آشنایـی با (دستگاه تناسلی زنان) | تفسیر قسمت های آلت تناسلی زنان!!

http://bayanbox.ir/view/235895033416513283/%D8%A2%D8%B4%D9%86%D8%A7%DB%8C%DB%8C-%D8%A8%D8%A7-%D8%AF%D8%B3%D8%AA%DA%AF%D8%A7%D9%87-%D8%AA%D9%86%D8%A7%D8%B3%D9%84%DB%8C-%D8%B2%D9%86%D8%A7%D9%86%D9%87-%D8%A2%D9%84%D8%AA-%D8%B2%D9%86.jpg

همانطور که می دانیم موجودات زنده همگی میتوانند تولید مثل داشته باشند و همین موضوع عامل بقای نسل میباشد. دستگاه تناسلی(آلت) به همین منظور در بدن موجــودات زنده تعبیه شده است. دستگاه تناسلی تنها دستگاهــی از بدن است که برای زندگی خود فرد حیاتی نیست امّــا برای بقای نسل لازم است. در این مطلب از سایت big20.ir می خواهیم سیستم جهاز تناسلی زنانه را تشریح کنیم..

Package-Increase-Size-Penis-Gentlemen-Men

 

اسپرم توسط دستگاه تناسلی مردانه و تخمک توسط دستگاه تناسلی زنانه تولید می‌شوند. اسپرم در حین فعالیت جنسی در اثر انزال از طریق آلت مردانه وارد اندام تناسلی زنانه می‌شود. اسپرم در داخل واژن (یکی از اجزای دستگاه تناسلی زنان) شنا کرده و وارد رحم می‌شود و خود را به لوله‌های فالــوپ یا لوله‌های رحمی می‌رساند. تخمک نیز از تخمدان زن آزاد می‌شود و وارد لوله های  رحمی {فالوپ} می شود.

 

اسپرم و تخمک در این محل با یکدیگر برخورد می کنند. اسپرم وارد تخمــک می شود و آنرا بارور می کند و لقاح حاصل می شود که نتیجه  آن تشکیل سلول تخم است که می‌تواند به یک نوزاد تبدیل شود. بنابراین همکاری مرد و زن برای تشکیل تخم و در نتیجه حامله شدن زن لازم است. زن با وجود اینکه سلول تخم را تا بزرگ شدن و تبدیل شدن به یک نوزاد کامل در درون رحم نگه می‌دارد ولی همانطور که گفته شد برای باردار شدن نیازمند اســپرم مردانه است.

 

معرفی اجزاء دستــگاه تناسلی زنان و کارکرد هر یک:

بر خلاف دستگاه تناسلی مـردان، تمام اجزاء دستگاه تناسلی زنان در درون بدن در محوطه لگن قرار گرفته است.دستگاه تناسلی زن از دو بخش عمده خارجی و داخلی تشکیل شده است.

 

اجزاء دستگاه تناسلی خارجی زنان:

دستگاه تناسلی خارجی زنان شامل فرج (ولو)، مهبل (واژن) و پرده بکارت (هایمن) است.فرج قسمت کاملا خارجی دستگاه تناسلی زنان است که از بیرون بدن قابل رؤیت است و به صورت یک ناحیه لــوزی شکل در بین دو پا و در پایین شرمگاهی ((محل رویش موهای زهار)) قرار گرفته است...

 

فرج از بیرون توسط لب های بزرگ و کوچک فرج پوشیده شده است. این لب ها هر یک به صورت دو چین نیمه مدور هلالــی شکل در دو طرف فرج بوده و در حالت عادی روی هم خوابیده و دهانه فرج را می بندند.لب‌های بزرگ فرج از دو لایة‌ پوستی تشکیل شده اند. در زیر لب های بزرگ، لب های کوچک قرار دارند که از دو لایه مخاطی تشکیل شده اند.

 

لب های کوچــک دستگاه تناسلی زنان در هدایت صحیح ادرار نقش دارند. این دو لبه از بالا و پایین به هم متصل هستند.در محل اتصال این دو لایه در بالا عضو کوچک حساسی به نام کلیتوریس وجود دارد که در اثر تحریک و دستکاری، سفت و کمــی بزرگ می‌شود و در احساس لذت جنسی زن نقش مهمی دارد. در میان لب ‌های فرج فضــایی بوجود می‌آید که خروجی پیشابراه [ مسیری که ادرار را از مثانه به خارج بدن می‌رساند- محل ادرار کردن ] در قسمت بالایی آن است و در پایین آن خروجی واژن ((مهبل)) قرار دارد. جالب است بدانید شکلهای مختلــف واژن وجود دارد.

 

خروسک زن کجاست؟

با مطالعه ادامه مطلب به طور کامل در می یابید که خروسک زن کجاست !!!

 

بخش خارجی کلیتوریس:

گلنس نام قسمتی است که اغلب آن را به نام کلیتوریس{خروسک زن} می شناسند. این قسمت بخش خارجی است و به اندازه ی یک نخود می باشد و بطور دقیق بالای مجرای ادراری قرار دارد و از آنجایی که بیشترین بخش را به خود اختصاص داده است، به لمس کردن بسیار حساس است. عملکرد گلنس تشخیص حس و تحریک است.

 

بر خلاف بقیه موارد، گلنس در طول پاسخ جنسی زنانه رشد نمی کند، زیرا بافت نعوظ (قابل رشد) ندارد. فقط در بالای گلنس، کلاهک کلیتوریس قرار دارد که از دو لبه تشکیل شده است. این کلاهک ها می توانند در اندازه و میزان پوشش از فرد به فرد متفاوت باشند.

 

بخش داخلی کلیتوریس:

این بخش به طور معمول هنـگام مشاهده آلت تناسلی بانوان قابل مشاهده نیستند. چیزی که به گلنس متصل است، بدنه آن نامیده می شود. این بدنه به سمت لگن شما حرکت کرده و از طریق رباط به استخــوان آلت تناسلی شما متصل است.

 

از بدنه [واقع در مقابل مجاری مثانه]، کلیتوریس تقریبا به دو بخش تقسیم می شود، یک جفت ساق که شبیه پاهای آن هستند و غده های وستیبولار. این غده ها در پشت لبه ها گسترده شدند و از مجرای ادراری و کانال واژن عبور می کنند و به سمت مقعد می روند.

 

غده ها و لبه ها حاوی بافت نعوظ هستند که در طول تحریک جنسی زن به وجود می آیند. با تورم در هر دو طرف کانال واژن، باعث افزایش روانکاری در واژن می شوند و همچنین موجب تحریک جنسی و افزایش احساس می شوند. این گسترش بافت همچنین می تواند باعث ایجاد فشار در کانال واژن نیز شود.

اجزاء دستگاه تناسلی زنان

 

+/ در دخترانی که هنوز رابطة جنسی نداشته‌اند اکثر قسمت‌های خروجی واژن با لایه ای نازک به نام پردة بکارت پوشیده شده است. پرده بکارت به صورت یک ورقه نازک (به ضخامت ۱ یا ۲ میلی متر) درست در پشت لب های کوچک فرج قرار دارد و دهانه مهبل را می پوشــاند. در پرده بکارت منافذی برای خروج خون قاعدگی وجود دارد. منفذ پرده بکارت در افراد مختلف، اندازه و شکل متفاوتی دارد و از خصوصیات و ویژگی های آن برای تشخیص باکره بودن یا نبودن شخص استفاده می گردد. در اکثر موارد با اولین ورود آلت مردانه به داخل واژن این پرده پاره می‌شود و برای همیشه از خروجی واژن کنار می‌رود.

 

+/ در پوست بالای لبه‌ها در پایین شکم ناحیة برجستگی عانه وجود دارد که در حین بلوغ با تجمع چربی زیرپوستی، حالت برجسته پیدا می‌کند و در روی آن و نیز در روی لب‌های فرج، موهای تناسلی شروع به رویش می‌کنند.

 

اجزاء دستگاه  تناسلی داخلی زنان کدامند:

دستگاه تناسلی داخلی از واژن، رحم، لوله‌‌های فالوپ (لوله‌های رحمی) و تخمــدانها تشکیل شده است.

 

واژن یکی از اجزای دستــگاه تناسلی زنان

 

آیا میدانید واژن زن دقیقا کجاست؟

واژن لوله‌ای عضلانی است که از فرج در بیرون بدن تا رحم در داخل بدن امتداد دارد.طول واژن ۱۲-۸ سانتی‌ متر در زنان بالغ است. از آنجا که این عضو دارای دیوارة عضلانی است می‌تواند منقبض یا منبسط شود. همین خصوصیت باعث می‌شود که واژن بتواند یک جسم به باریکی تامپون تا یک نوزاد هنگام تولد را در درون خود جای دهد. واژن چند عملکرد مختلف دارد . واژن محل قرار گرفتن آلت مردانه در حین رابطة جنسی است و با اعصاب موجود در آن لذت جنسی در حین رابطه جنسی را برای زن بوجود می آورد. واژن همچنین راهی از رحم به بیرون برای خارج کردن نوزاد در زمان تولد است...

 

همچنین خونهای قاعدگی از این طریق از رحم به بیرون بدن می‌آید. لایة نازک بافتی به نام پردة بکارت که در خود یک یا چند سوراخ دارد خروجی واژن را به طور نسبی می‌پوشاند.

 

واژن در سمت داخل بدن به رحم متصل می‌شود. این اتصال از طریق دهانة رحم که دیواره‌ای قوی و ضخیم دارد و خروجی آن بسیار کوچک است انجام می‌شود. در طی زایمان خروجی دهانة رحم مقداری گشاد می‌شود و به نوزاد اجازه می‌دهد از رحم خارج شود.

 

رحم یکی دیگر از اجزای دستگاه تناسلی زنان است..

رحم مانند یک گلابی وارونه در محوطه لــگن قرار دارد که کارکرد اصلی آن نگهداری و تغذیه جنین در حال رشد در طی حاملگی است. همچنین در هنگام فعالیت جنسی، اسپرم درون مایع منی مرد دستگاه تناسلی مردانه پس از ورود به واژن، شنا کرده و از طریق رحم و سپس لوله های رحمی خود را به تخــمک می رساند که در صورت حضور تخمک، بارور شدن آن امکانپذیر می گردد.

 

رحم دیواره‌های ضخیم عضلانی دارد. در حقیقت این عضــلات، قوی‌ترین عضلات بدن یک زن هستند. انقباض همین عضلات است که در هنگام زایمان بسیار شدید می‌شود و باعث خروج نوزاد و نیز درد زایمان می‌گردد. وقتیکه زنی حامله نیست رحم تنها حدود ۵/۷ سانتی‌متر طول و ۵ سانتی‌متر عرض دارد.سطح داخلی رحم از بافتی فعال به نام آندومتر پوشیده شده است. این بافت حساس به تغییرات هورمونی است و پس از بلوغ تا پیش از یائسگی در هر دوره قاعدگی ، ریزش می کند و خونریزی (عادت) ماهیانه را شکل می دهد. پس از پایان خونریزی، این بافت مجددا تشکیل می شود. تغییرات بافتی آندومتر، فضای رحم را برای پذیرش جنین (در صورت حاملگی) و لانه گزینی آن مهیا می کند.

 

لوله‌هــای فالــوپ یا لوله‌های رحمی از اجــزای دیگر دستگاه تناسلــی زنان میباشد

در دو گوشة بالایی رحم لوله‌های فالوپ یا لوله‌های رحمی قرار دارند که رحــم را به تخمدانها متصل می‌کنند. لوله‌های فالوپ که در دو سمت رحم هستند حدود ۱۰ سانتی‌متر طول دارند و عرض آنها از عرض یک رشتة ماکارونی بیشتر نیست.در سمت دیگر، یعنی سمتی که نزدیک تخمدانهاست، لوله‌های فالوپ قیفی شکل هستند و دور تخمدان را می‌پوشاند ولی کاملاً به آن متصل نیستند. سمت قیفی شکل با حرکات خود هنگام تخمک گذاری، تخمک خارج شده از تخمدان را به داخل لولة فالوپ هدایت می‌کند و با حرکات دیوارة عضلانی خود تخمک را به سمت رحم می‌راند.

دستگاه تناسلی زن

 

تخمــدان ها از اجزای دیگر دستگاه تناسلی زنان است..

تخمدانها دو عدد هستند که یکی در سمت راست و دیگری در سمت چپ قرار می‌گیرند. تخمدانها تخم مرغی شکل هستند و حاوی هزاران تخمک هستند که بعد از بلوغ و شروع قاعدگی، هر ماه یک تخمک آزاد می‌کنند. این تخمک از طریــق لوله‌های فالوپ به سمت رحم حرکت می‌کند. در صورتیکه در این مسیر با اسپرم مردانه برخورد کند تخم تشکیل می‌شود که می‌تواند باعث حاملگی و تولید جنین شود، در غیر اینصورت تخمک به همراه بافتهای رحمی در هنگام خونریزی قاعدگی از بدن خارج می‌شود.تخمدانها در زمان بلوغ معمولاً ۵-۴ سانتی‌متر طول دارند. تخمدانها علاوه بر منبع تأمین تخمک، به عــنوان غدد درون ریز بدن زن نیز عمل می‌کنند و استروژن و پروژسترون که هورمونهای زنانه هستند تولید می کنند.

 

نقش دستگاه تناسلی زنان دقیقا چیست؟؟!!
دستگاه تناسلی زنان این قابلیت را به یک زن می‌دهد که بتواند:


++ تخمک تولید کند (لازمة بارداری)
++ رابطة جنســی برقرار نماید
++ از تخمک بارور شده محافظت کند و به آن غذا برساند تا رشد کرده و نوزاد را به وجود آورد
++ زایمـــــان کند.

 

تخمک گذاری چیست: در زمان تولد یک نوزاد دختر، تخمدانهای او حاوی صدها هزار تخمک است که تا زمان بلوغ غیر فعال می‌ماند. با شروع بلوغ، هورمونهایی از غدة هیپوفیز که در پایین مغز قرار گرفته است آزاد می‌شود. این هورمونها که نوعی مادة شیمیایی هستند از طریق خون به تخمدانها می‌رسند و تخمدانها را به تولید هورمونهای جنسی زنانه مانند استروژن وادار می‌کنند. تولید این هورمونهای جنسی بدن یک دختر بچه را تبدیل به بدن یک دختر و زن بالغ می‌کند. هورمونهای هیپوفیز علاوه بر این باعث می‌شوند که مدتی بعد تخمک گذاری – خارج شدن تخمــک از تخمدان- آغاز شود. با شروع تخمـــک گذاری در زمان بلوغ، ماهانه یک تخمک آزاد می‌شود و دورة قاعـــدگی دختر آغاز می‌شود.

 

هر دورة قاعدگی با حدود ۵-۳ روز خونریزی آغاز می‌شود و حدود ۳۵-۲۱ روز طول می‌کشد تا خونریزی بعدی اتفاق بیفتد که به این فاصلة‌ زمانی یک دورة‌ قاعدگی می‌گویند. در ابتدای بلوغ معمولاً دوره‌های قاعدگی نامنظمند و تعداد روزهای آن از یک دوره به دورة‌ بعد فرق می‌کند ولی اکثر دختران بعد از حدود ۲ سال از شروع قاعدگی، دوره‌های منظم پیدا می‌‌کنند. تخمک گذاری معمولاً‌ حدود وسط هر دورة قاعدگی اتفاق می‌افتد. اگر در حوالی این زمان مرد و زن با هم رابطه جنسی داشته باشند و از این طریق اسپرم مرد وارد دستگاه تناسلی زن شود، اسپرم به اصطلاح شنا می‌کند و خود را تا بالای رحم می‌رساند و از آنجا به داخل لوله‌های فالوپ --لوله‌هــای رحمی-- می‌رود و خود را به تخمک می‌رساند و آنرا باردار می‌کند و در نتیجه حاملگی اتفاق می‌افتد.

 

تفاوت اندام تناسلی زن و دختر در چیست؟؟؟

اگه بخواهیم تفاوت اندام تناسلی یک زن و دختر رو با هم مقایسه کنیم ، بهتراست که شکل و ظاهر اندام تناسلی یک خانم را در قبل و بعد ازدواج با هم مقایسه کنیم .

 

قبل از ازدواج و در دوران دختر بودن  :

تغییراتی که اندام تناسلی یک دختر از بدو تولد تا سن مثلا 25 سالگی می کند را میشود در اندازه ی کلی آلت ، بزرگتر شدن لبه های آلت ، تغییرات حاصل از رشد موهــای زائد و شاید تغییر رنگ پوست مشاهده کرد .

 

بعد از ازدواج و زن شدن   :

تغییری که بعد از ازدواج در شکل آلت زن صــورت میگیرد عبارتند از ؛

بزرگتر شدن لبه ها ، شاید تیره تر شدن رنگ پوست ، باز تر شدن دهانه ی واژن به خاطر روابط زناشویی و زایمان ، شروع ایجاد چین و چروک در آلت به خاطر افزایش سن و مسائل مختلف دیگر..

 

 

 

 

 

 

هنگامی‌که زن کاملاً برانگیخته شد، چادر واژن (²/₃ انتهای واژن) در درازا و پهنا گسترش می‌یابد، درحالی‌که زهدان‌گردن (cervix) عقب می‌رود. ... درون آن به وسیلهٔ ماده‌ای لزج برای تساهل در ورود و خروج آلت تناسلی مردانه لیز و لغزنده می‌شود. ... دستگاه تناسلی انسان.دستگاه تناسلی زن از دو بخش خارجی و داخلی تشکیل شده‌است که ساختارهای داخلی دستگاه تناسلی زنانه (تخمدانها، لوله رحم، رحم و مهبل) در یک سوم پایینی شکم قرار دارند.خروسک زن کجاست ، واژن زن دقیقا کجاست، تفاوت اندام تناسلی زن و دختر ، دستگاه تناسلی زن, تصاویر واقعی دستگاه تناسلی زن، همه چیز درباره دستگاه تناسلی زنان، ...عکس تناسلی زن، فاصله ابتدای واژن تا دهانه رحم، عکس دستگاه تناسلی زنان، عکس دستگاه تناسلی دختر، دستگاه تناسلی زنان، کریتولیس، عکس الت تناسلی زن، طول ...لبه ها و دهانه ورودی واژن / مهبل. لبه ها تکه ای پوستی شبیه لب می باشند. آن ها از واژن، چوچوله و مجرای خروج ادرار محافظت می کنند. دستگاه تناسلی زن دارای دو جفت لبه می ...در مردان برای ختنه کردن پوست رویی آلت تناسلی آنها برداشته می شود. ختنه زنان و دختران با تغییر یا برداشتن بخشی از قسمت بیرونی آلت جنسی آنها همراه است. بعضی ...دستگاه تناسلی زن از دو بخش عمده خارجی و داخلی تشکیل شده است. دستگاه تناسلی خارجی شامل فرج (ولو)، مهبل (واژن) و پرده بکارت (هایمن) است. فرج قسمت کاملا خارجی ...دستگاه تناسلی داخلی زن شامل : 1) رحم 2) مهبل 3) تخمدانها 4) لوله های فالوپ. «falopian tubeK = لوله های فالوپ » «ovary = تخمدان» «uterus = رحم »،. «bladder = مثانه ..ناقص کردن دستگاه تناسلی زن در خیلی از کشورهای آفریقا و در چند کشور آسیایی انجام می گیرد. این کار را زن های افراد خود خانواده یا بخش محل زندگی هنگامی انجام می دهند ....لیسیدن اندام تناسلی زن ... زیادی دارند که در معاشقه و ملاعبه اندام تناسلی و ناحیه مهبلی را لیس بزنند (البته ما رابطه کامل نداریم) و ایشون ترشحات رو نمی خورن و فقط.آلت زنانه، آلت تناسلی زن، فَرْج یا به زبان عامیانه کُس ، به بخش بیرونی دستگاه تناسلی زنانه گفته می‌شود. متشکل از اندام جنسی یک زن است.[۱] بخش درونی این اندام ...Sep 18, 2019 - اگر دنبال عکس زیباترین دستگاه تناسلی زن هستید باید بدونید که از نظر رنگ و اندازه در بین افراد مختلف، متفاوت هست. و تجربه ثابت کرده ...جراحی زیبایی آلت تناسلی زنان. ما اینجا درمرکز زیبایی برای بیماران زن جراحی خصوصی ارائه می دهیم. برای امنیت و رضایت شما، یک پزشک زن که در جراحی زنان ...مهبل (واژن). مهبل (واژن) فضای خالی است با دهانه ای به سمت بیرون. این فضای خالی به ورودی رحم (گردن رحم) منتهی میشود. عمق مهبل (واژن) حدود 10 سانتیمتر است.آلت تناسلی زن یا دستگاه تناسلی زنان بخشی از بدن زنان است که برای فعالیت جنسی وباروری تخصص یافته است . بررسی دقیق این ارگان به ما در مورد فهم دقیق ...اسپرم در داخل واژن (یکی از اجزای دستگاه تناسلی زنان) شنا کرده و وارد رحم می‌شود و خود را به لوله‌های فالوپ یا لوله‌های رحمی می‌رساند. تخمک نیز از تخمدان زن آزاد می‌شود و وارد ...Oct 1, 2017 - ساختار دستگاه تناسلی در زنان به دو قسمت تقسیم میشود: ساختار داخلی و ساختار خارجی. ساختار داخلی : ساختارهای دستگاه تناسلی زن (تخمدان ها،لوله ...Aug 25, 2019 - ... واژن (یکی از اجزای دستگاه تناسلی زنان) شنا کرده و وارد رحم می شود و خود را به لوله های فالوپ یا لوله های رحمی می رساند. تخمک نیز از تخمدان زن آزاد می ...اندام تناسلی زنان عضوی است که ساختار خاصی دارد ، خانم ها اغلب در مورد واژن اطلاعات ... گفتنی است وقتی زن به ارگاسم میرسد اندازه آن حدود 30 درصد کاهش میابد چون ماهیچه ... دستگاه تناسلی زنان با هم فرق دارد،دستگاه تناسلی زنان+ppt،دستگاه تناسلی زن چیست،دستگاه تناسلی زنان در بارداری،دستگاه تناسلی زنان بهداشت،دستگاه تناسلی زنان زگیل،دستگاه تناسلی زن در بارداری،اطلاعات دستگاه تناسلی زنان،مراقبت از دستگاه تناسلی زنان،اطلاعات درباره دستگاه تناسلی زنان،اطلاعات در مورد دستگاه تناسلی زنان،ضربه به ناحیه تناسلی زنان،اطلاعاتی راجع به دستگاه تناسلی زنان،ضربه به ناحیه تناسلی زن،رسیدگی به ناحیه تناسلی زنان،عکس زیباترین دستگاه تناسلی زن ویکی پدیا،پماد خارش دستگاه تناسلی زن،دستگاه تناسلی دختر جنین،دستگاه تناسلی جنین دختر در سونوگرافی،دستگاه تناسلی جنین دختر در هفته 18،دستگاه تناسلی جنین دختر و پسر،اندام تناسلی دختر جنین،جوش دستگاه تناسلی زن،جراحی دستگاه تناسلی زن،دستگاه تناسلی زن شامل چیست،اسم دستگاه تناسلی زن چیست،نام دستگاه تناسلی زن چیست،علت درد دستگاه تناسلی زن چیست،برای خارش دستگاه تناسلی زن چه باید کرد،علت خارش دستگاه تناسلی زن چیست،خواب دستگاه تناسلی زن،خرید دستگاه تناسلی زن،خارش دستگاه تناسلی زن در بارداری،خارش دستگاه تناسلی زن باردار،تعبیر خواب دستگاه تناسلی زن،علت خارش دستگاه تناسلی زن،درمان خارش دستگاه تناسلی زن،اندام تناسلی زن در بارداری،دستگاه تناسلی داخلی زن،جوش در دستگاه تناسلی زنان،رنگ دستگاه تناسلی زن،عکس رنگی دستگاه تناسلی زن،زگیل دستگاه تناسلی زن،زخم دستگاه تناسلی زن،عکس زیباترین دستگاه تناسلی زن،عمل زیبایی دستگاه تناسلی زن،جراحی زیبایی دستگاه تناسلی زن،عمل زیبای دستگاه تناسلی زن،سوزش دستگاه تناسلی زن،ساختار دستگاه تناسلی زن،ساختمان دستگاه تناسلی زن،ساخت دستگاه تناسلی زنانه،شناخت دستگاه تناسلی زن،ضد عفونی دستگاه تناسلی زنان،عکس دستگاه تناسلی طبیعی زن،تصویر طبیعی دستگاه تناسلی زن،عکس دستگاه تناسلی زن باردار،عفونت دستگاه تناسلی زن،عکس دستگاه تناسلی زنان باردار،عکس دستگاه تناسلی زنان،عکس ناحیه تناسلی زنان،عکس ناحیه تناسلی زن،فیزیولوژی دستگاه تناسلی زن،فیلم عمل جراحی دستگاه تناسلی زن،عفونت قارچی دستگاه تناسلی زن،قسمت داخلی دستگاه تناسلی زن،قیمت لیزر ناحیه تناسلی زنان،قیمت عمل زیبایی دستگاه تناسلی زنان،اندازه گیری دستگاه تناسلی زن،لیزر دستگاه تناسلی زن،مقاله در مورد دستگاه تناسلی زنان،خارش و سوزش دستگاه تناسلی زنان،ویژگی های دستگاه تناسلی زن،بیماری های دستگاه تناسلی زن،هزینه ی عمل زیبایی دستگاه تناسلی زنان،ایا دستگاه تناسلی زنان با هم فرق دارد،مراقبت از دستگاه تناسلی زنان،برای عفونت دستگاه تناسلی زنان،برای خارش دستگاه تناسلی زنان چی خوبه،برای خارش دستگاه تناسلی زنان،برای خارش دستگاه تناسلی زن،برای رفع خارش دستگاه تناسلی زنان،برای درمان خارش دستگاه تناسلی زنان،برای خارش ناحیه تناسلی زنان،برای خارش ناحیه تناسلی زن،چرا دستگاه تناسلی زنان جوش میزند،چرا زنان دچار عفونت دستگاه تناسلی می شوند،دستگاه تناسلی چرا جوش می زند،کیست دستگاه تناسلی زن،کیست دستگاه تناسلی زنان،دستگاه تناسلی زن چیست،دستگاه تناسلی زن شامل چیست،اسم دستگاه تناسلی زن چیست،نام دستگاه تناسلی زن چیست،اسم دستگاه تناسلی زنان چیست،خارش دستگاه تناسلی زنان چیست

ارسال نظر آزاد است، اما اگر قبلا در بیان ثبت نام کرده اید می توانید ابتدا وارد شوید.
شما میتوانید از این تگهای html استفاده کنید:
<b> یا <strong>، <em> یا <i>، <u>، <strike> یا <s>، <sup>، <sub>، <blockquote>، <code>، <pre>، <hr>، <br>، <p>، <a href="" title="">، <span style="">، <div align="">
آخرين مطالب
Designed By big20.ir Copyright © 2020