندارم،به شوهرم اعتماد ندارم چکار کنم،به شوهرم اعتماد ندارم چه کار کنم،به شوهرم اعتماد ندارم چه کنم،چطور به شوهرم اعتماد کنم نی نی سایت،چگونه دوباره به شوهرم اعتماد کنم،نمیدونم چرا به شوهرم اعتماد ندارم،چگونه به شوهر خود اعتماد داشته باشیم،من به شوهرم اعتماد دارم،چگونه به همسرم اعتماد داشته باشم،چطور به شوهرم دوباره اعتماد کنم،دیگه به شوهرم اعتماد ندارم،دیگه نمیتونم به شوهرم اعتماد کنم،شوهرم اعتماد به نفسم را گرفته،شوهرم اعتماد به نفسم رو گرفته،چگونه به شوهر اعتماد کنیم،چطوری به همسرم اعتماد کنم،شوهرم به من اعتماد نداره،شوهرم به من اعتماد ندارد،همسرم به من اعتماد ندارد،چرا شوهرم به من اعتماد ندارد،چگونه شوهرم به من اعتماد کند،شوهرم خیانت نی نی سایت،شوهرم خیانت کاره نی نی سایت،شوهرم خیانت میکند،شوهرم خیانت میکنه نی نی سایت،شوهرم خیانت میکنه چکارکنم،شوهرم خیانت کرده میخوام طلاق بگیرم،شوهرم خیانت کرده چیکار کنم نی نی سایت،شوهرم خیانتکار است،شوهرم خیانت می کند نی نی سایت،خیانت شوهر از نظر دکتر شهرام اسلامی،خیانت شوهر اسکرین شات،خیانت شوهر اسکرین نی نی سایت،بخاطر خیانت شوهرم افسرده شدم،شوهرم بهم خیانت میکنه ازش متنفرم،شوهرم بهم خیانت کرده ازش متنفرم،از کجا بفهمم شوهرم خیانت میکنه،ایا شوهرم خیانت میکند،شوهرم بهم خیانت کرده چیکار کنم نی نی سایت،شوهرم بهم خیانت میکنه چیکار کنم نی نی سایت،شوهرم بهم خیانت میکنه نی نی سایت،شوهرم بهم خیانت کرده چکارکنم،خیانت شوهرم با جاریم،خیانت شوهرم بهم ثابت شد،شوهرم بهم خیانت کرده نمیتونم فراموش کنم،خیانت شوهرم با جاریم نی نی سایت،ب شوهرم خیانت میکنم،به شوهرم خیانت میکنم نی نی سایت،من ب شوهرم خیانت میکنم،دارم ب شوهرم خیانت میکنم،خیانت شوهر پروفایل،تعبیر خواب خیانت شوهرم ب من،خیانت شوهر تعبیر،خیانت شوهر چیست،شوهرم خیانت کرده چکارکنم،شوهرم خیانت میکند چکار کنم،با خیانت شوهرم چکار کنم،با خیانت شوهرم چه کنم نی نی سایت،با خیانت شوهرم چیکار کنم نی نی سایت،چه کنم شوهرم خیانت نکنه،چه کنم شوهرم خیانت نکند،خیانت شوهر خانواده برتر،خیانت شوهر خواهر نی نی سایت،از خیانت شوهرم خسته شدم،خیانت شوهرم داغونم کرده،خیانت شوهرم داره دیوونم میکنه،خیانت شوهرم در بارداری،شوهرم دائم خیانت میکنه،خیانت شوهرم در نی نی سایت،خیانت شوهر در بارداری نی نی سایت،خیانت شوهر در نی نی سایت،خیانت شوهر در فضای مجازی،خیانت ذهنی شوهرم،خیانت شوهر سابق بهاره رهنما،خیانت شوهر سامیه لک،خیانت شوهرم نی نی سایت،متوجه خیانت شوهرم شدم،وقتی متوجه خیانت شوهرم شدم،خیانت شوهر طلاق،شوهرم خیانت کرده طلاق بگیرم،خیانت شوهر عکس پروفایل،علائم خیانت شوهر،خیانت شوهرم در دوران عقد،شوهرم خیانت مو فهمید،خیانت شوهرم رو نمیتونم فراموش کنم،شوهرم خیانت کرده ولی قبول نمیکنه،شوهری ک خیانت میکنه،شوهرم مرتب خیانت میکند،خیانت شوهر مشاوره،شوهر خیانت نی نی سایت،خیانت شوهر نی نی،خیانت شوهر نی نی سایت،چیکار کنم شوهرم خیانت نکنه،خیانت شوهر و طلاق،شوهرم همش خیانت میکنه،آیا شوهرم خیانت میکند،آیا خیانت شوهر را باید بخشید،آیا شوهرم به من خیانت میکند،از کجا بفهمم شوهرم خیانت میکنه،از کجا بفهم شوهرم خیانت می کند،از کجا بفهمم شوهرم خیانت میکنه نی نی سایت،از کجا بفهمیم شوهرم خیانت میکند،از کجا بفهمم شوهرم خیانت میکند،از کجا بفهمم شوهرم خیانت میکنه یا نه،از کجا بفهمم شوهرم خیانت نمیکنه،از کجا بدانم شوهرم خیانت میکند،به شوهرم خیانت میکنم نی نی سایت،چرا شوهرم خیانت میکند،چرا شوهرم به من خیانت میکند،چطور خیانت شوهرم رو فراموش کنم،چطور بفهمم شوهرم خیانت میکنه یا نه،چطور بفهمم شوهرم خیانت میکند،چطور بفهمم شوهرم خیانت میکنه نی نی سایت،چگونه خیانت شوهرم را ثابت کنم،چگونه خیانت شوهرم را ببخشم،چگونه خیانت شوهرم رو ببخشم،چطور بفهمیم شوهر خیانت میکند،چه کنم شوهرم خیانت نکنه،چه کنم شوهرم خیانت نکند،چه کنیم شوهر خیانت نکند،چه کنم که شوهرم خیانت نکند،چه کنم همسرم خیانت نکند،چه کنم شوهرم بهم خیانت نکنه،چه کار کنم شوهرم خیانت نکند،چه کار کنم شوهرم خیانت نکنه،چگونه شوهر خیانتکارم را ببخشم،چگونه خیانت شوهر را کشف کنیم،چگونه بفهمم شوهرم خیانت می کند،چگونه بفهمیم شوهرم خیانت میکند،چگونه بفهمم شوهرم خیانتکار است، افزایش سایز آلت آقامون،آلت تناسلی آقامون،بزرگ کردن آلت،روش افزایش سایز و حجیم کردن آلت،دانلود پکیج بزرگترش کن

ارسال نظر آزاد است، اما اگر قبلا در بیان ثبت نام کرده اید می توانید ابتدا وارد شوید.
شما میتوانید از این تگهای html استفاده کنید:
<b> یا <strong>، <em> یا <i>، <u>، <strike> یا <s>، <sup>، <sub>، <blockquote>، <code>، <pre>، <hr>، <br>، <p>، <a href="" title="">، <span style="">، <div align="">
آخرين مطالب
Designed By big20.ir Copyright © 2020