آموزش (آشنایی) با اجزای دستگاه تناسلی مردان| (آلت تناسلی نر)

عکس آلت تناسلی مردانه

در این مطلب از سایت big20.ir قصد داریم با شما در مورد اجزا و قسمتهای مختلف دستــگاه تناســـلی مردان (آلت جنسی مردانه) صحبت کنیم..

 

قدرتمند ترین داروی شناخته شده در جهان, قرص حجم دهنده فوری اندام تناسلی مردان, قرص های تاخیری مجوزدار بهداشت الت مرد پنیس بزرگ کردن الت, قیمت قرص بزرگی الت, کلفت کننده با مجوز رسمی, لارجرباکس بهترین دستگاه دراز کننده الت, ن روش برای بزرگ کردن آلت تناسلی، راههای افزایش سایز آلت تناسلی مردان, افزایش تضمینی الت با بهترین داروها گیاهی وسنتی, افزایش سایز الت تناسلی به صورت دائمی, بزرگ کننده و کلفت کننده اندام تناسلی, بزرگ کردن الت با روش طبیعی, بهترین دارو بزرگ و کلفت کننده آلت تناسلی جدیدترین راههای بزرگ شدن آلت مردان, بهترین راههای گیاهی کلفت و دراز بودن آلت معرفی قرص های تقویت جنسی آقایان, بهترین روشهای تقویت الت جنسی مردان, بهترین راه بزرگ کردن الت, بهترین قرص گیاهی جهت بزرگ کردن الات مردان, تاخیری قرص, جدیدترین راههای بزرگ کردن آلت, خرید قرص بزرگ کننده آلات تناسلی مردان بهترین قرص جهت افزایش بزرگی و کلفتی الت مردان, خرید اینترنتی داروی تاخیری, دارو برای بزرگ شدن دائمی آلت تناسلی, دارو حجم دهنده الت داروی گیاهی جدید برای بزرگ کردن الت تناسلی بهترین روش گیاهی دایمی بزرگ کردن الت بهترین روش تاخیری, درمان کوچکی آلت با دارو گیاهی جاستین بیبر داروی تقویت الت تناسلی مردان, راه بزرگ شدن الت, راه حل هایی برای زود انزالی و شق شدن آلت, راه حلی برای بزرگ کردن الت, راه های افزایش تضمینی سایز الت, راه های افزایش طول اندام تناسلی, راه های افزایش سایز آلت تناسلی, راه های بزرگ کننده التافزایش طول و حجم دهنده الت گیاهی, راهای تضمینی و سنتی برای افزایش رشد و بزرگی الت, راهکار گیاهی جهت درمان الات تناسلی کوچکراه کارهای, راههای افزایش طول و قطر آلت مردانه به وسیله طب سنتی, راههای گیاهی برای تقویت الت تناسلی مردان, راههای مطمئن برای افزایش طول و قطر الت تناسلی روشهای تضمینی برای بزرگ کردن الت, راههایی جهت کلفت کردن آلت افزایش دایمی سایز التجدیدترین داروی تقویت کننده طول الت در طب سنتی 100 % تضمینی, راهی برای افزایش الت به صورت گیاهی, روش افزایش درازی الت مردان, روش دائمی بزرگ شدن الت, روش سنتی بزرگ کردن الت, روش گیاهی افزایش طول الت جنسی, روشهای بزرگ کردن الت با طب سنتی قدیم, روشهای طبیعی برای کلفت کردن الت, طریقه ی جدید بزرگ کردن آلت مرد, طریقه بزرگ شدن الت مرد, فزایش الت با گیاهان دارویی, قرص افزایش دهنده الات تناسلی مردان داروی تقویت الت تناسلی مردان, قرص بزرگ کننده آلت جنسی مردانه, قرص بزرگ کننده الت اقایان ویگرکس پلاس, قرص بزرگ کننده فوری, قرص تاخیری, قرص تاخیری سفارش دادن, قرص گیاهی تضمینی برای افزایش دائمی طول الت جنسی, قوی ترین داروهای بزرگ کننده و حجیم کننده الت لیونل مسی بهترین روشهای تقویت الت جنسی مردان, قویترین قرص برای افزایش طول و سایز الت, کلفت کننده فوری الت, کلفت و حجیم شدن الت, گیاهی کلفت کردن الت rقرص گیاهی راه های بزرگ شدن حالت مردان, لارجر باکس برای کلفتی الت, نمایندگی مجاز فروش قرص بزرگ کننده آلــت, وسیله بزرگ کننده ی آلت تناسلی، آلت تناسلی مردانه و رفع مشکلات جنــسی, افزایش توان جنـسـی و تقویتی, افزایش دهنده حجم آلت به صورت دائمی

 

دستگاه تناسلی مردان

موجودات زنده همگی قابلیت تولید مثل دارند و همین موضوع عامل بقای نسل آنهاست. دستگاه تناسلی به همین منظور در بدن موجودات زنده تعبیه شده است. دستگاه تناسلی تنها دستگاهی از بدن است که برای زندگی خود فرد حیاتی نیست امّا وجود دستگاه تناسلی برای بقای نسل لازم است.در فرآیند تولید مثل انسان دو سلول جنسی یا گامت نقش دارند: گامت مردانه که اسپــرم نامیده می‌شود و گامت زنانه که تخمــک نام دارد.

 

وظیفه های اسپرم و تخمک چیست؟

اسپرم توسط دستگاه تناسلی مردانه و تخمک توسط دستگاه تناسلی زنانه تولید می‌شوند. اسپرم در حین فعالیت جنسی در اثر انزال از طریق آلت مردانه وارد دستگاه تناسلی زنانه می‌شود. اسپرم از داخل واژن شنا کرده و وارد رحم می‌شود و خود را به لوله‌های فالوپ یا لوله‌های رحمی می‌رساند. تخمک نیز از تخمدان زن آزاد می‌شود و وارد لوله های فالوپ می شود. اسپرم و تخمک در این محل با یکدیگر برخورد می کنند. اسپرم وارد تخمک می شود و آنرا بارور می کند و لقاح حاصل می شود که نتیجة آن تشکیل سلول تخم است که می‌تواند به یک نوزاد تبدیل شود. بنابراین همکاری مرد و زن برای تشکیل تخم و در نتیجه حامله شدن زن لازم است. زن با وجود اینکه سلول تخم را تا بزرگ شدن و تبدیل شدن به یک نوزاد کامل در درون رحم نگه می‌دارد ولی همانطور که گفته شد برای باردار شدن نیازمند اسپرم مردانه است.

 

{وظایف} دستگاه تناسلی مردانه چیست ؟

وظیفة  نهایی اجزاء مختلف دستگاه تناسلی مرد، تولید اسپرم است که آنرا به شکل منی تهیه می‌‌کند و هنگام برقراری رابطة جنسی با جنس مخالف وارد دستگاه تناسلی زن می‌کند تا بارداری اتفاق بیفتد. وظیفة دیگر دستگاه تناسلی مرد، تولید هورمون‌های مردانه است که برای بلوغ و ظاهر مردانه لازم است.

 

زمانیکه نوزاد پسر بدنیا می‌آید تمام قسمتهای دستگاه تناسلی مردانه را دارد ولی تا رسیدن به زمان بلوغ این دستگاه تناسلی فعالیت تولید مثلــی ندارد. در زمان بلوغ در حدود سنین ۱۴-۱۰ سالگی هورمونهایی از غدد هیپوفیز -که در پایین مغـز قرار دارد- ترشـح می‌شود که از طریق خون به بیضــه‌ها می‌رسد و آنها را وادار به تولید تستوسـترون و اسپرم می‌کند. با تولید تستوسترون تغییراتی در بدن اتفاق می‌افتد. در حین بلوغ کیسة‌ بیضه‌ها بزرگ‌تر می‌شوند، سپس آلت مردانه بزرگتر می‌شود و غدد منی ساز و پروستات نیز رشد می‌کنند.موهای ناحیة تناسلی و نیز موهای صورت و زیر بغل شروع به رشد می‌کنند و به تدریج صدای مردانه جای صدای بچه گانه را می‌گیرد. در حین بلوغ پسران رشد قدی و وزنی سریعی پیدا می‌‌کنند و بدنشان عضلانی می‌شود. زمانیکه پسری بالغ می‌شود روزانه میلیونها اسپرم تولید می‌کند. هر سلول اسپرم بسیار کوچک است در حد ۰/۰5 میلی‌متر است. اسپرم داخل بیضه‌ها تولید می‌شود و از شکل یک سلول عادی تبدیل به سلول دارای سر و دم شبیه یک بچه وزغ می‌شود. مواد ژنتیکی در سر اسپرم قرار دارد. دم اسپرم متـحرک است و اسپرم را در داخل اپی‌دیدیم و بعدها در داخل دستگاه تناسلی زنانه به جلو می‌راند. هر اسپرم پس از تولید در بیضه، حدود ۶-۴ هفته در داخل اپی‌دیدیم می‌ماند و بخشی از تکامل خود را در آن سپری می کند و پس از آن وارد وازدفران می‌شود. غدد منی ساز و پروستات مایع منی را به اسپرم اضافه می‌کنند و منی بدینوسیله کامل می‌شود.

با تحریک شدن جنسی مرد، آلت مردانه سفت و سخت می‌شود، عضلات درون اعضاء جنسـی منقبض میشوند و بدینوسیله مایع منی از آلت مردانه به بیرون ریخته می‌شود که به این عمل انزال می‌گویند. با هر انزال حدود ۵۰۰ میلیون اسپرم از بدن خارج می‌شود. در صورتیکه مایع منی درون دستگاه تناسلی زن ریخته شود، اسپرم از واژن به سمت بالا شروع به حرکت میکند که دم اسپرم قابلیت شنا کردن را به آن می دهد. اسپرم از طریق دهانه رحم وارد رحم می‌شود و از آنجا به لوله‌های رحمی ((لوله‌های فالوپ)) می‌رسد. در صورتیکه اسپرم در زمانیکه تخمک از تخمدان زن آزاد شده باشد به آن برسد آنرا باردار می‌کند. برای باردار کردن تخمک تنها یک اسپرم کافیست. در واقع با وارد شدن یک اسپرم به تخمک هیچ اسپرم دیگری نمی‌تواند به آن وارد شود و بارور شدن تخمک با محتویات ژنتیکی درون اسپرم انجام می‌شود و حاملگــی آغاز می‌شود. سلول تخم حاصل شده شروع به رشد می کند و تبدیل به هزاران سلول می‌شود و جنین را بوجود می‌آورد. پس از ۹ ماه جنین کامل می‌شود و نوزاد متولد می‌شود.

 

نقـش مـرد در تولیـد مثـل:

ماهیت و اساس تولید مثل ترکیب یاخته های جنسی مذکر و مونث یعنی پیوند اسپرم با تخمک است. پس وظیفه مهم دو جنس این است که یاخته های جنسی لازم را تولید کنند.

وظیفه مرد نه تنها تولید اسپرم است، بلکه باید آن را به جایی برساند که با سلولهای جنسی مونث ترکیب شود.در انسان اندامهایی وجود دارند که در اثر تماس جسمی،(جنسی) اسپرم را به تخمک می رسانند تا تخم بارور شود. چون وظیفه اسپرم رسانی به واژن(مهبل) به عهده آلت تناسلی است.

 

مایع منی:

مایع منی به ماده ای گفته می شود که در هنگام انزال از آلت تناسلی مرد خارج می شود عنصر اصلی سازنده این مایع اسپرم است.البته این فرایند توسط غدد دیگر جنسی تکمیل می شود مثل پروستات و کیسه های منی.

 

بیضه ها:

اسپرم در بیضه ها که غدد جنسی مرد هستند ساخته می شود.دو بیضه چپ و راست وجود دارد که هردو در محلی به کیسه بیضه مستقر هستند.این کیسه در پشت آلت تناسلی مرد آویزان است.

 

آلت تناسلی مرد:

آلت تناسلی مرد وسیله ای است برای رساندن اسپرم<منی> به واژن زن برای بارور شدن.

آلت مرد از چند قسمت تشکیل شده است.1-قسمت تنه(شافت)،2-قسمت سر(که شامل سوراخی است برای خروج منی)

کل آلت تناسلی مردان هم با پوست شلی پوشانده شده است.پوست سر آلت تناسلی مردان به پوست حشـفــه موسوم است که در هنگام ختنه کردن برداشته می شود.قسمت سر و زیر آلت دارای رشته های عصبی می باشند که فوق العاده نسبت به تحریکات جنسی حساس هستند.

 

نعوظ (شــق شدگـــی) آلت تناسلی مـــردان

در حالت عادی  آلت تناسلی مرد شل است و در جلوی کیسه های بیضه اویزان می باشد.در جریان تحریکات و برانگیختگیهای جنسی، جهت و ابعاد آلت مرد تغییر می کند. در این حالت آلت تناسلی مرد سفت و سخت می شود و به اصطلاح عامیانه شق می شود.علت اصلی سفت شدن آلت تناسلی مردان ورود خون به آلت می باشد.

 

اندازه آلتـــــ مردانه:

اندازه آلت تناسلی مردانه چقدر است؟اضطراب در خصوص اندازه آلت تناسلی رشد آلت و اندازه آن نوعی تشویش و اضطراب در دوران نوجوانی وجوانی است.با وجود اینکه مردان می دانند که اندازه آلت تناسلی از فردی به فرد دیگر متفاوت است اما این افسانه دایمی و همیشگی وجود داشته و دارد که شجاعت جنسی وابسته به بزرگی آلت تناسلی است.این در حالی است که رضایتمندی جنسی به چندین عامل وابسته است که اندازه آلت نقش تعیین کننده ای را در آن بازی نمی کند. باید توجه داشت، بزرگی آلت معادل رضایتمندی کامل جنسی نیست.


چه چیزی اندازه آلت تناسلی مردان را مشخص می کند؟(نگرش آلتی تناسولی)
اندازه آلت تناسلی بر مبنای زمینه های ژنتیکی فرد تعیین می شود. اندازه آلت تناسلی در طی بلوغ تغییر می کند .رشد آلت بین سنین 10 تا 14 سالگی شروع می شود، البته این زمان در بعضی پسر بچه ها زودتر و بعضی دیرتر است.در ابتدا بیضه ها شروع به بزرگ شدن کرده و رویش موهای تناسلی آغاز می شود. رشد آلت ابتد ا در طول و سپس در قطر صورت می گیرد .

 

اندازه آلت تناسلی مردان -در حالت عادی و غیر نعوظی اندازه آلت تناسلی مردان حدود ۷ تا ۷.۸ سانتیمتر است و قطر آلت تناسلی حدود ۶.۵ تا ۷.۲ سانتیمتر است.

ولی اندازه آلت تناسلی مردان در حالت نعوظ و شق شدن به ۱۲.۵ تا ۱۶ سانتیمتر می رسد.وقطر آن در همین حالت حدود ۱۱.۵ تا ۱۳.۵ سانتیمتر می باشد.البته تمامی این اندازها تقریبی هستند زیرا ابعاد آلت تناسلی در افراد مختلف متفاوت است.و ربطی به هیکل و انــدام شخص ندارد .

 

 

 

 

Aug 9, 2017 - Relatedness among males increased female lifespan, reproductive ... [34,35] at 25°C in a non-humidified room and a 12 : 12 h light : dark cycle.Jan 30, 2019 - In both species, however, familiarity among males is also necessary for ... that puncture the female reproductive tract and enhance the uptake of ...The male reproductive tract consists of a pair of testes, epididymis, vas deferens, ... tract function.24 There has been a considerable increase in knowledge of the ...Drosophila, Sexual Conflict and Male | ResearchGate, the professional ... fact that male relatedness improves the post-reproductive part of the female life cycle ...Jan 25, 2020 - Relatedness among males increased female lifespan, reproductive lifespan and overall ... male relatedness and larval familiarity are required to modulate female ... it is inferred from ovariole anatomy that females lay their.Dec 12, 2010 - Knowledge of the histology, anatomy, and immunology of the male reproductive tract is essential in understanding its role in HIV pathogenesis.Female choice of males has been shown to vary according to male familiarity, but ... might be avoided in species that benefit from a promiscuous mating system, ... and the role of social dominance and territoriality in reproductive success.Biology of Reproduction, Volume 39, Issue 1, 1 August 1988, Pages 28–31, ... The neuroendocrine system of female prairie voles responded selectively to male ...Mar 31, 2013 - The male reproductive system; Where to get help. New life begins when an egg from a woman is fertilised by sperm from a man. Eggs (ova) are ...Dec 31, 2018 - Mate choice is an important process in sexual selection and usually prevents ... To maintain environmental familiarity between males and females, the boxes ... A kinship recognition system based on relatedness rather than ...

 
 
 
 

 

ارسال نظر آزاد است، اما اگر قبلا در بیان ثبت نام کرده اید می توانید ابتدا وارد شوید.
شما میتوانید از این تگهای html استفاده کنید:
<b> یا <strong>، <em> یا <i>، <u>، <strike> یا <s>، <sup>، <sub>، <blockquote>، <code>، <pre>، <hr>، <br>، <p>، <a href="" title="">، <span style="">، <div align="">
آخرين مطالب
Designed By big20.ir Copyright © 2020