مهم‌ترین بیماری‌ های (ناحیه تناسلی) د ر مردان |بیماری های آلت تناسلی

http://bayanbox.ir/view/3165109233119232033/%D9%85%D9%87%D9%85%D8%AA%D8%B1%DB%8C%D9%86-%D8%A8%DB%8C%D9%85%D8%A7%D8%B1%DB%8C-%D9%87%D8%A7%DB%8C-%D8%A2%D9%84%D8%AA-%D8%AA%D9%86%D8%A7%D8%B3%D9%84%DB%8C-%D9%85%D8%B1%D8%AF%D8%A7%D9%86.jpg

آیا میدانید مهم‌ترین بیماری‌های ناحیه تناسلی در مردان کدام ها هستند؟؟

بیماریــهای مهم این ناحیه (آلت تناسلی مردانه) بدن را که تاثیر بسیار مهمی در کیفیـت زندگی هر فرد می‌گذارد و حتی ممکن است به مرگ منتهی شود، نادیده نگیرید... با شما هستیم در این پست از سایت big20.ir با تشریح بیماری ها و مشکلاتی که ممکن است در طول زندگی برای هر مردی اتفاق بیافتد.. با این مطلب جدید ما همراه باشید..

دیرانزالی و رفع زود انزالی, راه های تاخیر در انزال بهترین روش های طب گیاهی جهت بزرکتر شدن آلت, راهای تضمینی و سنتی برای افزایش رشد کردن الت, راهکار طبیعی برای بزرگ نمودن الت مردان, راههای افزایش سایز آلت به صورت طبیعی آسان برای افزایش طول و قطر آلت بدون عوارض, راههای جلوگیری از انزال زودرس در زمان کم

 

نمیدانم چطور باید شروع کنم...صحبت کردن درباره بیماری‌های دستگاه تناسلی مردان و زنان در جامعه ما به‌علت حجــب و حیای فرهنگی حاکم آسان نیست اما از طرفی نمی‌توان بیماری‌های مهم این ناحیه بدن را که هر‌گونه اختلال در آن تاثیر مهمی در کیفیت زندگی هر فرد می‌گذارد و حتی ممکن است به مرگ منتهی شود، نادیده بگیریم.. از شما بازدید کننده های سایت خواهشمندم در مورد این مشکلاتی که برایتان پیش میاید خجالت را کنار بگذارید و صادقانه و صمیمانه مسائل را به پزشک تان مطرح نمائید...

ما به همین علت برای آشنایی بیشتر با این بیماری‌ها به سراغ دکتر سید جلیل حسینی، استاد اورولوژی دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی و رئیس انجمن اورولوژی ایران رفتیــم.

 

مهم‌ترین (بیماری‌های ناحیه تناسلی) در مردان چیست؟

در رشته اورولوژی در سال‌های اخیر طبقــه‌بندی جدیدی انجام شده که بیماری‌های این رشته را به 6 یا 7 رشته تخصصی تقسیم می‌کند و در کنگره‌های علمی نیز از همین تقسیم بندی تبعیت می‌شود.

براساس این تقسیم بندی بیماری‌های اورولوژی به چند دسته بیماری‌های کلیه و پیوند کلیه، اورولوژی زنان، اورولوژی اطفال، انکولوژی یا سرطان در اورولوژی، اندرولــوژی (شامل بیماری‌های عقیمی و ناتوانی جنسی مردان) اندریولوژی {شامل روش‌های غیر تهاجــمی از‌جمله برای دفع سنگ و اورولوژی ترمیمی (جراحی‌های ظریف و مشکل} دسته بندی می‌شود. بقیــه بیماری‌ها شامل عفونت‌های دستگاه تناسلی و دفع ادرار نیز در گروه دیگری دسته بندی می‌شود که اورژانس‌های اورولوژی را هم در این دسته آخر قرار می‌دهند.

اگر از بیماری‌های انکولوژی یا سرطان‌های دستگاه تناسلی شروع کنیم، باید بگوییم که بیماری‌های خطرناک و مهمی در این دسته قرار دارند که عمدتاً بدون علامت هم هستند. یکی از این بیماری‌ها سرطان پروستات است که امروزه با معرفی تست PSA در سال‌های اخیر ما هم در کشور این بیماری را در مراحل اولیه تشخیص می‌دهیم، درحالی که قبلاً این طور نبود؛ مثلا  یک آقای مسن 50 یا 60 ساله به‌علت اینکه زمین خورده بود و دچار شکستگی کوچکی شده است به پزشک مراجعه می‌کرد و ما گراف می‌گرفتیم و متوجه سرطان پروستات می‌شدیم. آن موقع  معمولاً بیماری هنگامی تشخیص داده می‌شد که بسیار پیشرفت کرده بود و درمان آن سخت‌تر بود. اما امروزه با تست PSA می‌توانیم به موقع این بیماری را تشخیص دهیم و درمــان کنیم.

(شیوع) این بیماری چقدر است؟

این بیماری در کشور ما شیــوع کمی ندارد. در هر بخش اورولوژی که نگاه کنید همواره یک یا دو بیمار مبتلا به این عارضــه که منتظر عمل جراحی هستند، بستری هستند. شاید این بیماری بین یک تا 5 درصد در بین مردان شیوع داشته باشد. البته آمار من دقیق نیست، در این مورد مرکز تحقیقات اورولوژی بیمارستان سینا تحقیقات دقیقی انجام داده که می‌تواند قابل استــناد باشد.

علائم (بیماری سرطان پروستات) چیست؟

مهم‌ترین علامت این بیماری نامنظم شدن ادرار است. گاهی فرد مجبور است چندین بار هنگام شب برای ادرار از خواب بیدار شود و گاهی مجبور است به سرعت خود را به دستشویــی برساند تا مثانه را تخلیه کند. علائم در همین حد است و خیلی زیاد نیست ولی یک بیماری خطــرناک و سرطان نهفته است که در مراحل پیشرفته به جراحی‌های بزرگ و درمان‌های متعدد، سخت و خطیر نیاز دارد؛ بنابراین مهم‌ترین علامت این بیماری اختلال در ادرار است که به‌خصوص در بین مردان بالای 45 سال دیده می‌شود. این افراد حتماً باید با یک متخصـــص اورولوژیست مشورت کنند و ویزیت شوند...

و اگر به موقع مــراجعه نکنند؟

در غیر این صورت، ممکن است در کوتاه‌ترین زمان ممکن، متاستاز بدهد، متاستاز استخوانی، ریوی و بیماری دست اندازی‌های مختلفــی بکند و در فرصت کوتاهی فرد را از بین ببرد.

سرطان دیگر که به‌خصوص در کشور ما شیوع بیشتری دارد، (سرطان مثانه) است. این بیماری از بافت خود مثانه به‌وجود می‌آید و گاهی از کلیــه و حالب که محل عبور ادرار است به‌وجود می‌آید ولی عمدتاً در مثانه است.  این بیماری هم تقریباً بدون علامت است، تنها علامت آن پیدا شدن خون در ادرار است که در مراحل اولیه به وضوح دیده نمــی‌شود و  گاهی به‌صورت یک تغییر رنگ جدی در ادرار مشاهده می‌شود.

مردان به‌خصوص مردانی که در معرض مواد خاصــی هستند، مثلاً مردان سیگاری یا افرادی که مواد افیونی مصرف می‌کنند یا در صنایع مثلاً صنایع کشتی‌سازی‌، لاستیک‌سازی‌ یا حتی خشکشویی‌ها فعالیت می‌کنند، بیشتر در معرض این بیماری قرار دارند، همچنین کســـانی که در خانواده شان سابقه سرطان مثانه هست نیز در معرض این بیماری قرار دارنـد.

هر چه تومور سرطان مثانه بزرگتر باشد، نفوذ بیشتری به دیواره مثانه می‌کند و خونریزی بیشتر می‌شود اما هنگامی که به وضوح خون در ادرار دیده شود، بیماری خیلی پیشرفت کرده است. بنابراین مردان در هر سنی که باشند اگر با تغییر رنگ ادرار مواجه شدند باید آن را جدی بگیرند چون ممکن است علامت سرطان مثانه باشد.  یک آزمایش ساده ادرار این مسئله را روشن می‌کند، البته وجود خون در ادرار صرفاً علامــت سرطان مثانه نیست، ممکن است نشانه سنگ یا یک بیماری کلیوی نیز باشد که خطر جانی کمتری دارند.

آنچــه مهم است و می‌تواند به سلامت و عمر فرد آسیب جدی وارد کند، سرطان مثانه است که هیچ درد و علامت دیگری ندارد. شیوع این بیماری نسبت به سرطان پروستات خیلی بیشتر است. در همه بخش‌های اورولوژی و در همه مناطق کشور همواره تعدادی از این بیماران بستری هستند. شاید حدود 10 درصد بیماران اورولوژی کشور این دسته از بیماران باشند. بیشتر این بیماران هم افراد سیگاری و افرادی هستند که در صنایع  با مواد شیمیایی سر و کــار دارند.

پس شیــوع این بیماری در استان‌هایی که صنعتی‌ترند، بیشتر است؟؟

قطعاً، همین طور است اما اعلام آمار دقیق آن نیازمند مطالعات کشوری است که فعلاً اطلاعات آن را در اختیار نداریم، ممکن است وزارت بهداشت چنین آماری داشته باشد. سومین سرطان ناحیه تناسلی سرطان بیــضه است. این بیماری شیوع زیادی ندارد و به ندرت دیده می‌شود ولی بیماری خطیری است که یک راه تشخیص ساده دارد. درست مثل آنچه برای تشخیص زودرس سرطان سینه به خانم‌ها توصیه می‌کنند که سینه‌هایشان را خودشان به‌طورمرتب معاینه کنند، به آقایان هم توصیه می‌شود، خودشان بیضه‌هایشان را معاینه کنند و اگر هر تغییر و نامنظــمی را در بیضه‌شان دیدند، فــوری به پزشک مراجعه کنند.

این بیماری گاهی به‌صورت جمع شدن آب دور بیضه دیده می‌شود اما این نامنظمی الزاماً نشــانه سرطان بیضه نیست و ممکن است یک التهاب ساده باشد ولی حتماً باید به پزشک اورولوژیست مراجعه شود. چون اگر سرطان بیضه باشد بسیار خطرناک و تهاجمــی است و بلافاصله به داخل شکـم دست‌اندازی می‌کند، در آن صورت باید جراحی‌های خیلی سنگینی برای درمان آن انجام داد. اما اگر در مراحل اولیه تشخیص داده شود، خیلی راحت درمان مــی‌شود.

اورژانــس‌های اورولـــوژی چیست؟

اورژانس تعریف مشخصی دارد؛ یعنی عارضه‌ای که باید به فوریت و در کوتاه‌ترین زمان ممکن به آن رسیدگی شود اما متأسفانه اکثریت مردم از موارد اورژانسی خبر ندارند و نمی‌دانند چه بیماری‌هایی اورژانسی است؛؛؛ البته گاهی که با یک بیماری مانند سنگ کلیه مواجه می‌شوند چون درد زیادی دارد و بیماری پر سر و صدایی است، (درد سنگ کلیه مثل درد زایمان است) به همین خاطـر فرد بلافاصله به پزشک و اورژانس مراجعه می‌کند. ولی اورژانســی که من می‌خواهم به آن اشاره کنم، چیز دیگری است که درمان آن کاملاً وابسته به زمان است، زمان طلایی یا GOLDEN TIME دارد و اگر بعد از زمان طلایی مراجعه شود، متأسـفانه هیچ کاری برای آن نمــی‌توان انجام داد..

از لحاظ فرهنگی برای ما مشکل است که خیلی راحت این بیماری‌ها را در رسانه‌ها مطرح کنیم اما از طرفی تعهد پزشکی ما ایجاب می‌کند با کلماتی که مطابق فرهنگ و شئون جامعه ما باشد، این مسائل را مطرح کنیم. دو اورژانس مهم در اورولوژی داریم: ببینید، بیضه ناحیه‌ای از بدن مردان است که برای تولید‌مثل، نطفه تولید می‌کند که برای پدر شدن یک مرد هنگامی که با نطــفه همسرش به اشتراک گذاشته می‌شود منجر به تولید مثل می‌شود؛ بنابراین باید سالم باشد و بتواند اسپــرم یا نطفه مردانه تولید کند.

در دوران بلـــوغ مردان ممکن است بیضه دور طنابی که عروق بیضه را تامین می‌کند، بپیچد و یک حالت گردش پیدا کند، این هیچ ربطی به حالت فرد یا شکل خوابیدن ندارد.

خودبه‌خود اتفاق می‌افتد و <  تورســیون بیضه  > نام دارد، اگر چنین حالتی اتفاق بیفتد فرد باید حداکثر ظرف 6 ساعت به پزشک متخصص اورولوژی مراجعه کند تا با یک جراحــی ساده، بیضه را سر جایش برگرداند. در غیر این صورت بعد از گذشت 6 ساعت بیضه دچار خون مردگی می‌شود و می‌میرد که دیگر هیچ کاری برای درمان آن نمی‌توان انجام داد..

علامت این بیماری (تورسیون بیضه)) چیست؟

علامت آن درد شدید در ناحیه بیضه است که به‌صورت ناگهانی به‌وجود می‌آید، ممکن است بیضه دچار بادکردگی هم بشود. اگرچنین علائمــی دیده شد، فرد باید به سرعت ظرف 2 یا 3 ساعت خود را به یک متخصـص اورولوژی برساند، حتی فرصت برای مراجعه به پزشک عمومی هم نیست و نیابد وقت را تلف کرد. درد شدید بیضه البته ممکن است به‌  علت ضربه خوردن حین بازی فـــوتبال یا عفونت باشد. اگر عفونت باشد به راحتی با آنتی بیوتیک درمان می‌شود ولی تورسیون یا گردش بیضه خطرناک است و حتماً باید در زمان طلایی 6 ساعته، در هر ساعت از شبانـه‌روز که باشد بلافاصله درمان شود.

علتش چیسـت؟

علتش به آناتومیک بیضه مربوط است. ممکن است به‌صورت مادرزادی یک طرف بیضه سنگین‌تر یا سبک‌تر باشد و کمتر از یک درصد پسران 10تا 20 ساله ممکن است با این عارضه مواجه شوند.

آیا این بیماران (عقیم) می‌شوند؟

یک بیضه از بین می‌رود و باید از بدن خارج شود ولی ممکن است به‌علت تغییراتــی که در بدن ایجاد می‌کند، سیستم ایمنی بدن را تحت‌تأثیر قرار دهد. در این صــورت ممکن است از طریق خون و عکس‌العمل بدن، به بیضه طرف مقابل هم آسیب وارد شود در غیر این صورت ممکن است فرد برای بچه دار شدن دچار مشکل شود یا حتی عقیم شود. کمــتر از نیم درصد مردان ممکن است به این عارضه مبتلا شوند.

بیماری اورژانسی دیگری که آن هم بسیار مهم است و اگر در زمان طلایی مراجعه نشود ممکن است  منجر به ناتوانی جنسی دائمی فرد بشود به‌نحوی که مرد قدرت زناشویی خود را برای همیشه از دست بدهد، <  پریاپیسم  > است. به‌طور طبیعی مردان در زمان‌های مشخصی که صــلاح می‌دانند، زناشویی می‌کنند. مدت زناشویی در افراد مختلف متفاوت است اما به‌طور کلی بعد از ارتباط جنسی آلت تناسلی مرد به حالت طبیعی قبل از این حالت برمی‌گرد د اما اگر حالت نعوظ بیش از یک ساعت طول بکشد، شروع زنگ خطر است و اگر این اتفاق افتاد فرد باید حداکثر ظرف 6 ساعت به پزشک مراجعه کند...

اگر بعد از این مدت وضعیت به حالت طبیعی برنگردد منجر به ناتوانــی جنسی تا آخر عمر می‌شود و هیچ درمانی نیز نخواهد داشت. متأسـفانه کمتر از یک درصد مردان از این مسئله مهم اطلاع دارند؛ به همین علت این بیماران معمولاً بعد از 24 ساعت به پزشک مراجعه می‌کنند که دیگر دیر است و کاری نمی‌توان انجام داد. علت آن هم به جز ناآگاهی از اهمیت این مسئله مقداری هم به خاطر خجــالت فرهنگی است. به همین خاطر سعی می‌کنند به اتفاق خانواده، خودشان مشکل را حل کنند که امکــان ندارد و فقط یک متخصص می‌تواند مشکل را حل کند.

علت این عارضه (پریاپیــسم)  چیست؟

علت آن ممکن است مصرف داروهای اعصــاب و روان باشد. علل دیگری هم دارد، بعضی بیماری‌های خونی ممکن است عامل بروز این بیماری باشد. افرادی که مبتلا به بیماری گلبول‌های قرمز هستند، مستعد آن هستند. اما گاهی هم بدون هیچ علتی به‌صورت خودبه‌خودی اتفاق می‌افتد. مصرف کم یا زیاد مایعات هم ممکن است این حالــت را ایجاد کند.

 

بیماری‌های( عفونی )دستگــــاه تناسلی چه مواردی هستند؟؟

بیماری‌های عفونی دستگاه تناسلی انواع مختلفــی دارند، عامل این بیماری‌ها ممکن است میکروب‌های عمومی باشند یا میکــروب‌ها و ویروس‌هایی که از طریق ارتباط جنسی منتقـل می‌شوند.

انواع قدیمی این بیماری‌ها سفلیس و سوزاک هستند اما امروزه بیماری‌های دیگری مانند ایدز و آنتی‌ژن‌هایی که از طریق رابطه جنسی منتقل می‌شوند نیز مطرح هستند.

در خانم‌ها عفونت مثانه هم بیماری مهم و شایعی است که مجبورند تند‌تند مثانه را تخلیه کنند، چون سیستم خروجی مثانه و ناحیه تناسلی در زنان به هــم نزدیک است احتمال عفونت در آنها زیادتــر است؛ به همین علت یک تا2بار عفونت مثانه در زنان را طی یکسال طبیعی می‌دانیم و آن را جدی نمی‌گیریم ولی اگر عفونت مثانه در آقایان باشد حتماً باید به‌صورت جدی بررسی‌های لازم انجام شود. عـفـونـت دیگر، عفونت بـیـضـه است که در پسر‌بچــه‌ها ممکن است اتفاق بیفتد که  ممکن است مادرزادی باشد یا به‌صورت خودبه‌خود اتفاق بیفتد...

 

 

 

 

مشکل دستگاه تناسلی مردان و بیماری های مقاربتی مردانه و انواع بیماری دستگاه تناسلی مردان و مشکلات نعوظ در مردان و بیماری های جنسی مردان در نمناک.Dec 30, 2015 - یکی از ضایعات پوستی آلت تناسلی که به شکل برجستگی های کوچک گوشتی در ناحیه ختنه گاه مردان یا دهانه واژن ایجاد می شود احتمالا پاپول (papule) ...Jump to بیماریهای پوستی دستگاه تناسلی مردان- اندام تناسلی مردان نیز می تواند دچار بیماری های پوستی شود که اغلب با علائم زیر همراه است: سفت شدن ...اندازه آلت تناسلی مردان دستگاه تناسلی مردان بیماری‌های ناحیه تناسلی در مردان سرطان پروستات,سرطان مثانه,سرطان بیضه,تورسیون,پریاپیسم,سفلیس,سوزاک.مشکلات آلت تناسلی مردانه می توانند نشانه ای از یک بیماری زمینه ای باشد. بیماری های و مشکلات سلامتی که بر روی آلت تناسلی تاثیر می گذارند می توانند مشکلات ...Aug 6, 2019 - دو نوع اختلال اصلی اندام‌های خارجی تناسلی مردانه را درگیر می‌کند. این دو عبارتند از: اختلال‌های آلت تناسلی و اختلال‌های بیضه. بیماری‌های آلت تناسلی ...بیماری‌های دستگاه تناسلی تمامی مشکلات و بیماری‌هایی است که دستگاه تناسلی را دچار می‌کنند. ... عفونت دستگاه تناسلی (RTI) ممکن است مربوط به مردان یا زنان باشد. ... مهم‌ترین شکایت بیماران بستگی به ناحیه درگیر دارد مثلاً خارش ناحیه تناسلی و ...Dec 15, 2019 - اگزمای دستگاه تناسلی در مردان، ناحیه آلت و اطراف آن را درگیر می‎کند و ... زگیل و بیماری‌های مراقبتی را کنار بگذارید و برای درمان اگزما به پزشک ...اختلال در سفت شدن آلت در موقع رابطه ی جنسی یا شلی آلت شایعترین اختلال در عملکرد آلت مردان می باشد. • اختلال در سفت شدن: آلت مرد به اندازه کافی برای لذت بردن از ...بیماری‌های اورولوژی مردانه. آلت تناسلی مردان به دلیل بیرون قرار داشتن از بدن، بیشتر در معرض صدمه و آسیب‌ است. این ویدیو با هدف آگاهی افراد از مشکلات ناحیۀ تناسلی ...Apr 11, 2019 - مشکلات و بیماری های قارچی،پوستی و دیگر امراض آلت تناسلی مردان به همراه اطلاعات کامل آنها و توصیه های پیشگیرانه در جلوگیری از بیمارهای ...این بیماری سالانه صدها هزار مرد و زن را در جهان تحت تاثیر قرار می‌دهد. ... عفونت در زنان در صورت عدم درمان می‌تواند باعث بیماری‌های التهابی لگن شود که ... عفونت در اثر تماس جنسی با یک فرد آلوده از طریق آلت تناسلی، واژن، مقعد یا دهان انتقال پیدا می‌کند.بیماری های پوستی در ناحیه تناسلی به دلیل ویژگی های آناتومیک بدن به وجود می آیند و ... در مردان آلت تناسلی یا ناحیه شرمگاهی محل بروز زخم های تبخال تناسلی است.مردان باید اقدامات زیر را برای جلوگیری از خارش ناحیه تناسلی ...Jump to ‎ - 2- این ناحیه را خشک نگه دارید، زیرا رطوبت در ناحیه تناسلی می تواند منجر به ...6 days ago - ممکن است بر روی ناحیه تناسلی دانه های سفیدی پدیدار شوند که علائم ... 8- سیفلیس; 9- بیماری های جنسی گرمسیری; 10- زگیل تناسلی ناشی از HPV.Oct 25, 2015 - تبخال تناسلی ممکن است در سایر نقاط دستگاه تناسلی، اطراف مقعد و دهان زن و مرد، با توجه ‌به رفتار جنسی آنها ایجاد شود. از بیماری‌های غیرآمیزشی ...مجله پزشکی و سلامت : خارش اندام تناسلی مردان می‌تواند در اثر بیماریهای پوستی اندام تناسلی آن‌ها ایجاد شود. بیماریهای پوستی اندام تناسلی مردان می‌تواند روی پوست آلت ...قارچ آلت تناسلی مردان یا برفک نوعی عفونت قارچی است که قارچ های کاندیدا و علی الخصوص «کاندیدا آلبیکانس» در آن نقش دارند.این باکتری اغلب...به هر حال بیماری های عفونی ناشی از آمیزش جنسی در مردان علائم و بعضاً روش های درمان ... بهتر است در صورت مواجهه با هر علامت غیر عادی در ناحیه تناسلی، به ویژه در صورت ...این گونه های ویروس HPV میتوانند نواحی تناسلی مردان مانند پوست ناحیه تناسلی، آلت ... های تناسلی و سایر بیماری های منتقله از طریق رابطه جنسی (STD) بررسی کنند.در صورت مشاهده علائم عفونت در آلت تناسلی حتما به پزشک متخصص ارولوژی خوب در تهران مراجعه کنید. در اینجا درباره روش های تشخیص و درمان عفونت های شایع در مردان ...5 days ago - بیماری های پوستی ناحیه تناسلی و بیماری های پوستی ناحیه تناسلی در خانم ها و شناخت انواع بیماری های پوستی دستگاه تناسلی را در پرشین وی ...May 9, 2019 - زگیل های تناسلی گونه هایی از ویروس HPV هستند که بر روی ناحیه ی تناسلی ... میزان شیوع این بیماری در مردان و زنان تقریبا به یک اندازه است و حتی ...Jan 16, 2018 - دلیل بروز برخی بیماری های پوستی در ناحیه تناسلی چیست؟ بیماری ... در مردان آلت تناسلی یا ناحیه شرمگاهی محل برزو زخم های تبخال تناسلی است.تعریف بیماری های آمیزشی : عبارتند از بیماری ها یی که بطور عمده در نتیجه تماس جنسی ... علائم : در مردان 3-8 روز پس از تماس ظاهر میشود وبصورت ترشح از مجرا و سوزش ادرار ... علائم : زخم تناسلی تاول دار دردناک در ناحیه تناسلی که طی چند هفته بهبود می ...مشکلات آلت تناسلی در مردان: درد آلت یا زخم شدن پوست آن ممکن است نشانه‌ای از بیماری‌های خود آلت یا بیماری‌های دستگاه ادراری باشد. اکثر این حالات دردناک، نتیجه آسیب‌های ...Oct 14, 2019 - زگیل های تناسلی (در زنان بر روی سطح پوست ناحیه تناسلی و یا داخل واژن و رحم و در مردان در نوک آلت، زیر پوست ختنه گاه و بر روی کیسه بیضه ایجاد ...Sep 8, 2018 - زگیل تناسلی یا زگیل مقاربتی یکی از شایع ترین بیماری های پوستی و ... میزان شیوع این بیماری در مردان و زنان به یک اندازه است و در فاصله ی سالهای 12 تا ... ویروس HPV در سه ناحیه ی بدن که در برقراری روابط جنسی بیشتر درگیر ...Jul 30, 2018 - زگیل تناسلی یکی از شایع‌ترین انواع بیماری های مقاربتی است که ... علائم زگیل تناسلی در مردان، علت ایجاد آن، راه های درمان زگیل تناسلی، واکسن HPV و ... یک ناحیه ایجاد می‌شوند؛; ممکن است سابقه‌ی بیماری های مقاربتی قبلی یا هم‌زمان ...Sep 11, 2019 - در اولین برخورد با زخمهای ناحیه تناسلی می بایست به بیماریهای منتقله از راه جنسی مشکوک شد که مهمترین آنها عبارتند از سیفلیس، هرپس تناسلی، ...

 
ارسال نظر آزاد است، اما اگر قبلا در بیان ثبت نام کرده اید می توانید ابتدا وارد شوید.
شما میتوانید از این تگهای html استفاده کنید:
<b> یا <strong>، <em> یا <i>، <u>، <strike> یا <s>، <sup>، <sub>، <blockquote>، <code>، <pre>، <hr>، <br>، <p>، <a href="" title="">، <span style="">، <div align="">
آخرين مطالب
Designed By big20.ir Copyright © 2020