علل زخم آلت تناسلی، تشخیص و درمان آن

http://bayanbox.ir/view/862888529909675899/%D8%B9%D9%84%D8%AA-%D8%B2%D8%AE%D9%85-%D8%A2%D9%84%D8%AA-%D8%AA%D9%86%D8%A7%D8%B3%D9%84%DB%8C-%D8%AA%D8%B4%D8%AE%DB%8C%D8%B5-%D8%AF%D8%B1%D9%85%D8%A7%D9%86.jpg

زخم آلت تناسلی

 

در این پست از سایت big20.ir در مورد انواع زخم بر روی الت تناسلی ، عوامل ایجاد این زخم ها بر روی اطراف اندام تناسلی و همچنین روش های تشخیص و درمانی زخم آلت تناسلی را بررسی خواهیم کرد.. از همراهی همیشگی شما کاربران محترم متشکرم..

 

موثرترین گیاهان طبیعی برای افزایش اندازه الت, هترین قرص تاخیری, ورزش ها و حرکاتی برای درمان زودانزالی, ی و افزایش زمان نزدیکی قرص که کمر مرد را سفت کند دارو برای داشتن آلتی بزرگ و کلفت،	ارضا شدن, ارضاشدن, افزایش اله تناسلی در طب سنتی قرص بزرگ کننده الت مردانه, افزایش تضمینی طول الت مردانی به صورت سنتی, افزایش طبیعی طول و قطر الت, بهترین داروهای دراز کننده دست, بهترین داروی بزرگ کننده آلت, بهترین راه جلوگیری از انزال زود رس, بهترین روش برای افزایش طبیعی طول الت, بهترین روش برای دیر ارضا شدن, بهترین روش برای دیر ارضا شدن مردان چیست, بهترین روش دیر انزالی, بهترین روشهای درمانی زود انزالی مردان, بهترین قرص برای افزایش سایز و قطر الت تناسلی, بهترین قرص بزرگ کننده دائمی الت تناسلی, بهترین و مطمئن ترین روش داروی پزشکیی برای افزایش درشت طول آلت, بهترین راه افزایش سایزالت به صورت طبیعی, بی حس کننده الت بهترین قرصهای درمان زودانزالی, جلوگیری زود انزالی مرد بهترین قرص تاخیری معروف, چگونه طول الت را افزایش درشت دهیم, خرید انلاین ویگرکس پلاس, دارو برای دیر ارضا شدن مردان, داروجنسی, داروهای تاخیری برای زود انزالی خرید دارویی برای شق کردن آلت بدون عوارض, داروی گیاهی دیر ارضا شدن اقایان زود انزالی, دراز کردن اندام تناسلی به شیوه گیاهان دارویی, درمان دائمی زود انزالی زود انزالی یا انزال زودرس یک اختلال جنسی, درمان دائمی زود انزالی قوی ترین داروی تاخیر در انزال, درمان زود انزالی برای دایم تناسلی, درمان زود انزالی راههای دیر ارضایی

 

زخم آلت تناسلی

زخم‌ آلت تناسلــی ممکن است در افراد مختلف با اشکال و اندازه‌های متفاوت باشد:

++ گاهی به بزرگی یک سکه و گاهی به کوچکی سر سوزن هستند.

++ ممکن است پر از مایع یا خشک باشند.

++ شاید تک یا به‌صورت خوشه باشند.

++ در هر جای ناحیهٔ تناسلی، روی آلت تناسلی، روی پوست بیضه، یا بین دستگاه تناسلی و مقعد، دیده می‌شود. 

++ ممکن است این زخم‌ها همراه با درد یا بدون درد باشند.

 

• این ویژگـــی‌ها در تشخیص و درمان باید مورد توجه قرار گیرد.

 

عواملی که سبب ایجاد ((زخم آلت تناسلی)) می شود چیست؟

در اولین برخــورد با زخمهای ناحیه تناسلی می بایست به بیماریهای منتقله از راه جنسی مشکوک شد که مهمترین آنها عبارتند از سیفلیس، هرپس تناسلی، شانکروئید، لنفوگرانولوم ونروم و گرانولوم اینگوئینال می‌باشد...

 

هر کدام از این بیماریهای می تواننــد باعث ایجاد زخم تناسلی شوند که با توجه به سایر علایم از یکدیگر افتراق داده می شوند. البته سایر علل از جمله مشکـــلات پوست آن ناحیه هم می توانند زخم ایجاد کنند ولی با توجه به شیوع بالاتر بیماریهای جنسی بهتر است حتما به پزشک مراجعه نمایند. زخم آلت تناسلی علل متفاوت عفونی یا غیرعفونی دارد که شامل موارد زیر است::

 

**عوامل غیر عفونی کدامند؟

از علل غیر عفونی که ممکن است باعث زخم تناسلی شوند عبارتند از:

 

++ بیماری های خود ایمنی: از جمله ی این بیماری ها می توان به لوپوس، سندروم بهجت، آرتریت روماتوئید و پسوریازیس اشاره کرد. معمولا این بیماری ها زمینه خودایمنی یا منشا ژنتیکی دارند.

 

++ اگزما: اگزما و درماتیت ضایعات التهابی پوست بوده که می تواند به علت خشکی پوست، تماس مالشی یا آلرژی ایجاد شود.

 

++ فعالیت جنسی: تماس جنسی شدید، خشک و یا طولانی مدت، چه در ارتباط با شریک جنسی و چه بصورت خودارضایی می تواند باعث بروز زخم در ناحیه تناسلی گردد.

 

++ دیابت: در موارد دیابت کنترل نشده یا مزمن و طولانی مدت ممکن است زخم تناسلی بروز کند.

 

++ داروها: حساسیت به برخی داروها می تواند منجر به بروز زخم تناسلی شود که اصطلاحا به آن Fixed Drug Eruption می گویند. رنگ این ضایعات بنفش یا قرمز تیره هست و می تواند با تاول همراه باشند.

 

++ ضایعات بدخیم یا پیش بدخیم: این ضایعات غالبا به رنگ قرمز بوده و معمولا رشد آهسته ای دارند و برای تشخیص قطعی نیاز به نمـــونه برداری است.

 

++ گزش حشرات: گاه گزش حشرات می تواند باعث قرمزی، تاول و در نهایت ایجاد زخم شود.

 

**عوامل عفونی در ایجاد زخم آلت تناسلی کدامند؟

علل عفونی بوجود آورنده ی زخم ناحیه تناسلی غالبا از طریق رابطه ی جنسی غیر ایمن با فرد آلوده ایجاد می شوند. گاه عفونت در اثر اصلاح با تیــــغ آلوده یا شنا در آب آلوده رخ می دهد. برخی از اسامی این عفونت ها برای عامه مردم نا آشنا می باشد ولی اطلاع اجمالی از آن ها باعث می شود تا بیمار برای تشخیص و درمان، سریع تر به پزشک ارولوژی مراجعه کند. عفونت هایی که ممکن است با زخم تناسلی همراه باشند عبارتند از:

 

xx سیفلیس: زخم ها ۱۰ تا ۹۰ روز بعد از تماس جنسی با فرد آلوده رخ می دهند و به آن شانکر گفته می شود. این زخم ها سفت و بدون درد بوده با اندازه ی بین ۵ تا ۱۵ میلی متر بوده و حاشیه واضحی دارد. اغلب موارد همراه با بزرگ شدن غدد لنفاوی ناحیه کشاله ران می باشد.

 

xx تبخــال تناسلی < هرپس ژنیتال >: در بیماری تبخال تناسلی ،زخم ها ۲ تا ۱۲ روز بعد از تماس جنسی با فرد آلوده بروز می کند و به شکل دونه های ریز یا تاول های کوچک در زمینه قرمز رنگ پدید می آیند و بعد از چند روز تاول ها ترکیده و زخم می شود و بعد از حداکثر یک دوره ی دو هفته ای بتدریج بهبود می یابند ولی ممکن است مجدد عود کنند.

 

xx زگیل تناسلی: زگیل تناسلی برجستگی قارچ مانند هستند که در ناحیه تناسلی ایجاد می شوند. بهترین درمان زگیل تناسلی مردان و زنان استفاده از لیزر زگیل تناسلی است. اگر زگیل تناسلی در زنان درمان نشود، در نوع پیشرفته می تواند سبب ایجاد سرطان دهانه رحم شود.

 

xx مولوسکوم: بصورت جوش های کوچک با مرکز فرو رفته دیده می شوند که بعد از مدتی زخم شده و بهبود می یابند....

 

xx شانکروئید: زخم ها ۳ تا ۱۰ روز بعد از تماس جنسی با فرد آلوده بروز می کند زخم ها چرکی، عمقی و با درد همراه هستند. ابتدا بصورت دونه های ریزی به نام پاپول بوده و بعد به زخم تبدیل می شوند. مردان ختنه شده کمتر در معرض ابتلا به این عفونت هستند. بزرگی و التهاب غدد لنفاوی کشاله ران نیز در این بیماری دیده می شود.

 

xx گرانولوم اینگوئینال: این بیماری نیز باعث زخم تناسلی می شود و بیشتر در کشورهای آفریقایی و برزیل و هند دیده می شود. زخم ها ۵۰ روز بعد از تماس با فرد آلوده بروز می کنند. زخم ها بدون درد بوده و به آهستگی گسترش می یابند. علیرغم اسم آن ، کشاله ران مبتلا نمی شود. زخم ها به رنگ قرمز گوشتی هستند. امکان درگیری دهان هم وجود دارد.

 

xx لنفوگرانولوم ونروم: زخم ها ۵ تا ۲۱ روز بعد از تماس جنسی بروز می کنند و بدون درد بوده و خودبخود برطرف می شوند. غدد لنفاوی کشاله ران متورم و دردناک شده و در نهایت چرکی گشته و باعث زخم در ناحیه کشاله ران می شوند. معمولا همراه با تب و لرز هست.

 

xx سل: در موارد نادری ممکن است در اثر برخورد خلط و آب دهان آلوده به باسیل کخ << عامل ایجاد بیماری سل>> با ناحیه تناسلی منجر به زخم تناسلی شود.

 

xx دیگر عفونت های قارچی و باکتریال: برخی از عفـــونت های قارچی و باکتریال نیز می توانند باعث بروز زخم در ناحیه تناسلی گردند.

 

 

(تشخیص) و (درمان) زخم آلت تناسلی

درمان زخم آلت تناسلی

 

بررسی شکل ظاهری و علائم به همراه گرفتن آزمایـش خون، تنها راه تشخـیص زخم آلت تناسلی پزشک را گمراه نکنید...

 

-- خود درمانی نکنــید: بدترین کاری که می‌کنید خوددرمانی و استفاده از داروهای خانگی یا تجویز شده توسط دوستان است. این کار علائم را مخفی کرده و پزشک را در تشخیص علت زخم گمراه می‌کند. مصرف آنتی‌بیوتیک و داروهای دیگر بر آزمایش خون و بافت تأثیر گذاشته و نتایج آنها را تغییر می‌دهد.

 

-- تأخیر نکنید: هرچه دیرتر به پرشک مراجعه کنید، تشخیص و درمان علت زخم مشــکل‌تر می‌شود. پس به محض دیدن زخم تناسلی نزد پزشک بروید...

 

-- همسرتان را نیز برای معاینه نزد پزشک ببرید: استفاده از کاندوم فقط انتقال عفونت از ناحیهٔ پوشــیده شده را مانع می‌شود و هنوز امکان انتقال آن از نواحی دیگر بـدن وجود دارد. بنابر این احتمال اینکه همسر شما نیز به بیماری‌تان مبتلا شده باشد بالا است.

 

 

 

 

3 days ago - مشکلات پوستی آلت تناسلی شامل خشکی پوست آلت تناسلی مردان و زخم شدن آلت تناسلی می تواند به دنبال عوامل عفوتی مانند بیماری های سفلیس و یا ...زخم آلت تناسلی می‌تواند علل متفاوتی داشته باشد اما چیزی که در انواع این زخم‌ها با علل متفاوت وجود دارد این است که خطر ابتلا به بیماری‌هایی همچون اچ‌آی‌وی را تا حدود ...Dec 30, 2015 - زخم منفرد گرد یا بیضی با حاشیه مشخص و بدون درد روی آلت تناسلی و یا کیسه بیضه یا لب بزرگ آلت تناسلی زن ممکن است بیانگر سفلیس اولیه ...محل بروز زخم های تبخال تناسلی در مردان در آلت تناسلی یا ناحیه شرمگاهی می باشد. با توجه به رفتار جنسی تبخال تناسلی ممکن است در سایر نقاط دستگاه تناسلی، ...Jan 16, 2018 - در مردان آلت تناسلی یا ناحیه شرمگاهی محل برزو زخم های تبخال تناسلی است. تبخال تناسلی ممکن است در سایر نقاط دستگاه تناسلی، اطراف مقعد و دهان ...Mar 12, 2019 - علت زخم آلت تناسلی مردان در هر فردی متفاوت است و زخم پوست آلت تناسلی مردان ممکن است در افراد مختلف با اشکال و اندازه های متفاوت باشد.تبخال تناسلی عفونتی است که باعث بروز شیوع تاول یا زخم در ناحیه تناسلی می شود. این بیماری شایع ترین علت زخم های تناسلی در ایالات متحده است. تصور می شود ...Jan 28, 2019 - زخم در ناحیه تناسلی و بررسی زخم در ناحیه تناسلی و نشانه های زخم در دستگاه تناسلی و نشانه های زخمی بودن ناحیه ی تناسلی و درمان زخم در ناحیه ...زخم شدن پوست آلت تناسلی مردان به دلایل متعددی ممکن است اتفاق بیفتد یکی از علت زخم شدن آلت تناسلی مردان، بیماریهای پوستی است در اینجا راه درمان زخم پوست ...بالینیت یا التهاب پوست سر آلت تناسلی مردانه چیست؟ علل التهاب سر آلت تناسلی مردانه چه چیزهایی هستند و چگونه درمان می شوند؟ علت سوزش ادرار و زخم روی آلت ...Apr 3, 2020 - زخم ها یا تاول ها بر روی آلت تناسلی; زخم ها، تاول ها یا اولسر ها (نوعی زخم) درون یا اطراف مقعد، باسن و ران ها; تب; سردرد; خستگی; بدن درد; تورم گره های ...سلام اقای دکتر من تقریبا ١ماه پیش سر التم زخم شد قرمز 4تا روی بیزمم چنتا چیز مثل جوش قرمز بزرگ زد ولی جوش نیست دردم نداره فقط بزی وقتا میخاره دکتر ...زخم تناسلی (به انگلیسی: Genital ulcer) در ناحیه تناسلی اتفاق می‌افتد و معمولاً توسط یکی از بیماری‌های آمیزشی مانند تبخال دستگاه تناسلی، سیفیلیس یا ..زخم آلت تناسلی-یک زخم در واقع به عنوان بروز ناپیوستگی در غشاء پوست یا خود پوست تعریف می شود. به عبارت ساده، پوست یا غشا آن از بین می رود و در نتیجه بافت ....... زنان را درگیر می‌کند. خصوصیات هرپس تناسلی شامل درد، خارش و زخم در ناحیه تناسلی است. ... مجرای ادرار، کانال داخل آلت تناسلی که به مثانه منتهی می شود. عود بیماری.Jun 14, 2017 - زخم تناسلی در زنان دلایل مختلفی دارد، که شایع‎ترین آنها عفونت‎های واگیردار جنسی شامل هرپس (تبخال) است. برجستگی‎ها و توده‎های اطراف واژن ممکن ...Dec 15, 2019 - خاراندن نواحی مبتلا به اگزمای تناسلی می‏تواند باعث ایجاد زخم و تاول شود و پوست را بیشتر از قبل درگیر کند. عفونت‏های فعال در آلت تناسلی ...Mar 13, 2019 - زخم آلت تناسلی می تواند علل متفاوتی داشته باشد اما چیزی که در انواع این زخم ها با علل متفاوت وجود دارد این است ک.Oct 25, 2015 - این بیماری معمولا به صورت زخم اولیه موضعی با تمایل به بهبود و عود مجدد ... در مردان آلت تناسلی یا ناحیه شرمگاهی محل بروز زخم‌های تبخال تناسلی است.شاید تک یا به‌صورت خوشه باشند. در هر جای ناحیهٔ تناسلی، روی آلت تناسلی، داخل مهبل، روی پوست بیضه، یا بین دستگاه تناسلی و مقعد، دیده می‌شود. ـ درمان زخم تناسلی:.

ارسال نظر آزاد است، اما اگر قبلا در بیان ثبت نام کرده اید می توانید ابتدا وارد شوید.
شما میتوانید از این تگهای html استفاده کنید:
<b> یا <strong>، <em> یا <i>، <u>، <strike> یا <s>، <sup>، <sub>، <blockquote>، <code>، <pre>، <hr>، <br>، <p>، <a href="" title="">، <span style="">، <div align="">
آخرين مطالب
Designed By big20.ir Copyright © 2020