تمام علت های خارش واژن زنان | راه های سریع و موثر خلاصی از خارش و سوزش واژن (دلیل و درمان خارش آلت تناسلی زنان) vaginal-itching

http://bayanbox.ir/view/6727204205283050623/%D8%B9%D9%84%D8%AA-%D8%AF%D8%B1%D9%85%D8%A7%D9%86-%D8%AE%D8%A7%D8%B1%D8%B4-%D9%88%D8%A7%DA%98%D9%86-%D8%B3%D9%88%D8%B2%D8%B4-%D8%B2%D9%86%D8%A7%D9%86-%D8%A2%D9%84%D8%AA-%D8%AA%D9%86%D8%A7%D8%B3%D9%84%DB%8C-%D9%81%D8%B1%D8%AC.jpg

علت خارش واژن و راه های درمان آن

قسمت های مختلف بدن ممکن است دچار قرمزی، سوزش و خارش شود، اما اگر این مشکلات در ناحیه ی تناسلی باشد، آزاردهنده تر است، زیرا واژن به خارش و سوزش حساس تر است. حتی خاراندن ساده ی این ناحیه، کار آسانی نیست. اما ناراحت کننده تر از خاراندن این ناحیه در محیط عمومی، ندانستن علت آن است. این مشکل فکر شما را مشغول می کند و مدام در پی یافتن علت آن هستید، از خود می پرسید علت خارش واژن التهابی ساده است یا مسائل جدی تری مانند عفونت واژن یا شپش ناحیه ی تناسلی باعث آن شده است؟

به طور کلی، وقتی دچار خارش واژن می شوید، احساس می کنید گویی ژاکتی پشمی با این ناحیه در تماس است و آن را ملتهب می کند. نگران نباشید، می خواهیم کمک کنیم تا نگرانی شما کمتر شود، به همین دلیل، در ادامه ی این متن در سایت big20.ir ، علل خارش واژن و راه های درمان آن را بررسی کرده ایم..

 

راز-افزایش-سایز-آلت-مردانه

 

۱- واژینوز باکتریایی

واژینوز باکتریایی از بیماری های بسیار شایع واژن است. واژینوز باکتریایی (BV) بر اثر رشد بیش از حد باکتری ها و برهم خوردن تعادل pH واژن ایجاد می شود.

علائم و نشانه های واژینوز باکتریایی

خارش واژن اولین نشانه ی عفونت واژینوز باکتریایی نیست. ترشحات رقیق و بد بوی واژن به همراه سوزش کلی ناحیه، علائم اولیه این بیماری است. اگرچه خود این علائم نیز باعث خارش واژن می شوند.

درمان واژینوز باکتریایی

برای درمان واژینوز باکتریایی می توانید از ژل بهداشتی بانوان استفاده کنید. با استفاده از ژل واژینال تعادل pH واژن برمی گردد و محیط آن اسیدی تر می شود. اسید واژن به کشتن باکتری های بد و مضر کمک می کند و مفید است. اگر با استفاده از ژل بهداشتی بهبود نیافتید، نزد پزشک بروید. با مصرف آنتی بیوتیک تجویزی این عفونت درمان می شود.

 

۲- عفونت قارچی

عفونت قارچی واژن در واقع، رشد بیش ‌از حد قارچی به نام کاندیدا است. وقتی خارش قابل توجهی در ناحیه ی واژن وجود داشته باشد، اولین بیماری ای که به ذهن می آید، عفونت قارچی است.

علائم و نشانه های عفونت قارچی

ترشحات غلیظ و پنیری شکل، قرمزی ناحیه ی لابیا (بافت بیرونی آلت تناسلی) و فرج و خارش از علائم شناخت ‌شده ی عفونت قارچی واژن است. در نتیجه، علت خارش واژن با ترشح می تواند عفونت قارچی باشد.

تشخیص و درمان عفونت قارچی

باید به این نکته توجه کنید که فقط یک سوم زنانی که به خارش و سوزش واژن دچار می شوند، عفونت قارچی دارند. یکی از داروهای مؤثر این بیماری میکونازول است. میکونازول جزو داروهای ضد قارچ است و اگر به عفونت قارچی مبتلا باشید، قطعاً درمان می شوید.

 

۳- اگزما یا پسوریازیس

بیماری های پوستی مانند اگزما یا پسوریازیس بر اثر حساسیت یا بیماری خود ایمنی ایجاد می شوند. اگزما معمولاً روی قسمت های داخلی آرنج، چین و چروک ها، ناحیه ی کشاله ران، و ناحیه ی لابیا (بافت بیرونی آلت تناسلی) ظاهر می شود. علاوه بر اگزما، پسوریازیس نیز ممکن است روی واژن ایجاد شود.

پوست در برابر عوامل مختلف از خود واکنش نشان می دهد. واکنش پوستی ممکن است رنگ، شکل و بافت پوست را تغییر دهد. این تغییرات و ضایعات پوستی را راش می نامند.

بیشتر مبتلایان اگزما و پسوریازیس در درمان و کنترل بثورات پوستی (ضایعات و لکه های قرمز رنگ) خبره اند، اما اگر برای اولین بار است که دچار علائم اگزما یا پسوریازیس می شوید، نزد پزشک بروید. چنانچه اگزما یا پسوریازیس عود کند، می توانید آن را کنترل کنید. پزشک ممکن است برای درمان پسوریازیس، قرص خوراکی یا کرم موضعی را برایتان تجویز کند.

 

۴- درماتیت تماسی

درماتیت یا اگزما دسته ای از بیماری های پوستی است که سبب التهاب پوست می شوند. در درماتیت تماسی پوست بر اثر تماس مستقیم با  یک ماده ی خارجی؛ قرمز، دردناک یا ملتهب می شود.

مواد و عواملی که پوست قسمت های مختلف بدن را ملتهب می کنند، ممکن است  پوست ناحیه ی تناسلی را هم دچار حساسیت کنند. همان ‌طور که کرم مرطوب کننده ی جدید ممکن است  حساسیت پوستی (نظیر خشکی، ترک خوردگی، لکه و جوش) ایجاد کند.

عوامل محیطی، مواد آرایشی، بهداشتی مختلف نیز احتمال دارد واژن را ملتهب کنند. صابون، مواد شوینده، کف حمام، لباس  زیری با جنس جدید یا هر محصول جدیدی که با واژن شما تماس یابد، ممکن است سبب خارش آن شود.

اگر در ناحیه ی  واژن به ‌غیر از احساس سوزش و خارش، علائم  دیگری ندارید، به‌ احتمال ‌زیاد علت واکنش بدن شما استفاده از یک محصول جدید است. تامپون و نوار بهداشتی، کاندوم و لوبریکانت ، لوازم و محصولات اصلاح و حتی دستمال توالت نیز می تواند علت خارش واژن باشد. در واقع، هر چیزی که دارای عطر و مواد شیمیایی باشد، ممکن است حساسیت ایجاد کند. اگر پوست  شما هم حساس است، باید از محصولات و مواد ضد حساسیت یا هیپوآلرژنیک استفاده کنید.

درمان درماتیت تماسی

هرگونه مواد، لوازم و لباس هایی را که فکر می کنید به آن حساسیت دارید، کنار بگذارید. حمام با نمک اپسوم برای خارش واژن توصیه می شود. نمک اپسوم یا نمک حمام، نام رایج سولفات منیزیم است. مصرف موضعی کرم هیدروکورتیزون نیز در درمان خارش واژن مؤثر است. کرم هیدروکورتیزون را می توانید بدون نسخه از داروخانه بخرید. اگر بعد از چند روز خارش تسکین نیافت، نزد پزشک بروید.

 

۵- بیماری های مقاربتی (STD)

خلاف تصور رایج، خارش واژن جزو علائم شناخته ‌شده ی اکثر بیماری های مقاربتی نیست، اما گاهی اوقات از اولین نشانه های ابتلا به بیماری است. ممکن است خارش واژن شدت یابد و سبب سوزش، ادرار همراه با درد، ترشحات بدبو، زخم‌ در ناحیه ی تناسلی و رابطه ی جنسی دردناک شود. اگر این علائم را تجربه کردید، باید نزد متخصص زنان بروید و حتماً آزمایش کشت ترشحات واژینال انجام بدهید.

زگیل تناسلی از جمله بیماری های مقاربتی است که اغلب با خارش همراه است. عامل ابتلا به زگیل تناسلی معمولاً نوع کم‌خطر ویروس پاپیلومای انسانی (HPV) است. زگیل تناسلی سبب ایجاد ضایعات پوستی می شود. این نوع از بیماری های مقاربتی pH واژن را تغییر می دهند و سبب خشکی و خارش می شوند.

درمان زگیل تناسلی

ویروس HPV به طور کامل درمان نمی شود. درمان های موجود  زگیل های تناسلی قابل مشاهده را از بین می برند. با مراجعه به پزشک می‌توانید علائم و نشانه ها ی زگیل تناسلی را درمان کنید و میزان بروز آن را کاهش دهید.  مانند بیماری های مقاربتی دیگر، آنتی بیوتیک ها در درمان زگیل تناسلی  نیز مؤثرند. پس ، برای درمان زگیل تناسلی و مصرف آنتی بیوتیک حتماً نزد پزشک بروید و از خوددرمانی بپرهیزید.

 

۶- شپش ناحیه ی تناسلی

وجود حشره و انگل در هر یک از قسمت  های بدن ناخوشایند است، مخصوصاً ناحیه ی تناسلی. شپش تناسلی یا شپش عانه، نام نوعی حشره‌ از راسته ی شپش است که درناحیه ی تناسلی زندگی می کند. شپش تناسلی فقط در بدن انسان  زنده می ماند. شپش عانه انگل خارجی محسوب می شود و در خارج از بدن انسان زندگی می کند. تنها منبع تغذیه ی شپش تناسلی خون انسان است. آلودگی های انگلی ناشی از شپش عانه در ناحیه ی تناسلی به‌راحتی قابل انتقال است و می تواند علت خارش واژن  شدیدباشد. شپش های تناسلی برای تغذیه شما را گاز می‌ گیرند. گزش شپش  و تخم‌ شپش روی پوست، دو دلیل ایجاد خارش و سوزش در ناحیه ی تناسلی است.

راه های انتقال شپش ناحیه ی تناسلی

رابطه ی جنسی تنها راه انتقال شپش تناسلی نیست. تماس پوستی هم ممکن است شپش عانه را انتقال دهد. مثلاً، شپش تناسلی ممکن است از طریق تماس با ملافه ی آلوده به شپش و تخم شپش در یک هتل غیر بهداشتی به شماانتقال یابد و سپس از طریق تماس پوستی یا رابطه ی جنسی به شریک جنسی تان هم منتقل شود. شپش تناسلی با پوشیدن شلوار و لباس زیر  فرد آلوده نیز انتقال می یابد.

پیشگیری و درمان شپش ناحیه ی تناسلی

شپش ناحیه ی تناسلی با داروهای بدون نسخه ای مانندکرم پرمترین قابل‌ درمان است ، اما همیشه پیشگیری بهتر از درمان است. برای پیشگیری از ابتلا به شپش ناحیه ی  تناسلی حتماً به نکات مهم زیر توجه کنید:

• از رابطه ی جنسی محافظت نشده بپرهیزید.
• به بهداشت هتل و محل اقامت خود اهمیت دهید.
• شلوار و لباس زیر دیگران را نپوشید.
• شلوار و لباس‌ زیر خود را به دیگران ندهید.

 

۷- لیکن اسکلروزیس

لیکن اسکلروزیس مانند اگزما یا پسوریازیس نوعی بیماری پوستی است که به شکل لکه‌ و بثورات پوستی سفید رنگ ظاهرمی شود. این بیماری در همه ی قسمت های پوست ممکن است ایجاد شود، اما اغلب ناحیه ی تناسلی را درگیر می کند. لیکن اسکلروزیس  سبب خارش شدید می شود.

تشخیص و درمان لیکن اسکلروزیس

مصرف استروئید موضعی (با دوز تجویزی پزشک) این بیماری پوستی را درمان می کند، اما شباهت ظاهر لیکن اسکلروزیس و سرطان مهبل یا ولوو، ممکن است کار را کمی پیچیده ‌کند. سرطان مهبل بیشتر در زنان مسن رخ می دهد. در نتیجه، مشاهده ی علائم در زنان جوان تر بیشتر نشانه ی بیماری لیکن اسکلروزیس است.

برای اطمینان  بهتر است بعد ازگذشت چند هفته از معاینه و تشخیص، دوباره نزد پزشک بروید. اگر در سنین بالاتر دچار علائم بیماری لیکن اسکلروزیس شدید، رعایت این نکته اهمیت بیشتری  دارد. اگر استروئید علائم بیماری را از بین نبرد، برای رد کردن احتمال سرطان،نمونه‌ برداری انجام می شود.

 

۸- تغییرات هورمونی و دوران قبل از یائسگی (پری منوپوز)

تغییرات و نوسانات هورمونی که د ر چرخه ی قاعدگی اتفاق می افتد، ممکن است سبب خشکی بافت واژن شود. این خشکی ممکن است سبب خارش شود. در دوران پری منوپوز (قبل از شروع یائسگی) نیز استروژن کاهش می یابد. پری منوپوز یکی از علل شایع خشکی و خارش واژن است.

درمان خارش واژن ناشی از تغییرات هورمونی و دوران قبل یائسگی

پس از سه روز استفاده از مرطوب‌ کننده های بدون نسخه ، خارش داخلی واژن برطرف می شود. برای درمان هرگونه خارش درقسمت خارجی واژن، می توانید  از کرم استروژن تجویزی پزشک استفاده کنید.

 

۹- عفونت دستگاه ادراری

علت خارش واژن و تکرر  ادرار ممکن است عفونت دستگاه ادراری باشد که به اختصار (UTI) نامیده می شود. عفونت ادراری می تواند در کلیه ها، مجرای ادراری ، حالب (لوله انتقال ادرار از کلیه ها به مثانه) و مثانه رخ دهد.

علائم و نشانه های عفونت دستگاه ادراری

درد لگن

احساس نیاز فوری به دفع ادرار

احساس سوزش هنگام ادرار کردن

ادرار کدر یا بدبو

از دیگر علائم تائید شده ی عفونت دستگاه ادراری، ایجاد خارش به شکل سوزن سوزن شدن و احساس گزگز است. اگر عفونت نزدیک مجرای ادراری رخ دهد، احتمال بروز این نشانه ها بیشتر می شود. در صورت مشاهده ی این علائم باید نزد پزشک بروید. پزشک با آزمایش ادرار، وجود باکتری در دستگاه ادراری را بررسی می کند.

درمان عفونت دستگاه ادراری

با مصرف آنتی‌ بیوتیک، باکتری ها از بین می روند و عفونت درمان  می شود.

 

۱۰- درمان های زیبایی

در دهه های اخیر، اهمیت ظاهر آلتتناسلی نزد زنان بسیار بیشتر شده است . مهم شدن ظاهر آلت تناسلی را می توان به رواج ازبین بردن موهای زائد در ناحیه ی تناسلی نسبت داد . در نتیجه، بسیاری از زنان برای بهبود ظاهر آلت تناسلی خود از درمان های زیبایی غیرمتعارف کمک گرفته اند. ماسک زغال  فعال مهبل (استفاده از ماسک زغال فعال صورت در ناحیه ی تناسلی) و بخور واژینال دونمونه از درمان های زیبایی غیرمتعارف است.

هرگز این درمان های غیرمتعارف  زیبایی را به کار نبرید. نه فقط به این دلیل که این روش ها غیر ضروری است، بلکه به این علت که درمان های غیر متعارف زیبایی واژن، ممکن است سبب حساسیت و واکنش پوستی شوند و در نتیجه، خارش و سوزش ایجاد کنند. آلت تناسلی، ظریف ترین و حساس ترین بافت بدن است.  بنابراین، باید به‌آرامی و با دقت با این اندام رفتار کنید.  بنابراین، از هرگونه درمان غیرضروری بپرهیزید.

 

۱۱- سوختگی ناشی از سولاریوم

شاید باور نکنید که استفاده از دستگاه  سولاریوم، علت خارش واژن تان باشد. در واقع، اگرمضرات سولاریوم (تخت های برنزه کننده) را بدانید، شاید دیگر هرگز به آن فکر نکنید.  سولاریوم احتمال ابتلا به سرطان پوست را افزایش می دهد، افزون بر این، اگر به‌ صورت برهنه از دستگاه سولاریوم استفاده کنید، واژن  شما می سوزد، قرمز و پوسته‌ پوسته می شود و می خارد.بنابراین، به شدت توصیه می کنیم برای برنزه کردن پوست خود هرگز از سولاریوم استفاده نکنید.

درمان سوختگی ناشی از سولاریوم

برای درمان سوختگی واژن، می‌توانید کمی آلوئه ورا را با روغن نارگیل یا روغن درخت چای مخلوط کنید وآن را به ‌صورت موضعی در ناحیه ی تناسلی خود استفاده کنید.  مصرف این مواد در ناحیه ی واژینال هیچ ضرری ندارد.

 

۱۲- سوزش ناشی از وکس کردن و اصلاح کردن

پوست ناحیه ی تناسلی به اندازه ی تمام قسمت های دیگر بدن (حتی بیشتر) نسبت به سوزش ناشی از تیغ اصلاح، وکس کردن و اصلاح کردن حساس است. هنگامی که هرجایی از پوست بدن خود را اصلاح یا وکس می کنید، یکپارچگی پوست را بر هم می زنید. اگر  به وکس کردن و اصلاح کردن حساسیت داشته باشید ، امکان قرمزی، خارش و سوختگی  پوستتان وجود دارد.

 

۱۳- آتروفی واژینال

همان طور که در سایت healthline گفته شده، آتروفی واژینال معمولاً در  زمان یائسگی و بعد از آن رخ می دهد. هر قدر، از زمان یائسگی بیشتر گذشته باشد، احتمال بروز آتروفی واژینال بیشتر است. روش های درمانی سرطان پستان مانند شیمی درمانی هم، ممکن است اثر مشابهی در بروز آتروفی واژینال داشته باشد.

به دلیل بالا رفتن سن ، به طور طبیعی تولید استروژن در بدن کاهش می یابد. در نتیجه، بافت واژن نازک می شود. نازکی بافت واژینال منجر به آتروفی واژینال می شود. آتروفی واژینال اصطلاحی عمومی برای تمام نشانه ها ومشکلات بعد از یائسگی مانند خارش ، درد ، خشکی واژن و اختلالات ادراری است.

درمان آتروفی واژینال

خوشبختانه، برای کاهش علائم و ناراحتی های ناشی از آتروفی واژینال، می توانید مرطوب کننده های واژن را که به راحتی در دسترس هستند، به کار ببرید.

 

زنان در تمام سنین هر از گاهی از خارش واژن رنج می برند . خارش ، سوزش یا تحریک در ناحیه حساس مانند واژن و فرج می تواند بسیار ناراحت کننده باشد . سوزش و خارش واژن مشکلی است جدی که بایستی درمان شود.

درمان خارش واژن

از آنجایی که ناحیه تناسلی می تواند بستر انواع میکروب ها و بیماری های جدی باشد درمان خارش واژن و سوزش را دقیق انجام دهید.در حقیقت خارش واژن (ناحیه تناسلی زنان) مشکلی است که هر خانمی یکبار در عمر ان را تجربه میکند و می داند که این مشکل بسیار سخت و غیرقابل تحمل است.

خارش واژن را به روش های مختلف می توان درمان کرد. سوزش و خارش واژینال یکی از مشکلاتی است که بایستی در درمان آن جدی بود.

در ادامه این بخش ازbig20.ir براساس مطالب منتشر شده در ladycarehealth و پیشنهادات متخصصان طب سنتی و گیاهی نسخه های خانگی فوق العاده ای را برای درمان سریع خارش ناحیه تناسلی زنان پیشنهاد می کند.

در میان راههای درمان خارش واژن ما در این بخش از سلامت نمناک به سراغ درمان های خانگی و گیاهی خارش وازن رفته ایم که بی خطر و عوارض هستند.

 

پیشنهاد ویژه: دانلود روشهای بزرگ کردن سایز و قطر الت تناسلی

 

علل و راه های درمان خارش واژن در خانم ها

برخی از علل شایع ، خارش ، سوزش و تحریک در ناحیه واژن و اطراف آن عبارتند از :

عفونت باکتری ها یا مخمر های بیماری های منتقله از راه آمیزش جنسی ( STDs) ، یائسگی و مواد شیمیایی .

عفونت های پوستی واژن نیز می توانند باعث خارش واژن شوند هر چند که ، این نوع از عفونت در کودکان رایج است . استرس بیش از حد و سیستم ایمنی ضعیف ،می تواند احتمال رنج از این مشکل ناراحت کننده را افزایش دهد .

علاوه بر خارش و سوزش ، قرمزی و تورم هم می تواند در داخل و اطراف مهبل و فرج وجود داشته باشد .

علل گوناگون سوزش و خارش و بوی بد واژن

درمان سریع خارش واژن و سوزش واژن در خانه

به سراغ راه و روش های خانگی برای درمان سوزش و خارش واژن می رویم.راه و روش هایی که بایستی به دقت و درستی استفاده شوند تا نتیجه بخش باشند.

برای درمان سوزش و خارش واژن آلوئه ورا را امتحان کنید

آلوئه ورا غنی از ویتامین سی و آمینو اسید و دیگر مواد معدنی ضروری برای بدن است.ژل  آلوئه  ورا سلول های آلوده را نابود می کند و همچنین نوشیدن منظم آب  آلوئه  ورا سیستم ایمنی بدن را تقویت و کاندیدای رشد میکروب و عفونت را در بدن شما راکاهش می دهد.

آلوئه ورا درمان سریع و خانگی خارش واژن

برای درمان خارش و سوزش واژن مصرف موضعی ژل آلوئه ورا در ناحیه تناسلی یکی از نسخه های عالی طب سنتی برای درمان خارش واژن است.

 

سیر درمانی عالی برای خارش و سوزش واژن

مصرف سیر به طور مرتب فاکتورهای ایجاد میکروب و عفونت را در بدن نابود می کند و به طبع از بروز بیماری های عفونی جلوگیری می شود.

برای درمان عفونت و خارش واژن می توانید حبه ای از سیر را داخل یک گاز تمیز بپیچید و مثل یک تامپون در دهانه حفره واژن قرار دهید تا با از بین بردن عفونت  واژن منجر به درمان خارش واژن شود.

روغن سیر هم موثر است ؛ چند قطره از روغن  سیر را با 1 قاشق چایخوری روغن ویتامین ای رقیق کنید و به محل بمالید. بعد از 10 دقیقه آبکشی کنید. تکرار 2 بار در هفته با این روش خارش وازن را درمان کنید.

 

آب ذغال اخته را برای درمان خارش واژن امتحان کنید

روزی دو لیوان آب ذغال اخته شیرین نشده، بنوشید تا زمانی که خارش متوقف شود .

اگر آب ذغال اخته در دسترس نیست ، می توانید قرص های آن را دو بار در روز مصرف کنید ؛ برای دریافت دوز مناسب با پزشک خود مشورت کنید .

 

روغن پونه کوهی نسخه درمان خارش واژن در طب سنتی

یکی از نسخه های گیاهی قدیمی برای درمان مشکلات عفونی واژن و درمان خارش واژن استفاده از شاخ و برگ پونه کوهی است که به صورت های مختلف می توان استفاده کرد.

میتوانید شاخ و برگ پونه را داخل آب بجوشانید و سپس آن را از صافی رد کرده و مایع به دست آمده را داخل وان حمام ریخته و به مدت 20 دقیقه داخل آن بنشینید تا با تماس واژن با این محلول بتوانید خارش واژن و عفونت های ناحیه تناسلی زنان را درمان کنید.

 

چای گیاهی برای درمان خارش واژن

چای و دمنوش تهیه شده از گیاهان دارویی مثل دارچین و یا بادرنجوبه یکی از درمان های گیاهی و طب سنتی برای درمان خارش واژن است.

 

سرکه سیب درمانگر قوی خارش واژن

سرکه سیب درمان مناسبی برای خارش واژن است ، برای رفع سوزش و خارش کافیست :

2 قاشق از سرکه سیب خالص و تصفیه نشده را  داخل یک لیوان آب گرم مخلوط کنید و روزانه 2 بار واژن را با آن شستشو دهید.

روش دیگر:1 قاشق سرکه سیب را به همراه 1 قاشق عسل داخل یک لیوان آن گرم حل کنید و مثل نسخه ی قبل روزانه 2 مرتبه واژن را با این محلول شستشو دهید.

 

روش استفاده از برگ های گیاه چریش برای درمان خارش واژن

برگ های گیاه چریش را در دو تا سه فنجان آب تصفیه شده بجوشانید . آن راصاف کنید و اجازه دهید تا سرد شود . از این محلول برای شست شوی ناحیه واژن یک بار در روز برای چند هفته استفاده کنید .

یا اینکه ، چند قطره روغن گیاه چریش را به یک کاسه ولرم اضافه کنید و دو بار در روز برای چند هفته از آن برای شست و شوی واژن خود استفاده کنید .

شما همچنین می توانید چای گیاه چریش را چند بار در روز مصرف کنید یا پس از مشاوره با پزشک ، کپسول گیاه چریش را مصرف کنید .

 

کفیر و درمان خارش واژن

  1. برای عفونت واژن ، یک تامپون را در کفیر فرو کنید و آن را به مدت دو ساعت در واژن قرار دهید .

  2. این کار را دو بار در روز انجام دهید تا مشکل شما حل شود .

  3. همچنین برای چند هفته ، روزانه 1 تا 2 فنجان کفیر بنوشید .

عسل

 

اسید بوریک برای درمان خارش واژن:

  1. مقداری اسید بوریک را با آب رقیق کنید .

  2. محلول را در منطقه آسیب دیده اعمال کنید .

  3. آن را برای 1 تا 2 دقیقه نگه دارید ، سپس آن را کاملا با آب گرم بشویید .

  4. از این درمان برای چند هفته ، یک بار در روز استفاده کنید .

 

کمپرسور سرد خارش واژن را درمان می کند

تکه ای یخ را داخل یک پارچه ی تمیز بپیچید. برای چند دقیقه آن را روی واژن قرار دهید. بعد از دقیقه ای آن را برداشته و بعد از گذشت 30 ثانیه دوباره تکرار کنید.این روش یک روش برای درمان سریع خارش واژن است.

 

درمان موثر و سریع خارش واژن با آب و نمک

1- برای درمان خارش واژن با آب نمک بایستی 1 قاشق غذاخوری نمک را داخل یک لیوان آن حل کنید و برای شستشوی واژن از ان استفاده کنید. این روش به سرعت خارش وازن را تسکین می بخشد.

2- 1/4 فنجان نمک را داخل وان پر از آب گرم حل کنید و به مدت 10 الی 15 دقیقه داخل آن بنشینید. این کار را دوبار در روز تکرار کنید که به سرعت خارش واژن متوقف و درمان می شود.

نکته:اگر حساسیت پوستی و یا زخمی در این ناحیه دارید از این نسخه استفاده نکنید.

طبیعی را به عنوان یک پماد در منطقه آسیب دیده اعمال کنید . آن را حدود 30 دقیقه بگذارید بماند ، سپس حمام آب گرم بگیرید . این کار را حداقل دو بار در روز تکرار کنید تا علائم بهبود پیدا کنند . همچنین ، دو بار در روز 1 تا 2 قاشق غذا خوری عسل همراه با یک لیوان آب گرم بخورید .

 

نکات اضافی برای کاهش و درمان خارش واژن :

ناحیه واژن را تا حد ممکن خشک نگه دارید ، رطوبت در طراف واژن شرایط را بدتر می کند .

بهداشت کافی را رعایت کنید، تا از خارش واژن جلوگیری کنید.

بعد از استفاده از توالت ، همیشه از جلو به عقب خود را خشک کنید .

فقط لباس زیر پنبه ای بپوشید و آن را دو بار در روز عوض کنید .

در صورت امکان ،تا زمانی که خارش از بین برود ، بدون لباس بخوابید .

از سونای بخار ، پد های بهداشتی عطری و سایر مواد شیمیایی اجتناب کنید .

از دوش یا صابون تند برای شست و شوی واژن استفاده نکنید .

همچنین در برابر وسوسه خاراندن ناحیه خارش مقاومت کنید .

تا زمانی که خارش متوقف شود از مقاربت اجتناب کنید .

پس از تمرین یا شنا ، بلافاصله دوش بگیرید .

خوردن غذاهایی با ویتامین C برای تقویت سیستم ایمنی بدن ، این عفونت را در بدن کاهش می دهد .

هنگام ابتلا به خارش واژن مزمن ناشی از عفونت مخمر ، از مواد قندی اجتناب کنید .

یک تامبون آغشته به ماست راداخل مهبل قرار دهید تا خارش وازن را متوقف کند. همچنین خوردن یک فنجان ماست در طول روز به درمان خارش واژن کمک می کند.

 

منابع مطالب:

lafarrerr.com

namnak.com

 

 

خارش واژن در ماه آخر بارداری،خارش واژن نشانه چیست،خارش واژن در دوران بارداری،خارش واژن در بارداری و جنسیت جنین،خارش واژن نی نی سایت،خارش واژن قبل از بارداری،خارش واژن کودک،خارش واژن در بارداری نی نی سایت،خارش واژن اوایل بارداری،خارش واژن از علائم بارداری،خارش واژن از چی میتونه باشه،خارش واژن از علائم بارداری نی نی سایت،خارش واژن از نظر طب سنتی،خارش واژن از علائم بارداریست،خارش واژن بعد از سزارین،خارش واژن با سرکه،خارش واژن بارداری،خارش واژن بعد از سزارین نی نی سایت،خارش واژن به چه معناست،خارش واژن بعد از لیزر،خارش واژن با ترشحات پنیری،خارش واژن بعد از سرکلاژ،خارش واژن ب چ دلیل است،خارش واژن ب چه علت است،خارش واژن ب چ علت است،خارش واژن پماد،خارش واژن در پریودی نی نی سایت،درمان خارش واژن پماد،برای خارش واژن پماد،خارش واژن ترشح پنیری،علت خارش واژن پس از زایمان،خارش واژن تو بارداری،خارش تاج واژن،خارش واژن با ترشح،خارش واژن و ترشحات پنیری،خارش واژن بدون ترشح نی نی سایت،خارش واژن بدون ترشح نشانه چیست،خارش واژن با ترشح سفید،خارش واژن جوش شیرین،خارش واژن جوش،خارش واژن و جنسیت جنین،خارش واژن و جوش شیرین،خارش واژن با جوش شیرین،برای خارش واژن جوش شیرین،درمان خارش واژن جوش شیرین،چگونه از خارش واژن جلوگیری کنیم،خارش واژن چ کنیم،خارش واژن چه نوع عفونتی است،چ پمادی برای خارش واژن خوبه،چ قرصی برای خارش واژن خوبه،چ چیزی واسه خارش واژن خوبه،چ پمادی برا خارش واژن خوبه،چه عواملی باعث خارش واژن میشود،خارش واژن حاملگی،خارش واژن حسین معارفی،خارش واژن حساسیت،خارش حساسیتی واژن،خارش واژن نشانه حاملگی،خارش واژن و حاملگی،درمان خارش واژن حکیم خیراندیش،خارش واژن نشانه حاملگی است،خارش واژن خیراندیش،خارش خفیف واژن،آیا خارش واژن خطرناک است،خارش و خشکی واژن،بتامتازون برای خارش واژن خوبه،علت خارش خروسک واژن،علت خارش خارج واژن،سیر برای خارش واژن خوبه،خارش واژن دلیلش چیست،خارش واژن دارم نی نی سایت،خارش واژن در اوایل بارداری نی نی سایت،خارش واژن در ماه نهم بارداری،درمان خارش واژن،خارش واژن راه درمان،خارش واژن ربطی به بارداری دارد،خارش واژن روغن زیتون،خارش روی واژن در بارداری،خارش روی واژن نشانه چیست،خارش روی واژن نی نی سایت،درمان خارش واژن روازاده،خارش واژن در روزهای اخر بارداری،خارش واژن زن باردار نشانه چیست،خارش واژن زن نشانه چیست،خارش واژن زگیل تناسلی،خارش زیاد واژن نشانه چیست،خارش واژن در زمان تخمک گذاری،دلیل خارش واژن زنان،علت خارش واژن زنان چیست،دلیل خارش واژن زن چیست،ژل خارش واژن،خارش واژن سرکه سفید،خارش واژن سرکه سیب،خارش واژن سنتی،خارش سطحی واژن،خارش سطحی واژن در بارداری،خارش سطح واژن در بارداری،خارش واژن و سرطان،خارش واژن درمان سریع،خارش صبحگاهی واژن،علت خارش واژن در صبح،درمان خارش واژن به صورت سنتی،صابون خارش واژن،خارش واژن ضیایی،درمان خارش واژن دکتر ضیایی،درمان خارش واژن حکیم ضیایی،خارش واژن طب سنتی،خارش واژن طب اسلامی،خارش واژن در طب سنتی،درمان خارش واژن طب سنتی،درمان خارش واژن طب اسلامی،رفع خارش واژن طب سنتی،خارش واژن و طب سنتی،خارش واژن در طب اسلامی،خارش واژن علت،خارش واژن عفونت قارچی،خارش واژن علامت بارداری،خارش واژن علائم بارداری،خارش واژن علامت بارداریست،درمان خارش واژن فوری،خارش واژن بعد از فریز،درمان خارش واژن با فلوکونازول،فقط خارش واژن نشانه چیست،خارش واژن قرص،خارش واژن قبل از پریود نی نی سایت،خارش واژن قبل از پریود نشانه چیست،خارش واژن قبل از انتقال جنین،خارش واژن کرم،خارش واژن کودک پنج ساله،خارش واژن کودک نی نی سایت،خارش واژن کودک دو ساله،خارش واژن کلوتریمازول،خارش واژن کودک 2 ساله،خارش کم واژن نشانه چیست،درمان خارش واژن گیاهی،خارش واژن داروی گیاهی،خارش واژن و تخمک گذاری،خارش واژن در تخمک گذاری،خارش واژن بعد از تخمک گذاری،درمان خارش واژن با گیاهان دارویی،درمان خارش واژن با گلاب،خارش واژن و لکه بینی،خارش واژن و لکه بینی در بارداری،خارش واژن همراه با لکه بینی،خارش واژن و درد لگن،برای خارش لبه واژن چه پمادی خوبه،علت خارش لپ واژن،درمان خارش لاله واژن،خارش واژن میتونه از علایم بارداری باشه،خارش واژن میتونه علامت بارداری باشه،خارش واژن میتواند نشانه بارداری باشد،خارش واژن میتونه نشونه بارداری باشه،خارش واژن میتواند علایم بارداری باشد،خارش واژن مقاوم به درمان،خارش واژن ماماسایت،خارش واژن مانع بارداری،خارش واژن نشانه بارداری،خارش واژن نوزاد،خارش واژن نی نی بان،خارش واژن نشانه بارداریست،خارش واژن نشانه بارداری نی نی سایت،خارش واژن و ترشحات،خارش واژن و سرکه،خارش واژن و پماد،خارش واژن و برفک،خارش واژن و ترشحات سبز رنگ،خارش واژن و التهاب،خارش واژن و بتادین،سوزش و خارش واژن،عفونت و خارش واژن،خارش و سوزش واژن نشانه چیست،سوزش و خارش واژن در بارداری،التهاب و خارش واژن،سوزش و خارش واژن با ترشح،سوزش و خارش واژن نی نی سایت،قرمزی و خارش واژن نشانه چیست،خارش واژن همراه با ترشح زرد،خارش واژن همراه با ترشح سفید،خارش واژن همراه با ترشحات پنیری،خارش واژن یک هفته قبل از پریود،خارش یهویی واژن،خارش واژن نشانه ی چیست،خارش واژن کودک یک ساله،خارش واژن نشانه ی بارداری است،علت خارش واژن یک هفته قبل از پریود،علت خارش یهویی واژن،خارش ناحیه ی واژن،خارش واژن در هفته 37 بارداری،خارش واژن در هفته 30 بارداری،خارش واژن در هفته 38 بارداری،خارش واژن در هفته 35 بارداری،خارش واژن در هفته 36 بارداری،خارش واژن در هفته 39 بارداری،خارش واژن در ماه 8 بارداری،

ارسال نظر آزاد است، اما اگر قبلا در بیان ثبت نام کرده اید می توانید ابتدا وارد شوید.
شما میتوانید از این تگهای html استفاده کنید:
<b> یا <strong>، <em> یا <i>، <u>، <strike> یا <s>، <sup>، <sub>، <blockquote>، <code>، <pre>، <hr>، <br>، <p>، <a href="" title="">، <span style="">، <div align="">
آخرين مطالب
Designed By big20.ir Copyright © 2020